Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

14 / 16 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by m.noemi Hétf. Május 21, 2012 9:37 am

Június 5-én érkezem Edinburgh városba. Szörnyen nehéz jó szállást találni. 3 hónapig megfelelne a szoba is. Se ha van lakás az még jobb lenne. 200-350 GBP maximum amit tudok fizetni. Tud valaki segíteni? Edinburgh és Livingston érdekelne.
Előre is köszönöm szépen!

m.noemi

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. May. 21.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Hétf. Május 21, 2012 10:03 am

Szia,
Adj fel szerintem hirdetést, hogy lakótárs(ak)at keresel, pl Gumtree albérlet reklámozó részlegébe. Azt feltétlen írd mellé, hogy diák vagy-e mert ha nem fizetned kell council tax-ot. Sok sikert.

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by m.noemi Hétf. Május 21, 2012 10:18 am

Köszönöm. Segíts kérlek hol találom ezt a Gumtree részleget? Itt az oldalon belül?

m.noemi

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. May. 21.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Senki Alfonz Hétf. Május 21, 2012 10:45 am

matyasnoemi írta:Köszönöm. Segíts kérlek hol találom ezt a Gumtree részleget? Itt az oldalon belül?

Privatban ment egy uzenet..megkaptad?
Senki Alfonz
Senki Alfonz

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Edinburgh

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by m.noemi Hétf. Május 21, 2012 10:49 am

Nem sajnos.

m.noemi

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. May. 21.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Senki Alfonz Hétf. Május 21, 2012 11:16 am

matyasnoemi írta:Nem sajnos.

Mail cimed esetleg?
Senki Alfonz
Senki Alfonz

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Edinburgh

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Kedd Május 22, 2012 4:07 am

http://www.gumtree.com/edinburgh

Középen a "Flats & houses" alatt van, hogy rent: offered, wanted. Ha hirdetsz szerintem mindkettőbe mehet. Mellette pedig a "to share" végülis ez az amit te keresel, ott nézelődj.

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by m.noemi Kedd Május 22, 2012 4:08 am

köszönöm!

m.noemi

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. May. 21.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by julius5 Hétf. Jún. 18, 2012 9:24 am

Kedves Mindenki!
Júli.5-19. között Glasgowba utazok harmadmagammal. 6-án és 16-18. között szabadok vagyunk és szeretnénk körülnézni Skóciában. Nem gyalog- és biciklitúrát szeretnénk, hanem minél több helyre (kastályok, várak, természeti szépségek... stb) elmenni. 6-án Edinburghba (ezt nyílván mi is meg tudjuk oldani) a másik három napon 1 Felföld, 1 dél-Skócia, és esetleg egy szigetes kirándulás lenne jó. A baloldali közlekedés miatt viszont nem merek kocsit bérelni, így utazási irodás (ami ugye valószínűleg költségesebb lenne) vagy a Ti segítségetek szükséges. Tudnátok ajánlani valamit, esetleg konkrétan segíteni? Előre is köszönök mindent
Üdv: julius5


julius5

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Jun. 18.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zotya Vas. Júl. 08, 2012 3:31 am

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne,hogy ügynökségtől bérlünk lakást és aláírtunk egy 6 hónapos szerződést ami october 20-án járna le,de nekünk sajnos haza kell költöznünk. A kérdésem hogy ilyenkor mi történik hogy működik a szerződés bontás és hogy a deposital ilyenkor mi lesz? Előre is köszönöm a segítséget.

zotya

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zotya Vas. Júl. 08, 2012 3:43 am

Szia Noémi!
Köszi a választ akkor elméletileg semmi hülye jógi következménye nincs a szerződés bontásnak?

zotya

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by TomZ Vas. Júl. 08, 2012 4:01 am

zotya írta:Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne,hogy ügynökségtől bérlünk lakást és aláírtunk egy 6 hónapos szerződést ami october 20-án járna le,de nekünk sajnos haza kell költöznünk. A kérdésem hogy ilyenkor mi történik hogy működik a szerződés bontás és hogy a deposital ilyenkor mi lesz? Előre is köszönöm a segítséget.

