Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Munkát keresek

+91
****
Bánfalvi Oszkár
Bodza81
Dite
Sophie1989
krisztiinedinburgh
Atika34
schindler mihály
lordinka
enirox
Külföldi
kamarov
gobszi
KFeri80
littlekics
VKata
steven1967
Kiskókusz
Myging
Tinty &Anti
fitnesshajni
Fisher
molben
nikolett
tpeter33
csandlizsu
daniel.csonka
perditacska
Fejo
Mark01
Tantor
Sanjoy
Longus77
timikeee
mne
hardworking
Andi1971
Senki Alfonz
csinoscsor
Eddie24000
bak71
Tigriscicus
richardd
Judit22
Zsolesz&Dóra
ulee86
Betti
zsovikk1983
Hannah
sitiri
kovács attila
csibemokec
Fantanarancs
Gábor
FM
Elit86
Timike89
palotaiarpi
Ruben
peti65
Zizi
Melike25
Gergely Attila
Attila Papp
noticen24
Kedves Szabolcs
Zsuzsi123
menaxe
juhaszwik
zr246
Andi
Opauszki András
Moncsi
peter.szabolcs
Dori06
Bubu
..........
SandorBozoki
szabozsolt
Teodóri
kryszty81
sebespatak
dumber
Bendora
lzoli80
kakrikmun
Ági
dryka
udyandi
tomedi
Admin
95 posters

7 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Kutasassal kapcs info

Témanyitás by .......... Vas. Május 26, 2013 3:21 pm

Hali...
a temahoz a kovetkezokben tudok hozzaszolni:
Javareszt oreg farmokon talalhatok meg furt kutak,ezek a vizforrasok nem csak egy csalad hasznara vannak az-az a kornyek farmjait latjak el vizhozamtol fuggetlenul mert abbol itt van epp eleg.Helyben nem divat,hogy a kutat csak a tulajdonosa hasznalhatja,kisse masok a szokasok.
Mi is furt kutbol vizezunk,szivattyus rendszer ugyan ugy mint otthon.A farmerek kizarolag allatok itatasara es azok ellatasara tartjak meg ezeket a vizforrasokat,emberi fogyasztasra a vezetekes vizhez ragaszkodnak.Az uj epitesu farmokra mar vezetekrendszert visznek mivel gazdasagosabb ill hiaba van furt kutad ugyan ugy fizeted a tanacsi hozzajarulast tt mintha vezetekesed lenne ami nincs ugye es ez plusz koltseg a semmire.
Ha valaki kutat akar furatni,fellapozza a telkonyvet es ker egy felvonulast.
Vize akkor lesz ha az igen kemenynek bizonyulo koreteget - ami nem meszko mint otthon - sikeresen atvagjak.
A muvelet idoigenyes es nem tul egyszeru ezert eleg draga mulatsagnak mondhato.
Velmenyem szerint nem lelkesednek a furt kutakert.A vezetekes kiepitese osszegezve olcsobb,gyorsabb es kifizetodobb,biztonsagrol nem beszelunk.
talan ennyit de keresgelj mert tevedhetek
udv.
K.

..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by enirox Hétf. Május 27, 2013 5:27 am

Kedves Kujo!
Köszönöm a gyors és tartalmas választ.Most már van némi rálátásom,hogy ebből a szakmából nem élek meg Skóciában,már csak azért sem,mert nem is fúrt kutakkal,hanem hagyományos ásott,gyűrűs kutakkal foglalkozom.Talán valami értelmes polgári foglalkozást kéne néznem.De ez már egy másik történet lesz.Mégegyszer köszönöm a választ és további sok sikert kívánok neked odaát.

enirox

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013. May. 26.
Age : 54

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by hardworking Hétf. Május 27, 2013 3:08 pm

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni attól, akinek esetleg már van tapasztalata.
Itt dolgozom és jövőre egy fél évre szeretném kihozni a gyermekem, aki jelenleg hetedikes Mo-n.
Tudom, hogy más az oktatási rendszer, én egy high school-ra gondoltam, életkorának megfelelően.
Valakinek esetleg van már ilyen irányú tapasztalata, hogyan lehetséges, stb.

Vele kapcsolatos a következő kérdésem, ő asztmás és tejallergiás. Milyen a szakorvosi ellátás itt, mert szerencsére rövid ittlétem alatt nem tapasztaltam meg. Neki viszont fontos, már csak a gyógyszerek miatt is.

