Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

9 / 16 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by puskaaa Csüt. Szept. 16, 2010 1:51 pm

livingstonban dolgozom es a kornyeken szeretnem intezni, ha lehet, bar ha nem az sem lenne baj
van egy hivatalos munkahelyem is. tehat a kartyakkal minden ok
azt szeretnem tudni merre induljak es kit keressek
ja, es koszonom a valaszokat

puskaaa

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Sep. 12.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peti65 Pént. Szept. 17, 2010 1:42 pm

Sziasztok!
Gratulálok, remek ez a fórum. Kár hogy csak most leltem meg, pedig már másfél hónapja itt dolgozom, egy farmon Aberdeen-től 1 órára Mintlaw nevű helyen. Még október végéig, és remélem jövőre is. Dolgoztam Angliában is, de Skócia szerintem sokkal jobb, az emberek roppant kedvesek.
Szóval szeretek itt lenni, kár hogy a család otthon.
Minden jót nektek!

peti65

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Sep. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peti65 Pént. Szept. 17, 2010 1:45 pm

És persze kellene segítség is, hiszen ez a segítő topik!
Hogyan lehet 30 kg körüli poggyásszal a legolcsóbban Budapestre repülni?
Köszi az ötleteket előre is!
Cool

peti65

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Sep. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by painter Vas. Szept. 19, 2010 2:41 pm

Szia
BA-nél 23 kg-ig nem szolnak, csak ráteszik a " heavy" matricát. Plusz 1 kézi poggyász max 10 kg-ig (itt csak a méretre kell inkább odafigyelni), plussz laptop táska, ezek mind benne vannak a jegyek áraiban. Máris jo vagy a 30 kiloddal. Very Happy
Ezeket az infokat BA honlapján is el tudod olvasni. Én tobb mint két éve igy repulok. Ami olcsonak hirdeti magát ( fapadosok) nem biztos, olcsobbra jon ki, ha van csomagod. Ezen az oldalon is meg tudod nézni, hogy mennyi a jegy haza.
http://www.expedia.co.uk
Például oktober 29 péntek 117.50 font! BA géppekkel. Ennyibe kerul a jegy és nincs a vásárláskor apro kis plusz meglepik. Nem tunik rosznak ha azt vesszuk, hogy az egyik fapados cég (Easyjet) erre a napra (20 kg!! boronddel) 122.00 fontra jonne ki . A tobblet kiloval még nem is számoltam.Akkor most mi az olcso?
Sok sikert.
painter
painter

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. May. 09.
Age : 55
Tartózkodási hely : Shetland Islands

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peti65 Kedd Szept. 21, 2010 12:48 pm

Köszi a segítséget, meg is vettem a jegyet!!! Október 17.-én végre megyek haza, már régen volt január! Remélem jövőre ki tudok megint ide jönni.

peti65

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Sep. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Munkát keresek

Témanyitás by agnes83 Kedd Okt. 05, 2010 11:56 am

Munkát keresek Ediburghba.Sajnos csak 1 hete vagyok itt és azóta tanulom a nyelvet is,de bármilyen munkát elvégzek:takarítás,mosogatás,fizikai munkák...stb.Ha ebben tudnál nekem segíteni,nagyon megköszönném. Very Happy Üdv.:Ági

agnes83

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 05.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by monika130 Kedd Okt. 05, 2010 12:30 pm

Munkát keresek Airdie-ben vagy a környéken(Lanarkshire,Glasgow) Par napja vagyok itt,szállásom az van mert itt dolgozik a sógorom.Bármilyen munkát elvégzek:takarítás,mosogatás,..stb.(Különben műkörmös vagyok.) Ha tudnál nekem segíteni,nagyon megköszönném. Üdv.:Mónika

monika130

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Oct. 05.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiseleva svetlana Szomb. Okt. 09, 2010 4:53 am

SEGITSÉGET SZERETNÉK KÉRNI.

Kiszeretnék menni a a feleségemmel Skóciába dolgozni. Én Magyar állampolgár vagyok a feleségem Orosz állampolgár de Magyarországi letelepedési engedéllyel tartózkodik Magyarországon. Milyen feltételekkel( VÍZUM, ENGEDÉLY...)kell ahhoz hogy mind a ketten kiutazhassunk és munkát vállaljunk.
Én Üzletvezetői és felszolgálói végzettséggel rendelkezem ő pedig szakács, Pedikűr-manikűr és műkörömépítő végzettséggel. Mind a kettőnknek több mind 10 éves gyakorlatunk van. Ezt az esetleges munka lehetőségért írtam.
De a lényeges először a kiutazási lehetőség.