Hát elsősorban olvasd végig megint a szerződést, hogy abban mi szerepel.
De szerintem, csak annyi, hogy bukjátok a depozitot. Legalábbis egyik ismerősöm is elköltözött kb. egy hónapja, úgy hogy volt szerződésük még, s anniy volt csak, hogy a depozitot nem kapták vissza.
TomZ
TomZ

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2012. Jul. 08.
Tartózkodási hely : Glasgow, UK

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zotya Vas. Júl. 08, 2012 4:05 am

Köszi a választ TomZ !

zotya

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Manndy Hétf. Júl. 09, 2012 6:49 am

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és hamarosan új leszek, helyesebben újak leszünk a párommal Skóciában is. Nagyon örülök, hogy Rátok találtam, mert egyenlőre nincs egyetlen kedves ismerősünk sem odaát.
Az alaphelyzetünk úgy néz ki, hogy PhD ösztöndíjat nyertem az Edinburghi Egyetemre, és mivel már egy ideje tervezzük, hogy külföldön próbálunk szerencsét, ez igazából mindkettőnknek kapóra jött, a párom is feladja az itteni munkáját.
Ez azt jelenti, hogy nekem van munkám, viszont a páromnak még nincs, és még szállásunk sincsen egyenlőre. Szeptember 11-én érkezünk Edinburgh-ba - talán még nem vagyunk késésben. A munka miatt (egyenlőre) kevésbé, ám a lakhatás miatt annál jobban aggódunk. Mindenképpen kettesben szeretnénk lakni valahol lakótársak nélkül. Sajnos az Egyetem gondozásában elérhető lakások csak olyan pároknak kiadók, ahol mindketten hallgatók, ami nálunk nem áll fenn, tehát marad a "private housing". Eddig abban a földtől elrugaszkodott hitben voltunk, hogy bérelhetünk úgy lakást, hogy nem is láttuk élőben, de a józan ész (ki az a bérlő aki két vadidegen külföldinek odaadja a lakását?!!!) és a fórum is azt sugallja, az odúkersés egy átmeneti szállás beiktatásával hatékonyabb lehet.

Az első kérdésem tehát:
- A szálláskeresés átmeneti időszakra mit ajánlanátok, hol húzzuk meg magunkat? (Vagy esetleg lehetséges megoldani ideiglenes szállás nélkül?)

Aztán a kérdést tovább gondolva, és a fórumot olvasva a második kérdésem:

- Mit gondoltok, vajon ha nekem megvan a szerződésem az Egyetemmel (kvázi, hogy van megbízható keresetem), de a páromnak még nincsen jogviszonya sehol, akkor is kérhetnek 6 hónap kauciót egy lakás bérléséért?

Továbbá:

- A council tax benne van a lakáshirdetésekben megadott bérleti díjban?

És még egy utolsó:

- Amikor elhagyjuk Magyarországot, milyen biztosítást érdemes kötnünk még itthon, illetve odakinn mi kell ahhoz, hogy részesülhessünk az alap orvosi ellátásban?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Best wishes,

Andi
Manndy
Manndy

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 09.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by TomZ Hétf. Júl. 09, 2012 2:30 pm

Hali!

Először is gratulálok az ösztöndíjhoz! =)

Bevallom én nem rágtam át magam topicról topicra a fórumon, annak idején sem (lehet segített volna valamennyit), szóval a saját tapasztalataimat írom, illetve véleményemet.

