Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

15 / 16 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Lóri Vas. Júl. 29, 2012 7:57 am

Sziasztok!

Boldog évfordulót TomZ! Smile
Sajnos azt már látom, hogy nem könnyű munkát találni. Persze lehet, hogy otthon még több időbe kerülne, szóval talán nem is vészes. A segélyre sajnos már be is adtam az igényt múlt héten. Én sem gondoltam rá eleinte, de muszáj volt. Most várunk az eredményre meg az interview-ra.
Köszi az Adeccos tippet Fisher, azt is meg fogom lesni jövő héten. Smile

Lóri

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Tanácsot szeretnék kérni!

Témanyitás by vtomi Csüt. Aug. 02, 2012 5:02 am

Üdv Mindenkinek!

Én egyenlőre tanácsot szeretnék kérni. A családommal szeretnénk Skóciába költözni a jobb élet reményében. Smile Jelenleg egy webfejlesztő céget vezetek, Debrecenben (panaweb.hu). Van bútorasztalos szakmám, értek a számítógép szereléshez és muzsikusként is dolgozom. (verestamas.com) A párom a Magyar Népművészet Ifjú Mestereként egy népi együttes művészeti vezetője és több iskolában magyar néptáncot tanít az óvodás kortól felnőttekig. Két kicsi gyermekünk van 3,4 évesek. A kérdésem az volna, hogy a fentebb leírt opciókkal tudással van-e értelme szerintetek belevágni? Tudunk-e munkát találni? A gyerekeknek milyen tanulási lehetőségeik vannak?

Előre is Köszönettel,
Veres Tamás


vtomi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Aug. 02.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Csüt. Aug. 02, 2012 7:58 am

Üdv Vtomi!

Azt nem írtad tudsz-e angolul, így feltételezem igen.
A webfejlesztés egy jó dolog, keress rá helyi cégekre, érdeklődj náluk, hogy van-e szabad hely. Szerintem az asztalosként is el tudsz helyezkedni, de ott is érdemes utánanézni a dolgoknak. Gyakran kell valamilyen papír, néha csak 1-2 napos tanfolyam eredménye az, de ha nincs meg és a munkáltatónál derül ki, hogy kell, akkor szép kis csúszást eredményezhet.

Magyar néptánccal itt nem hiszem, hogy sokra megy a feleséged, de azért munkát ő is tud találni. Takarító, pincér, ilyesmik.

A tanulási lehetőségekről konkrétan nincs információ, de szerintem ugyan olyat mint otthon. Egyedül a nyelv tér el, de mivel kicsik még, ez nem vészes egyelőre.

Sok sikert. Smile

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by fitnesshajni Pént. Aug. 10, 2012 3:44 am

sziasztok!
Én egy 31 éves,sportos anyuka vagyok.10 hónapos a kisfiam.Most költöztünk ki májusban.Azt hittem ,hogy valamennyire tudok angolul,de itt kiderült hogy a skót angolból szinte egy szót sem értek:)Ez borzalmasan zavar.El tudnék képzelni,valamilyen munkát akár ingyen is ahova a kisfiamat is magammal vihetném,és közben ragadna rám a nyelv.Valaki tud ilyenről?Bármi ötlet érdekelne.Sajnos nyelviskola kilőve,és bármi olyan ahova nem tudom vinni pöttömöt,mert nincs kire bízni.
fitnesshajni
fitnesshajni

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2012. Aug. 07.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szomb. Aug. 11, 2012 6:02 am