Előre is köszönjük a segítségeteket.

Kiseleva svetlana

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 04.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiseleva svetlana Vas. Okt. 10, 2010 3:13 pm

Szia!
Hó végin indulunk feleségemmel Skóciába munkát keresni. Mit tanácsolsz nekünk? Mire vigyázzunk? Autóval megyünk.[/font]

Kiseleva svetlana

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 04.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szer. Okt. 13, 2010 4:47 am

Helló,

Mielôtt elhamarkodnátok a kijövetelt, a hivatalos dolgokat kell elintéznetek. A feleségedet itt kinn senki sem fogja alkalmazni, amennyiben nem rendelkezik a megfelelô vízummal, engedéllyel.
Tudomásom szerint az orosz állampolgároknak vizumra van szüksége a beutazáshoz Nagy-Britanniába. A munkavállaláshoz pedig mindenképpen. Az orosz konzulátussal kellene felvennetek a kapcsolatot, mielôtt kijöttök egyáltalán. Sajnos ez nem számít, hogy a feleségednek otthon letelepedési engedélye van, ezt a magyar állam adta ki, magyar belügy.
Neked a kiutazással és a munkavállalással nincs gond, de neki vízum és munkavállalási engedély kell. Ha jól tudom, a vízum kérésének okát is meg kell adni, s van direkt munkavállalási vízum. Ugyanis ha látogatói vízumot kér, azzal nem vállalhat munkát.

Sok sikert, s ha kérdésed van .... Smile
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peti65 Szer. Okt. 13, 2010 9:48 am

Laci!
Vasárnap megyünk haza, csak addig tudsz jönni! Eper a héten már nem lesz!

peti65

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Sep. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty MagyarTV lehetséges?

Témanyitás by Smea Pént. Okt. 15, 2010 11:34 am

sziasztok
Nekem annyi lenne a kérdésem valaki próbált-e már itt magyar műholdas tévét nézni és ha igen melyikműholdról sikerült befognia gondolok digi, upc, hellóhd, olcsótv meg a többire ha valakinek sikerült már hasonló kérem válaszoljon köszönöm

Smea

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Segítségre van sükségem

Témanyitás by Smea Pént. Okt. 15, 2010 2:34 pm

Sziasztok
Én magyar autószerelöt keresek Stirling,Edinburgh,Glasgow környékéröl aki tud megbizhatót légyszi válaszoljon

Smea

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Pént. Okt. 15, 2010 3:15 pm

A Eutelsat-ról lehet. Amiket eddig felsoroltál, azok nem müholdak, hanem szolgáltató cégek Magyarországon. Igen, lehet fogni szinte minden állami csatornát, TV1, TV2, Duna, Duna2, Budapest TV, stb. Úgy hallottam, hogy szerencsére már a Budapest TV megszünt, nem kínozzák tovább a nézöket a nívón alatti müsorukkal.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Smea Szomb. Okt. 16, 2010 3:42 am

Szia
Igen tudom h ezek szolgáltatók,talán rosszul fogalmaztam elnézést, ezek és az ezekhez hasonló szolgáltatok közül szeretném befogni valamelyiket ha lehetséges és arra lennék kíváncsi h ez sikerült e már valakinek és ha igen akkor azt melyik műholdról? A válaszokat előre is köszönöm.

Smea

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szomb. Okt. 16, 2010 12:29 pm

Hello,
Igen, be lehet fogni ôket. Barátaink veszik. Elvileg bármelyiket befoghatod, csak a müholdat, annak pozicióját, valamint a transzponderek paramétereit kell tudnod. Mivel mindegyik, általad felsorolt szolgáltató kódoltan sugároz, a vételükhöz dekóder és kártya szükséges, de ezt biztosan szintén tudod. A kártyákat megveheted otthon, s kihozhatod, vagy létezik "más" verzió, gondolom, sejted, mire gondolok. Az állami adók szabadon foghatók.