1. kérdés válasza:
Attól függ mennyi cuccal jöttök. Kezdetben érdemesebb talán 1-1 bőrönddel, s ha már van lakás akkor utánatok küldeni a többit.
Mi egy hotelban voltunk, az első egy héten, de mi nyaralni is jöttünk, csak "itt maradtunk".
Nem tudom mekkora itt a forgalom, mármint a fórumon úgy általában, de szerintem az sincs kizárva, hogy találnátok valakit, akinél elalhatnátok pár napig, míg találtok valamit. Ha pedig minden kötél szakad, akkor itt a short-let lista;
http : // www . gumtree . com /holiday-rentals/edinburgh?sort_by=price&sort_order=increasing
Megoldani ideiglenes szállás nélkül hááát, szerintem nem. Előre szerintem nem fogtok lakást kapni, úgyértem, hogy Magyarországról 100%. S egy nap alatt találni valamit, ami árban is ok, s nincs is a világ végén, + minden papírt be tudtok szerezni az ügynökségnek, ha onnan akartok ... szerintem lehetetlen.

2. válasz:
Hát, nem akarlak elszomorítani, de az igazság az, hogy én egy éve vagyok kint lassan, az elkövetkező 2-3 hétben költözöm én is, de a lakásügynökségek többségéhez még így sincs elég papírom.
De minden ügynökség más és más, más papírokat kérnek. Viszont kezdetben lehet hogy jobban járnátok egy privát főbérlővel. Olcsóbb, és nem is kérnek annyi papírt talán.

3. válasz:
Ha benne van, akkor azt külön kiemelik. Általában nincs. Viszont a band-et bele szokták írni, ebből meg tudod nézni, hogy mennyi az éves adó utána.
A-tól talán E-ig(?) vannak, A a legolcsóbb fenntartású.

4. válasz:
Na ez némileg macerás.
Mielőtt kijöttök, kérjétek ki a nyaraláskor megszokott EU TB-kártyát. Amíg itt nem kaptok Ni. számot, addig itt gyakorlatilag nem léteztek, azért kell addig a magyar kártya. Plusz, ha nem akartok sokat szenvedni (azaz mégtöbbet) az ügyintézéssel, érdemes Ügyfélkapura is regisztrálnotok, így legalább pár dolgot el tudtok intézni innen is majd.
Kiértek, s (azt hiszem lakcím kell hozzá, ezt igazolni is kell, pl. lakásszerződéssel) igényelnetek kell National Insurance számot, telefonon, aztán kaptok egy időpontot egy JobCentre Plusba, ahol felveszik az adatokat, stb.
Ha megvan az NI szám, akkor hurrá. A magyar TB-t vissza kell montani, (lehet online is) azaz csak szüneteltetik majd. Illetve az APEH(NAV, de sosem szokom meg azthiszem)-nak is be kell jelenteni, hogy itt vagy. Ha ez megvan, akkor vissza kell küldeni postán a magyar EU-s TBkártyákat.
Igényelhettek itteni EU-s kártyát (ha visszamentek nyaralni Magyarorszégra jól jöhet) (itt lehet online is), plusz NHS számot is igényelhettek, bár, arra még nem jöttem rá, hogy ez mire jó, sehol (se háziorvos, se fogorvos) nem kérte, csak az Ni-t.

bónusz jó tanács:
Mindenképp csináltassatok útlevelet! Hiába EU meg minden, itt a magyar személyit a legtöbb helyen nem tartják semmire.
Még a jogosítványra is furán néznek, mert nincs rajta a címem. (az ittenieknek rajta van)

További szép estét!
Tom
TomZ
TomZ

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2012. Jul. 08.
Tartózkodási hely : Glasgow, UK

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Röviden az egyetemi jelentkezésről

Témanyitás by Manndy Kedd Júl. 10, 2012 1:26 am

Sziasztok!

Időközben privátban is kaptam választ, úgyhogy mondhatni, el kezdett kikristályosodni előttem valamiféle kép, hogy mi vár ránk majd odakinn az első napokban. :-) A kimerítő tanácsokat nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak!