Nikó24 írta:Sziasztok!
Én segítséget szeretnék kérni, bárkitől, aki elég jól informált....
Párommal szeretnénk kiköltözni Edinburghba...tervben van már egy ideje, csak időközben terhes lettem! Ami nagy öröm mindkettőnknek, csak fogalmam sincs a kinti szabályokról, menetről....Még itt Magyarországon el tudnám intézni a hivatalos dolgokat, meg a támogatásokat stb...De ott kint Skóciában nem biztos hogy menne....Pl nem tudjuk hogy most akkor kint szüljek, vagy itthon...Én nagyon nagyon szeretném, ha a kisbabánknak nem kéne semmiben sem hiányt szenvednie....Szeretném hogy a jövőnk a lehető legjobb legyen, főleg a kisbabánknak!!! Hallottam olyasféle támogatásról, hogyha kint szüli meg a kismama a babáját, akkor néhány évre kap egy lakást, vagy nagyon nagyon olcsón bérelheti....stb...
Szóval igazából mindenféle hasznos információ érdekelne, mert nem érdekel ha nehezen is, de a legjobb életet szeretném a kis családomnak!
Köszönöm mindenkinek akit egyáltalán érdekel a dolog! Smile

Szia,

Nem akarlak elkeseríteni, de ha kinn szülöd meg a picit, semmi támogatást nem fogsz kapni, mivel nem voltál bebiztosítva, s elözöleg munkaviszonyod sem volt itt kinn. Lakást úgyszintén nem adnak, mert kisgyereked van. Segélyt is csak az kap, akinek már volt korábban kinn munkaviszonya.

Az alapellátás, Maternity Leave, hívjuk GYES-nek - ez hasonlít rá a legjobban - 9 hónapig jár a baba születése után a mamának, ha mukaviszonya volt a szülés elött. Ez olyan 400 - 500 font körül van havonta, amiböl még adót is vonnak. Ezt Statutory Maternity Pay-nek hívják. Ha nem volt munkaviszonyban, semmi sem jár neki, hiába volt bebiztosítva. Itt állampolgári jogon nem jár semmilyen juttatás, mint nálunk otthon a GYES.

Amennyiben a kismama munkaszerzödése azt mondja, hogy a Maternity Leave-re teljes fizetés jár - amit a munkáltató fizet, nem az állam - akkor kapja a teljes fizetését 9 hónapig a baba születése után. Aztán vissza kell mennie dolgozni. A teljes munkabér, mint GYES (Maternity Leave) igen ritka, s komoly megkötésekkel jár.

Kérdezz bátran, ha van további kérdésed. Nekünk már itt született egyik gyermekünk, s elég járatosak vagyunk sok dologban.

Üdv, Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by molben Szomb. Aug. 18, 2012 2:59 am

Manndy írta:Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és hamarosan új leszek, helyesebben újak leszünk a párommal Skóciában is. Nagyon örülök, hogy Rátok találtam, mert egyenlőre nincs egyetlen kedves ismerősünk sem odaát.
Az alaphelyzetünk úgy néz ki, hogy PhD ösztöndíjat nyertem az Edinburghi Egyetemre, és mivel már egy ideje tervezzük, hogy külföldön próbálunk szerencsét, ez igazából mindkettőnknek kapóra jött, a párom is feladja az itteni munkáját.
Ez azt jelenti, hogy nekem van munkám, viszont a páromnak még nincs, és még szállásunk sincsen egyenlőre. Szeptember 11-én érkezünk Edinburgh-ba - talán még nem vagyunk késésben. A munka miatt (egyenlőre) kevésbé, ám a lakhatás miatt annál jobban aggódunk. Mindenképpen kettesben szeretnénk lakni valahol lakótársak nélkül. Sajnos az Egyetem gondozásában elérhető lakások csak olyan pároknak kiadók, ahol mindketten hallgatók, ami nálunk nem áll fenn, tehát marad a "private housing". Eddig abban a földtől elrugaszkodott hitben voltunk, hogy bérelhetünk úgy lakást, hogy nem is láttuk élőben, de a józan ész (ki az a bérlő aki két vadidegen külföldinek odaadja a lakását?!!!) és a fórum is azt sugallja, az odúkersés egy átmeneti szállás beiktatásával hatékonyabb lehet.