Digi TV - Thor 6 és Intelsat 10-02 müholdak, 0,8° W - Nagravision encryption system.

UPC Direct - Műhold: Thor 6 (0.8 ° W) CryptoWorks és Nagravision 3

Sok sikert... cheers
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Smea Vas. Okt. 17, 2010 4:01 am

Szia
Köszi,így már bátrabban ruházok be Smile
igaz én a
http://www.eutelsat.com/satellites/9e_eb9a_popd.html
holdat néztem ki magamnak ezen elég jónak tűnik a vételi lehetőség
és az olcsótv is ezen van ha jól tudom Very Happy
aminek nagy előnye hogy úgy működik mint egy feltöltős telefonkártya nincs havidíj.
Véletlenül nem tudsz, te vagy az ismerőseid magyar autószerelőt Skóciában?
további szép napot
bounce

Smea

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peti65 Csüt. Okt. 21, 2010 1:58 am

Sziasztok!
Admin! Örülök hogy tudtunk találkozni veletek! Én már itthon vagyok Magyarországon, de már várom hogy újra ott legyek, mert a helyzet itt, hát hogy is mondjam ........, elkeserítő. Legyetek jók, üdv nektek, és a vidám lurkóitoknak! Peti


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Okt. 26, 2010 2:30 am-kor. (Reason for editing : Admin)

peti65

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Sep. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Smea Szomb. Nov. 13, 2010 12:30 pm

Köszönöm a választ zr246 mindenképp megkeresem. Smile

Smea

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2010. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Gyurik Zsuzsanna Hétf. Nov. 15, 2010 7:48 am

Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik megosztották gondolataikat velünk a glasgow-i megélhetésre vonatkozóan, sok olyan információt kaptunk, amely segítette felkészülésünket.
Köszönet a honlap létezéséért!
Augusztus végén indultunk el Glasgowba, hogy segítsük fiúnk kezdeti beilleszkedését mind az egyetemi, mind pedig a városi életbe. Egy hetet töltöttünk kint együtt, ami kellett ahhoz, hogy feltérképezzük az egyetemet, a kollégiumot és annak környékét, valamint a várost, magát.
Arra a következtetésre jutottunk, hogy – Glasgow-ból nézve - egy külföldi egyetemista számára az Aldi, Lidl és Tesco nyújtja azt a Magyarországon is megszokott választékot és árakat. Viszonylag olcsón lehet félkész- és késztermékeket vásárolni a Sainsbury’s boltjaiban is, hosszútávon azonban az tűnik kifizetődőnek, ha egyetemista a kollégiumban dobja össze magának a mindennapi betevőt. Így hát feltöltöttük a kollégium konyháját, amivel csak lehetett.
A Primark árait nézve elgondolkoztató, hogy érdemes-e egyáltalán a kollégium mosodájában mosniJ. Nyilván elhoztuk magunkkal a glasgow-i időjárásnak megfelelő ruhatárat (ha már úgyis van), de ha figyelembe vesszük a légitársaságnál fizetendő kézipoggyászon felüli súlytöbbletet, bizony megfontolandó, hogy mit is vigyünk magunkkal.
Előzetes időpont egyeztetés után bankszámlát nyitottunk. Itt érdemes arra figyelni, hogy a kollégiumi cím nem volt elegendő, meg kellett adni a tömb-, lakás- és szobaszámot is, ami a mi esetünkben nem volt egyszerű, mivel az egyetem hazautazásunk előtti napon tudta azt megadni. A bank rugalmas volt, szombatra kaptuk a következő időpontot.
Viszont az itthonról hozott mobilkészülékkel egyetlen kint kapható (vagy ingyen hozzáférhető) SIM kártya sem működött, így azzal kezdtük, hogy vettünk egy használt telefont, amit a gyermek időnként feltölt.
Ami a közlekedést illeti, számunkra meglehetősen kacifántosnak tűnt az össze-vissza közlekedő, több társasághoz tartozó busz-kavalkád. Dicséretes, hogy szinte minden busz vagy vasúti pályaudvaron van működő információ, ahol addig nyújtanak segítséget (méghozzá a számunkra legkedvezőbb megoldást), amíg meg nem értjük.J
Az egyetemmel kapcsolatos tapasztalatainkat egy másik linkben írom le.
Ha valaki hasonló cipőben jár, mint mi, és szeretne alaposan felkészülni vagy felkészíteni gyermekét, vagy csak úgy érdeklődik, szívesen megosztom vele élményeinket, gondolatainkat.