Hogy ne csak szívjam magamba az infót tőletek, hanem én is hozzájáruljak valamivel - különösen azok számára, akik az Edinburghi Egyetemre készülődnek, megosztanám veletek eddigi tapasztalataim.
Nem tudom, hogy ez minden PhD pozícióra való jelentkezéskor így történik-e, vagy az enyém egyedi eset volt, mindenesetre a jelentkezéstől a felvételig minden nagyon gyorsan, ugyanakkor összeszedetlenül történt.
Első lépésben a témakiírásban megfelelően jelentkeztem, ahol szakmai CV-t és publikációs listát kértek. Csodálkoztam is, hogy ennyivel megúszom, amikor kaptam egy levelet, hogy regisztráljak be a tanulmányi rendszerükbe, és töltsem fel az ott kért további dokumentumokat:

(- CV és publikációs lista ide is természtesen)
- az indexem angol nyelvű változatát (elég volt nekik a saját fordításomban)
- a diplomám angolul
- a nyelvvizsgám
- 2 ajánlólevelet
(in English of course)
- motivációs levelet (miért érzed magad jónak a pozícióra)
- rövid felsorolást/leírást arról, hogy milyen olyan képességeid vannak, amik az adott pozíció szempontjából fontosak lehetnek (pl. milyen nyelveken programozol, hogy pl. 3 fél évig tanultál xy tárgyat, ami pont tematikába vág, és hogy milyen kutatási területeken fordultál meg eddig, ilyesmik)

Nevetségesen rövid határidő alatt kellett mindezt produkálni (kb . 3 éjszakám volt rá), és utána nagyon gyorsan jelentkeztek, hogy interjúztatni szeretnének. Az első időpontban, amit interjúra adtak, éppen munkahelyi kiküldetésen voltam külföldön, ezért kértem egy másikat, ami pedig a szintén külföldi privát kirándulásommal esett egyidőbe. Nem túlzottan érdekelte őket ez az egész (ugyebár szép összegű ösztöndíj kiosztásáról volt szó, ezért talán nem meglepő, hogy ők diktáltak), így a kirándulásom közepén egy lübecki hotelból adtam nekik másfél órás interjút Skype-on. Az interjú után 3/4 órával értesítettek e-mailben, hogy elnyertem a pozíciót. Háromszoros hip-hip hurrá, örömmámor és partihangulat, amikor jön az értesítés: a nyelvvizsgám bizony nem megfelelő, ezért csak egy conditional offert küldtek. Ez azt jelenti, hogy addig nem küldenek unconditionalt, amíg nem teszi le nekik az ember az előírt nyelvvizsgát az asztalra. Értetlenkedtem egy sort, hogy a pozíció hirdetményében erről egy szó nem volt, mire a titkárnő lazán átdobta nekem a következő oldalt, hogy hiszen kinn van a honlapjukon (és amit jelenleg röpke 15 percembe került újra megtalálni az egyetem honlapján):

[HÁTÉTÉPÉ]://[VÉVÉVÉ].ed.ac.uk/studying/postgraduate/international/language

Osztottam, szoroztam, és arra jutottam, hogy felkészítéssel együtt az IELTS éri meg a legjobban. Így is több mint egy 100-asomba fájt az egész történet native speaker tanárral együtt. Meglett a vizsga, így most már minden feltételnek eleget teszek. Már csak az unconditional offert várom, a tanulmányi rendszerben már felvettnek minősülök...