Az első kérdésem tehát:
- A szálláskeresés átmeneti időszakra mit ajánlanátok, hol húzzuk meg magunkat? (Vagy esetleg lehetséges megoldani ideiglenes szállás nélkül?)

Aztán a kérdést tovább gondolva, és a fórumot olvasva a második kérdésem:

- Mit gondoltok, vajon ha nekem megvan a szerződésem az Egyetemmel (kvázi, hogy van megbízható keresetem), de a páromnak még nincsen jogviszonya sehol, akkor is kérhetnek 6 hónap kauciót egy lakás bérléséért?

Továbbá:

- A council tax benne van a lakáshirdetésekben megadott bérleti díjban?

És még egy utolsó:

- Amikor elhagyjuk Magyarországot, milyen biztosítást érdemes kötnünk még itthon, illetve odakinn mi kell ahhoz, hogy részesülhessünk az alap orvosi ellátásban?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Best wishes,

Andi

Sziasztok,

A lakás keresésnél a gumtree-n ha beállítjátok hogy private legyen az eladó, és emailben(vagy telefonon) megkérdezitek a részleteket(council tax, bills etc), és vannak képek, és nem kérik h viewing highly recommended, (igen, sok a ha), akkor szerintem lehetséges találni látogatás és hotelszoba bérlés nélkül is lakást. Legalábbis nekünk a barátnőmmel sikerült találni otthonról.(1hét aktív napi 3-4óra kereséssel)Bár szerintem inkább telefonon hívjátok fel a lakások bérbeadóit, mert valahogy azt jobban kedvelik(olcsóbb lesz a telefonszámla mint 1 hét a hotelban, ebben biztos lehetsz), hamarabb reagálnak rá, még akkor is ha külföldi a szám, és így legalább el tudjátok mondani a mondókátokat, hogy otthonról kerestek lakást és hogy legyenek segítőkészek. A legtöbb ember akivel így beszéltem megértő és segítőkész (még az ügynökségek is), úgyhogy ha nem akartok pénzt költeni a hotelszobára, akkor inkább keressetek így lakást (de ne cégeken keresztül a papírmunka miatt). Ha az első lakás nem is a tökéletes, de 1-2 hónapot írtok csak alá (megegyezés kérdése) és majd kerestek másikat ha nem tetszik :-) sok sikert! :-)

molben

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Aug. 18.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Aug. 21, 2012 1:46 am

Sziasztok,

Egy szoba berlessel kevesebb a macera es gyorsabban is tudtok talalni. Nem muszaly feleves szerzodest alairni, s szerintem atmeneti megoldasnak megteszi. Onnan tudtok tovabb lepni. Ott altalaban benne az onkormanyzati ado a szoba araban, de ezt mindig meg kell kerdezni.
Lakasberles sokkal macerasabb, igaz, mint az elottem posztolo Andi (molben) irta, nem lehetetlen. Egy lakas/haz berlese nagyobb riziko. Es nem csak a berlonek. A kiado szemlynek is biztositek kell, hogy a lakas jo allapotban marad, hosszabb tavra szeretnek kiadni, mivel nem akarnak minden masodik honapban hirdetni, berlot keresgelni. Ezert kernek referenciat, szemelyes okmanyokat, kinti kozuzemi szamlat, bankszamla kivonatot, stb. Ezert van az, hogy a berbeadok 90%-a ingatlankozvetiton at adja ki a lakast. Ott jogasz altal keszitett berleti szerzdes van, ami nemcsak oket, hanem a berlot is vedi, s teljesen hivatalos.
Lehet kiado lakast talalni a hirdetesekben, viszont ha nem ingatlan kozvetito altal megy a dolog, nagyon oda kell figyelnetek.

Nem tul hosszu az ido, ami alatt kell talalnotok valamit. Mindent bele.

Ha tovabbi kerdesed van. kerdezz nyugodtan.

Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Ki segít a bajba került magyarokon Skóciában?