Köszönöm

hardworking

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2012. May. 07.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Working Tax Credit visszaigénylése

Témanyitás by lordinka Kedd Jún. 18, 2013 9:27 am

Sziasztok szeretnék segítséget kérni tőletek! Több mint fél éve dolgozom kint Skóciában! Szeretném visszaigényelni az eddig levont Tax ot! Mi ennek a menete? Hogyan kezdjek neki? Illetve meglehet ezt Online is csinálni? 18 éves vagyok! A válaszokat előre is köszönöm!

lordinka

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Jun. 18.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re

Témanyitás by .......... Csüt. Jún. 20, 2013 7:05 am

Hali...nos nem kell aggódnod mert visszakapod itt nem nyelik le ha csak nem rossz az adoszam besorolasod...ha igaz 747L foallasban kb.fel ev utan javitathatod...
attol is fugghet h onallo vagy-e v sem ill.mennyire segitokesz a munkaltatod.ha glod kerdezz ra de a fizetesi papirodon szerepel balkozep-also nekem..kinek hol...tt semmit sem kell tenned a varakozason kivul ez lehet 1 ev de lehet 1.5 is....csekket kuldenek.
orulok ha segithettem
K.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by schindler mihály Kedd Jún. 25, 2013 11:12 am

Sziasztok.Aug 1-én érkezem Glasgowba,ott fogok tanulni,élni,dolgozni.Szerintetek van munkalehetőség  egyetemistáknak?Mennyiből lehet kijönni 1 hónapig kb?Lakás remélhetöleg rendben kb 300 font rezsivel.Átlagos ár ez?Vagyis ez csak szoba.Aki tud irjon mindenröl,árak,munka,tanulás.Szivesen veszek minden hasznos infót, és tapasztalatot.Köszönöm a válaszokat

schindler mihály

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Dec. 24.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Atika34 Szer. Aug. 07, 2013 2:30 pm

Sziasztok. Munkát keresek sürgősen Edinburghban. Bármi érdekel amihez nem kell nagyon jo beszéd. Értem a nyelvet csak a válaszadás megy lassan. Előre is köszönöm ha valaki szan rám egy kis figyelmet. tel szamom: +447462669361

Atika34

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Aug. 07.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by krisztiinedinburgh Hétf. Aug. 12, 2013 6:29 am

Sziasztok!

Én is munkát keresek. Végzettségem szerint filmes szakmában dolgoznék, de jelenleg bármilyen tisztelséges állásnak örülnék. Edinburghben (Leith környékén) élek és kitűnő az angoltudásom. Írjatok, ha van ötletetek hova jelentkezhetnék! Köszi!

krisztiinedinburgh

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Sophie1989 Szer. Szept. 18, 2013 8:18 am

Sziasztok! Én október 8-àn költözöm ki skóciàba Burntislanden fogok lakni!műkörmös a szakmàm es vendégeket szeretnék gyűjteni!ha szeretnétek tartós igényes körmöket akkor vàrom jelentkezéseteket! Még nem alakul ki vendégkör addig tararítàst vàllalnék,bàr nagyon nagyon alap az angol nyelvtudàsom....

Sophie1989

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013. Sep. 18.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Dite Vas. Okt. 06, 2013 12:09 pm

Sziasztok! Üdv a "fórumlakóknak"!
2012 ben Skóciában dolgoztam, Falkirk közelében warehouse operator munkakörben, jelenleg Londonban élek, de szeretnék jövőre a párommal visszaköltözni északra. Mindketten 25 éves, dolgos fiatalok vagyunk.
Érdeklődni szeretnék, hogy ti melyik környéket ajánljátok, nyugodt, szép, rendezett kertes övezetben szeretnénk házat bérelni.
Én társalgási szinten beszélek angolul, jártam University-re HND Business szakra, de nem kaptam meg a tandíjra a támogatást, mert csak 2,5 éve vagyok rezidens. Emellett műkörmözöm szabadidőmben, továbbá külföldi felszolgálói tapasztalattal is rendelkezem. A párom haladó szinten van a társalgást illetően.
Jelenleg egy csomagküldő cégnél dolgozik.
Minden véleményt szívesen meghallgatok. Szép estét!   Smile 

Dite

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Oct. 06.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Bodza81 Vas. Nov. 10, 2013 4:36 am

Sziasztok!
Kicsit hosszú leszek, ezért előre is elnézéseteket kérem. A párommal elhatároztuk, hogy kiköltözünk Skóciába. Terveink szerint áprilisban kimennénk 2 hétre (először) megnézni, hogy van-e egyáltalán lehetőségünk boldogulni ott. Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy hol érdemes ilyen rövid időre szállást keresni (nem tudom milyenek a helyi viszonylatok, a gumtree-t bogarászom), jobb-e úgy az álláskeresés esélye, ha személyesen adjuk be az életrajzot, vagy töltsük fel a scotcareers.co.uk-ra. A párom rendőr, én angoltanár vagyok, és ezen kívül más területen csak én dolgoztam, adminisztrátorként. Nem büdös a munka egyikünknek sem, úgyhogy gyakorlatilag mindenre nyitottak vagyunk. Felmerült az is, hogy kell-e egyáltalán kimennünk előzetesen arra a két hétre, vagy ha már ott vagyunk (de még semmi biztos nincs), fogunk találni valamit?
Bocsánat, ha sok hülyeséget kérdeztem. Smile
A válaszaitokat előre is köszönöm, szép napot minden fórumozónak!
Bogi