Mielőtt a fenti mizériának bárki neki esne, legfontosabb tanácsaim:
- legyenek meg a felsorolt dokumentumok
- legyen meg az előírt nyelvvizsga
- a honlap átolvasása keresztbe-kasul nagyon fontos!!!
Aki jelentkezik látni fogja, hogy a honalpon bazi sok információ van, viszont nagyon furcsa rendszerbe van mindez összefoglalva, minden mindennel össze van linkelve... Két kiindulási oldalt ajánlanék a jövőbeli jelentkezők figyelmébe:
1. A külföldi hallgatóknak: [HÁTÉTÉPÉ]://[VÉVÉVÉ].ed.ac.uk/studying/international/introduction
2. A felvett, beiratkozott hallgatóknak: [HÁTÉTÉPÉ]://[VÉVÉVÉ].ed.ac.uk/staff-students/students/new-students/new-students

Bocsánat, hogy ennyire bő lére eresztettem!
Annyit még hozzátennék, hogy ha bárki jelentkezik az egyetemre ezután, és már én is végérvényesen egy kis fogaskerék leszek a rendszerben, bármiben nagyon-nagyon szívesen segítek! Én nagyon hiányoltam az egész folyamat során, hogy nincs egy valódi "mentorom", kapaszkodóm a Skype-on látott témavezetőmön kívül (és a tanulmányi rendszerben megadott, számomra személytelen e-mail címeken kívül), ezért gondoltam, hogy talán másnak is jó lenne, ha a jelentkezési folyamat során valaki a kis lámpásával mutatná az utat a bürokratikus összevisszaság sűrűjében. :-)

Üdvözlettel:

Andi


Manndy
Manndy

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 09.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Myging Szer. Júl. 18, 2012 8:48 am

Sziasztok! Szeretnék én is Glasgow-ban munkát keresni, de olyat, amelyet hétvégén vagy suli közben is lehet végezni, valamint nem kell hozzá szakmai tudás. Tudtok valami tanácsot adni, hogy hol kezdjem a keresést? Előre is köszi!
Myging
Myging

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2009. Aug. 01.
Age : 31
Tartózkodási hely : Glasgow

http://mygingworks.blogspot.co.uk/

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Nikó24 Csüt. Júl. 26, 2012 7:08 am

Sziasztok!
Én segítséget szeretnék kérni, bárkitől, aki elég jól informált....
Párommal szeretnénk kiköltözni Edinburghba...tervben van már egy ideje, csak időközben terhes lettem! Ami nagy öröm mindkettőnknek, csak fogalmam sincs a kinti szabályokról, menetről....Még itt Magyarországon el tudnám intézni a hivatalos dolgokat, meg a támogatásokat stb...De ott kint Skóciában nem biztos hogy menne....Pl nem tudjuk hogy most akkor kint szüljek, vagy itthon...Én nagyon nagyon szeretném, ha a kisbabánknak nem kéne semmiben sem hiányt szenvednie....Szeretném hogy a jövőnk a lehető legjobb legyen, főleg a kisbabánknak!!! Hallottam olyasféle támogatásról, hogyha kint szüli meg a kismama a babáját, akkor néhány évre kap egy lakást, vagy nagyon nagyon olcsón bérelheti....stb...
Szóval igazából mindenféle hasznos információ érdekelne, mert nem érdekel ha nehezen is, de a legjobb életet szeretném a kis családomnak!
Köszönöm mindenkinek akit egyáltalán érdekel a dolog! Smile
Nikó24
Nikó24

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 35
Tartózkodási hely : Jelenleg Magyarország

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Manndy Csüt. Júl. 26, 2012 8:10 am

Szia Nikó!

Mi is Edinburgh-ba készülünk a párommal kiköltözni, és bár nekünk még nincs a gólya a küszöbön, szeretnénk, ha idővel majd meglátogatna minket is. Smile
Sajnos még én sem jártam utána a dolgoknak, úgyhogy ha valaki erről tudna valami közelebbit mondani, azért én is nagyon-nagyon hálás lennék!

Nikó, sok sikert nektek a letelepedéshez és a babázáshoz is! Smile

Andi
Manndy
Manndy

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 09.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Nikó24 Csüt. Júl. 26, 2012 8:22 am

Szió Andi!