Témanyitás by Farkas Anita Pént. Jan. 18, 2013 1:55 pm

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Nagyon nagy patt helyzetbe kerültem családommal.Skóciában az Arran szigeten élünk már öt hónapja.Autóval érkeztünk vissza, ami mondhatni nagyon rossz döntés volt, mostani szemmel nézve.A lényeg: egy hónappal ezelőtt elvittük az itten egyetlen egy szerelőhöz a kocsit azzal a problémával, hogy csöpög a gázolaj.A szerelő mondta nem probléma egy két napba telik mire kész.Azóta eltelt egy hónap.Egy hét után mikor már mérgelődve érdeklődtünk, hogy mégis mi van??Közölte velünk a szerelő, hogy szétszedte a szivattyút ami vezeti a gázolajat a motorba és sajnos( mivel még nem csinált ilyet) nem tudja megoldani, ezért egy profi szerelőt kell hívnia.Az ár pedig kb. 500 font lesz.Rendben, de ez még semmi.Rá két hétre újra érdeklődtünk.Akkor már 1000fontra emelkedettaz ár, mert egy alkatrészt elkellett küldeni Angliában, stb, stb.Sajnos angol tudásunk elég ahhoz, hogy megéljünk és boldoguljunk az itteni életben, de sajnos autószereléshez való szakmai angol tudásunk nulla.Tehát mondhat amit mond.Az ezer fontba is beletörödtünk mivel ő az egyetlen autószerelő 20km-es körzetben, az autó szétszedve és terveink szeint a hónap végén szeretnénk haza utazni.Közölte velünk, hogy pénteken(vagyis ma) kész az autó.Párom a mai nap folyamán ismét elment a szerelőhöz, aki közölte vele, hogy az autó nem indul.Mit lehet ilyen esetben tenni?Egy hét múlva indulnánk haza.Lefoglaltunk, kifizettünk mindent )hajót, hotelt)a hazaúthoz.A kocsi nem indul és nem a mi hibánkból.Egyszerűen nem tudom a megoldást.Ki az aki ilyen esetben a védelmünket szolgálja itt Skóciában.Kérlek adjatok tanácsot.Előre is köszönöm!

Farkas Anita

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zolilondi Hétf. Aug. 05, 2013 7:08 am

Sziasztok! Segítség kellene! Két hónapja dolgozok Edinburgh mellett. Most kirúgtak, és a közvetítő cég is az utcára tesz a szállásról. Az utolsó fizetésemet úgy megterhelik levonásokkal, egy fillért sem fogok kapni. Munkát találtam Edinburghban, de nincs hol laknom. Tud segíteni valaki? Köszönettel:Zoli tel: 00447849096984

zolilondi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Aug. 05.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Sophie1989 Szer. Szept. 18, 2013 8:25 am

Sziasztok! Október 8 .-àn érezzem Burntislandre,műkörmös vagyok és érdekelne hogy ha magànvàllalkozó leszek ,az otthonomban vàllalhatok vendégeket vagy szalont kell bérelnem,mint itthon?miféle havi költségekkel jàr egy vàllalkozóigazolvàny?

Sophie1989

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013. Sep. 18.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Szomb. Okt. 19, 2013 2:23 am

Sziasztok!

Két témában lenne segítségem.
1. Edinburghban lakunk a párommal, és úgy tűnik, hogy jövőre végre már nem csak a munkára, hanem a szabadidőre is lesz lehetőségünk. Mivel első évemet futárként töltöttem, ezért a város nevezetességei a könyökömön jönnek ki. (a nemzeti múzeumot mondjuk nem tudom megunni) Szóval nyáron majd szeretnénk elmenni kirándulni a környéken, de hova érdemes ellátogatni? Penicuikben párszor voltunk a környéken "szalonnát sütni", de ennyi. Szóval ha valaki tud valami jó látogatási lehetőségeket, romos várakat, (mi mást Skóciában) stb.