Gyurik Zsuzsanna

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2010. May. 10.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty kiköltözés

Témanyitás by panna Szomb. Dec. 25, 2010 11:02 am

Sziasztok!

Azt tervezem, hogy a lányommal kiköltözöm néhány évre Skóciába.Ő érettségizni fog. Mostantól terv:)) ill cél.(Aberdeen)
Tudnátok segíteni, hogy hogy tud ő ott tanulni költségtérítés nélkül? Hogy érdemes lakást bérelni? Hol lehet TB kártyát kiváltani? Mennyi idő alatt csinálják meg?
A munka keresésért kell e fizetni? Mennyire lehet gyorsan munkát találni?
-és minden egyéb jó tanácsot szívesen meghallgatnék.

panna

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Dec. 25.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re.

Témanyitás by .......... Pént. Dec. 31, 2010 10:37 am

panna írta:Sziasztok!

Azt tervezem, hogy a lányommal kiköltözöm néhány évre Skóciába.Ő érettségizni fog. Mostantól terv:)) ill cél.(Aberdeen)
Tudnátok segíteni, hogy hogy tud ő ott tanulni költségtérítés nélkül? Hogy érdemes lakást bérelni? Hol lehet TB kártyát kiváltani? Mennyi idő alatt csinálják meg?
A munka keresésért kell e fizetni? Mennyire lehet gyorsan munkát találni?
-és minden egyéb jó tanácsot szívesen meghallgatnék.

Drága Panna...

Mindenre választ kapsz ha elolvasod a Forum első oldalait.

Boldog Újesztendőt Neked és családodnak

üdv.
K.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szomb. Jan. 01, 2011 12:12 pm

Kedves Panna,

Itt a Fórumon minden fenn van, ahogy Cujo is irta. Szerintem minden kérdésedre már van válasz, csak nyálazd végig a hozzászólásokat.
Mielött nagyon belemelegednétek a tervezgetésbe, amennyiben a lányod utolsó éves a középiskolában otthon, idekinn semmi esélye nincs leérettségizni. Én mindenképpen megvárnám az otthoni érettségit, hiszen már csak 6 hónap van hátra. Az itteni gyerekek 16 éves korban "érettségiznek", vagyis a lányod már túlkoros. Már nem jelentkezhet érettségire idekinn, viszont az egyetem-fôiskola ingyenes Skóciában. Tehát ha megvan az otthoni érettségije, amit itt teljesen elfogadnak, térítésmentesen tanulhat tovább.
Kérdezz bátran, biztosan lesz valaki, aki meg tud válaszolni a kérdéseidre, de elötte nézd végig a hozzászólásokat.

Üdv,

Admin
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by panna Vas. Jan. 02, 2011 2:03 am

Szia!

Nagyon kedves vagy , hogy írtál.Ez nagyon jó hír nekünk. Igen az érettségit mindenféleképpen megakartuk várni.
Esetleg tájékozott vagy még abban , hogy mi ennek a módja. Kimegyünk megkeressük a főiskolát és fel is veszik, vagy innen kell jelentkezni ?.Esetleg honlap címet tudnál ajánlani.
Aberdeen be készülünk.

Panna

panna

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Dec. 25.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Gibzon Kedd Jan. 04, 2011 10:10 am

Sziasztok!
Új próbálkozók lennénk. Szeretnénk kijutni Skóciába, és normális körülmények között kint is maradni. Nyelvtudás van, csak kis segítség kellene, hogy arccal merre induljunk el, hogy törvényes keretek között maradhassunk kint. Elvileg Helensburgból lenne hátszelünk, de érdekelne minket, hogy mégis mik az összegzett tapasztalatok. A munkában nem válogatunk. Bármi megfelel, ha már kint vagyunk. Aki lenne olyan szíves, és tudna személyes tapasztalatokkal támogatni minket, annak nagyon megköszönnénk. Nekünk az lenne a cél, hogy ha már kint vagyunk kint is maradjunk.
Köszönjük előre is!

Gibzon

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Jan. 04.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 9 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 16 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.