Aranyos vagy, köszönöm! Surprised)
Remélem összejön nektek is a normálisabb élet...Nyilván nincs olyan hogy tökéletes, de az ami itt van M.o.-n, az valami szörnyű... Vannak rosszabb helyek is, egyszerűen igazságtalan az egész és néha nagyon nevetséges!!!
Sok sikert nektek, aztán remélem kapunk infót, vagy vmi használhatót :O)
Niki
Nikó24
Nikó24

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2012. Jul. 26.
Age : 35
Tartózkodási hely : Jelenleg Magyarország

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by .......... Pént. Júl. 27, 2012 2:44 am

Manndy es Aniko...

http://www.direct.gov.uk/en/index.htm
Ezen az oldalon bongeszhettek ha nem erkezik konkret valasz...
K.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Milyen nehéz munkát találni?

Témanyitás by Lóri Pént. Júl. 27, 2012 2:16 pm

Sziasztok!

A barátnőmmel Júniusban költöztünk Glasgowba egy kis vidéki városból ahol egy hotelban dolgoztunk, ami elég rossz tapasztalat volt, elég szörnyen bántak a külföldi, főként Magyar alkalmazottakkal.
Sikerült egy olcsó szobát bérelnünk Pollockshields-ben. Glasgow nagyon tetszik nekünk és nagyon jól érezzük itt magunkat. Mi Budapestről jövünk és ahhoz képest az itteni emberek nagyon nyugodtak. Smile
A környéket is megszoktuk és az itt lakók is barátságosnak tűnnek.
Az egyetlen gondom, hogy még nem találtam munkát. Már rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat személyesen és online is. Szinte minden nap munkakereséssel telik.
Ha van valakinek valami jó tanácsa álláskereséssel kapcsolatban nagyon örülnék neki!
És persze ha valaki megszomjazna egy pint-ra és magyar társaságra vágyik, csak írjatok és megbeszélhetünk egy összeröffenést!Smile

Üdv.
Anikó és Lóri

Lóri

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Lóri Szomb. Júl. 28, 2012 6:51 am

Szia Kujo!

Köszönöm a gyors választ és a hasznos tanácsokat. Igen azzal tisztában vagyunk, hogy nem a legjobbkor keresgélünk. Sad
Nem gondoltam, hogy a work wanted hirdetés eredményes lehet, ezért még ezzel nem próbálkoztam, de most feladok egy ilyet is.
Köszönöm a biztatást!

Üdv.
Lóri

[quote="Kujo"]Hali...
nos velmenyem szerint nem a legjobb idoszakban vagytok a Febr.Marc.talan alkalmasabb az allaskeresesre de kis vigasz talan turelemjatek az egesz...van ugy h varsz napokat,heteket es van h nem is szamitasz ra csorog a telefonod,masnapra talalkozot kernek......

Lóri

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by TomZ Szomb. Júl. 28, 2012 12:28 pm

Hali!

Smile én ma pont egy éve élek Glasgowban, s igen, az emberek valóban teljesen mások mint BP-n.

Valószínűleg csak nekem volt ennyire balszerencsém, de én vagy fél évig nem találtam először semmit. De tényleg semmit. Napi 4-5 hirdetésre jelentkezéssel ... Szóval ez már csak így megy itt.
Amit javasolni tudok, (elsőre tipikus "magyar mentalitás"nak tűnik, de érdemes belegondolni) az az álláskeresési segély.
Egyrészt mert amíg munkát keresel, (ami el fog tartani pár hónapig ...) legalább lesz valami bevételed, és a JSAsoknak sem érdeke, hogy te az állam pénzén élj, szóval segítenek majd munkát keresni, elküldenek különböző rendezvényekre, adnak tanácsot stb.
Plusz, ha JSA-n vagy (illetve ha a kereseted nem halad meg egy bizonyos összeget) igénylhetsz ILA-t, ami nem más mint egyfajta továbbképzési támogatás. Kapsz évi 200 gbp keretet, ami felhasználhatsz különböző tanfolyamokra, hogy aztán azzal könnyebben találj állást, hisz mondhatod, hogy neked van ilyen meg olyan vizsgád. Nekem így lett pl. 'Food Hygiene Cert.'em Very Happy

Abban teljesen igaza van az elöttem szólónak, hogy ne add fel, jelentkezz az állásokra folyamatosan, mert a végén majd oda fognak felvenni, amire nem is számítanál akkor már. Pl. én 3 hete kezdtem egy cégnél, ahova februárban(!!!) jelentkeztem. 4 hete hívtak vissza, hogy ha érdekel még akkor interview, rá pár nappal pedig felvettek. Szóval hajrá nektek is!