2. Azon agyaltam, hogy be kellene iratkozni valami felsőoktatási intézménybe. 99-ben érettségiztem Magyarországon. Valaki tudna írni valamit, hogy mire van szükségem, illetve milyen lehetőségeim vannak?

Szóval ez lenne a két kérdés.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Szomb. Okt. 19, 2013 2:25 am

Javítok.

Két témában kellene segítség.

vagy

Két témában lenne kérdésem.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Szomb. Okt. 19, 2013 2:57 am

Nem akarlak megbántani, de neked ezek a személyes tapasztalataid? Ne érts félre, köszönöm, hogy belinkelsz néhány oldalt, de honlapokat én is tudok találni, és gondoltam írok ide, hátha valakinek van valami személyes tapasztalata.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Kedd Okt. 22, 2013 11:44 pm

Ismét én.

Ahogy elnézem, megszűnik az Edinburgh - Pozsony járat. (Hivatalosan még nem hallottam, csak a múltkor nem tudtam foglalni jegyet hónapokkal előre.)
Azt szeretném leinformálni, hogy Edinburghból, vagy a környékről (esetleg Glasgow) hogyan lehet Magyarországra repülni? (Mikor megy, honnan megy, milyen járat, hova érkezik)
Előre is köszi.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by bejjatrix Szomb. Dec. 14, 2013 2:56 pm

Sziasztok. Segítség kellene és nagyon sürgős. Nem tudjátok véletlenül, hogy aberdeen buszállomásról milyen gyakran mennek buszok a reptérre, mennyibe kerül, és mennyi idő alatt van ott???

bejjatrix

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013. Dec. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Bus

Témanyitás by painter Vas. Dec. 15, 2013 12:25 am

bejjatrix írta:Sziasztok. Segítség kellene és nagyon sürgős. Nem tudjátok véletlenül, hogy aberdeen buszállomásról milyen gyakran mennek buszok a reptérre, mennyibe kerül, és mennyi idő alatt van ott???

Szia. Ezeket találtam, minden korrekt: http://www.stagecoachbus.com/PdfUploads/Timetable_36479_727-JET.pdf
http://www.stagecoachbus.com/Bluebird%20Jet.aspx
Jó utat.
painter
painter

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. May. 09.
Age : 55
Tartózkodási hely : Shetland Islands

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty EEA es tarsai

Témanyitás by .......... Hétf. Jan. 13, 2014 3:44 am

Hali Mindenki....
ma nagyvonalakban az EEA fontossagat feszegetnem,hiszen sokan elnek itt "gondtalanul?" mivel sem torodve,jo ez igy Nekem!
nem ugy van az...aki viszont mar reg felebredt es kepben van...minden elismeresem az Ove.
mi is az az EEA? hogy angol tudasod csiszolhasd nem adom a megoldast ingyen,az alabbi linken minden infot megtalaltok

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/

a legfontosabb kriteriumat a kek kis konyvecskenek azonban felkarcolnam:
ha jol emlekszem 2 ev folyamatos munkaviszonnyal kell rendelkezned ahhoz,hogy felmeruljon a lehetoseg gondolata
aki megszakitasokkal bir annak a kis igazolvany felejtos  /es mert valoszinuleg  meg is erdemli   Twisted Evil 

sok sikert
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by karfiol Kedd Jan. 14, 2014 1:15 pm

Az Edinburgh I kovetsegen lehet szavazni? Mi a menete ha igen?

karfiol

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2014. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Válasz

Témanyitás by hthbence Vas. Feb. 02, 2014 12:15 pm

Szia!

Szerintem a konzulátushoz fordulhatsz, mást nem tudok én sem.
Remélem megoldódik a problémád!

A legjobbakat,
Bence

hthbence

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2014. Feb. 02.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by istvan egyed Pént. Feb. 14, 2014 4:58 am

Sziasztok !!! Istvan vagyok szekelyfoldrol. Szeretnek dolgozni Skociaba ,megpedig shetlend szigeten a shetlend chas cegnel (halfeldolgozas) Magyar allampolgar vagyok. Mik a feltetelek ?? Ha valaki tudna segiteni !!! Koszonom Istvan

istvan egyed

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2014. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Szomb. Feb. 15, 2014 12:00 am

Hali...

Szerintem semmi különbség nincsen az ország többi részével. Márpedig ahhoz, hogy Skóciában dolgozz egy valami kell. NI szám. Legalábbis, mint úniós polgár, nincsen semmi jogi, vagy akármilyen kötelezettséged. (vízum, engedélyek) NI számot úgy szerzel, hogy jobcenterben adnak egy telszámot, felhívod, megbeszélsz velük egy időpontot, bemész a személyiddel, és egy hét múlva megkapod a lakcímedre. Értelem szerűen mindez Skóciában, skót lakcímmel. Ez az itteni munkavállalás alapvető módja. Szerintem nincsen különbség, de őszinte leszek, még sohasem próbálkoztam. Amúgy, az, hogy halfeldolgozás, gondolom ilyenre is gondolsz, hogy élelmiszerrel dolgozol, orvosi igazolás, stb. Én is kaja gyárban dolgozok, és nem kellett semmi. Igaz ez egy kis gyár. Ezen kívül már csak gyomor kell hozzá.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by istvan egyed Kedd Feb. 18, 2014 3:25 am

Koszonom a tanacsot L. Molnar !! Meg annyit szeretnek kerdezni ,korhatar szabott? es nem tudnatok egy alberletet? Koszonom Istvan.

istvan egyed

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2014. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Kedd Feb. 18, 2014 11:41 am

18 éves kor alatt nem végezhetsz teljes munkaidős munkát. Albérletben viszont sajna nem tudok segíteni. Életemben nem jártam még a Shetlend szigetek környékén sem.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by painter Vas. Feb. 23, 2014 2:18 am

L. Molnar írta:18 éves kor alatt nem végezhetsz teljes munkaidős munkát. Albérletben viszont sajna nem tudok segíteni. Életemben nem jártam még a Shetlend szigetek környékén sem.

Sziasztok. Pedig nagyon gyönyörű hely  Laughing Javaslom azoknak akik a utálják a tömeget, nyüzsgést. Természetesen vállalhatsz teljes munkaidős munkát, már 16 éves kortól egészen 65 éves korodig, csak más a munkabér besorolásod. Viszonylag sok magyar él itt (kb 150-200), ennek előnyével és hátrányával együtt. Sokan dolgoznak a Shetland Catch-ben. De azt tudnod kell, hogy az a cég csak szezonális. Úgy tudom, hogy márciusban van leállás, de ha érdekel majd utána nézek pontosan. NI szám nélkül nem vesznek fel sehova, de azt nem nehéz megkérni. Bankszámlát is kérnek, de orvosi papírokat nem. Szállást az nagyon nehéz találni, és nem is olcsó, mert az olajcégek felverték az árakat. Ha van még kérdésed írjál, hátha tudok segíteni. Sok sikert.
painter
painter

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. May. 09.
Age : 55
Tartózkodási hely : Shetland Islands

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Vas. Feb. 23, 2014 5:46 am

Nekem már van is kérdésem!!! Mikor érdemes elmenni oda északra hozzátok, és hol lehet megszállni turistaként, meg miket lehet megnézni, meg lehet-e bálnákat nézni hajóúton, meg ilyenek. Valójában minden túristás dolog érdekelne, mert nyáron, vagy ősszel lehet, hogy felugranánk északra a családdal. Légyszi, egyáltalán nem kérek webcímeket, mert a böngészőt én is tudom használni. Csak személyes tapasztalatokat írj, ha lehet. Köszi.

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 15 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

15 / 16 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.