Az összejövetelhez pedig, itt (a fórum facebook csoportjában) https://www.facebook.com/groups/230380973684349/
elkezdtünk régebben szervezni egy összejövetelt, de az félbemaradt. Viszont egyáltalán nem kizárt, hogy előbb-utóbb lesz belőle mégiscsak valami Very Happy

Lóri írta:Sziasztok!

A barátnőmmel Júniusban költöztünk Glasgowba egy kis vidéki városból ahol egy hotelban dolgoztunk, ami elég rossz tapasztalat volt, elég szörnyen bántak a külföldi, főként Magyar alkalmazottakkal.
Sikerült egy olcsó szobát bérelnünk Pollockshields-ben. Glasgow nagyon tetszik nekünk és nagyon jól érezzük itt magunkat. Mi Budapestről jövünk és ahhoz képest az itteni emberek nagyon nyugodtak. Smile
A környéket is megszoktuk és az itt lakók is barátságosnak tűnnek.
Az egyetlen gondom, hogy még nem találtam munkát. Már rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat személyesen és online is. Szinte minden nap munkakereséssel telik.
Ha van valakinek valami jó tanácsa álláskereséssel kapcsolatban nagyon örülnék neki!
És persze ha valaki megszomjazna egy pint-ra és magyar társaságra vágyik, csak írjatok és megbeszélhetünk egy összeröffenést!Smile

Üdv.
Anikó és Lóri
TomZ
TomZ

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2012. Jul. 08.
Tartózkodási hely : Glasgow, UK

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Vas. Júl. 29, 2012 4:51 am

Lóri írta:Sziasztok!

A barátnőmmel Júniusban költöztünk Glasgowba egy kis vidéki városból ahol egy hotelban dolgoztunk, ami elég rossz tapasztalat volt, elég szörnyen bántak a külföldi, főként Magyar alkalmazottakkal.
Sikerült egy olcsó szobát bérelnünk Pollockshields-ben. Glasgow nagyon tetszik nekünk és nagyon jól érezzük itt magunkat. Mi Budapestről jövünk és ahhoz képest az itteni emberek nagyon nyugodtak. Smile
A környéket is megszoktuk és az itt lakók is barátságosnak tűnnek.
Az egyetlen gondom, hogy még nem találtam munkát. Már rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat személyesen és online is. Szinte minden nap munkakereséssel telik.
Ha van valakinek valami jó tanácsa álláskereséssel kapcsolatban nagyon örülnék neki!
És persze ha valaki megszomjazna egy pint-ra és magyar társaságra vágyik, csak írjatok és megbeszélhetünk egy összeröffenést!Smile

Üdv.
Anikó és Lóri

Szia, még annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy próbálkozz ügynökségeknél, pl Adecco. Igaz ezek csak ilyen 1-2 napos munkákat adnak, de egyrészt az is simán van 100-150 font ami nem rossz pénz. Másrészt máris van referenciád, no meg CV-ben is jól mutat. Very Happy Csak járj a nyakukra időnként, mert pl én bementem, egy lusta disznó faszi átvette a CV-met, mondta "óóó ha lesz valami azonnal hívunk". Na hát 1-2 hónapig nem is hívtak. Bementem megint, egy kedves hölgy vett a szárnyai alá, azóta 3x küldtek dolgozni kb 2 hónapon belül. cheers

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 14 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

14 / 16 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.