Bodza81

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. Nov. 10.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Bánfalvi Oszkár Szer. Dec. 18, 2013 7:39 am

Bánfalvi Oszkár vagyok tavasszal szeretnék kimenni Skóciába azt szeretném megtudni hogy a januári brit megszorítások Skóciára is érvényesek vagy sem. Üdv Oszkár

Bánfalvi Oszkár

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013. Dec. 11.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re:

Témanyitás by .......... Kedd Feb. 25, 2014 8:49 am

lol! bombajoaduma...privibe karcold le bovebben mit is keresnel? -asszem harom hsz szuxegeltetik - akad itt egy Mernok/Skot/ aki folyamatosan mergelodik a tehetetlen es megfeleloen nem kepzett "behelyezett"munkatarsakkal...olajban fut s ha joltudom mereseket iranyit viz alattiban...qva joindulatu es raadasul csopvez...ha jon valasz feloled rakerdezek ennyit igerhetek nem tobbet! ha erdekelhet kb.ket het es visszaerkezik AB-be szabin van
udv.
K.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 5:58 am

Az alaphangon rendben van, hogy törlődtek a hozzászólásaim, bár nem látom be miért.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 5:58 am

Mindössze az a probléma, hogy ha nincs meg az 5 hozzászólásom, mint ahogy megvolt...
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 5:59 am

...akkor nem tudok privát üzenetet sem küldeni.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 5:59 am

Namost, ezt elősegítendő...
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 5:59 am

...mostmár megvan.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 6:03 am

Azt az aprócska fiaskót leszámítva, hogy mostmár így sem tudok, lépjek kapcsolatba az adminnal. Szia admin. Lenne lehetőség (a kérdés retorikai jellegű) az eredeti hozzászólásaim, illetve privát üzenetküldési jogaim visszanyerésére? Nem tudok Kujo-nak válaszolni így, ugyanis. Köszönöm előre is.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Kedd Márc. 11, 2014 6:06 am

Nota bene, Admin-nak SEM tudok privát üzenetet küldeni. Raknék szomorú smiley-t is, ha az ilyesmi kenyerem lenne.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Izabella92 Csüt. Ápr. 10, 2014 5:48 am

Sziasztok! Munkat keresunk baratnommel , jelenleg Edinburghban vagyunk de remenytelen a munka. Mar sok helyre kuldtunk Cv-t de meg semmi. Angolul mar ertekezunk es beszelni is kezdunk de sajnos tapasztalatunk es referenciank nincs. Ha valaki tudna segiteni halasak lennenk , barmilyen munka megfelel: mosogatas , takaritas , hotelben vagy konyhan.

Izabella92

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2014. Apr. 10.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Izabella92 Csüt. Ápr. 10, 2014 7:08 am

Elirtam a helyszint Salzburghban vagyunk csak nem reg koltoztunk ide es meg nem vagyok tisztaban a nevekkel...

Izabella92

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2014. Apr. 10.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by laurapalmer Csüt. Ápr. 24, 2014 6:09 am

Sziasztok!
Kezdeném azzal h amennyiben nem poén,az előző hozzászólás igazán priceless,sok szerencsét az életben maradáshoz ha azt sem tudod eldönteni h Edinburgh-ban v Salzburgban vagy,mindenesetre az ékes angolsággal kommunikáló osztrákok biztos díjazni fogják h már tanulgatod anyanyelvüket:)
És ezzel el is érkeztünk oda,amiért valójában billentyűzetet ragadtam.Komolyan nem értem mi kell ahhoz,hogy egyesek felfogják,illetve hányszor kell elmondani h HASZNÁLHATÓ NYELVTUDÁS NÉLKÜL ESÉLYTELEN!!! Megdöbbentő volt számomra h a kiköltözni készülők nagy része gyakorlatilag használható nyelvtudás nélkül akar nekivágni.Én tényleg nem értem mire számítanak.Saját környezetben is lezajlódott a történet:ismerőst befogadtunk,állítólag beszél angolul,persze gyakorlatban alig,1 hónap után hazakullogás.
A másik kedvencem a 'nagyon jól beszélek angolul,de a skót akcentus' problematika. Nos,sokkoló tények következnek:ha valóban beszélsz egy nyelvet,akkor megértesz akármilyen akcentust,max picit jobban oda kell figyelned.Ennyi.

És akkor jöjjön pár gyakorlati tudnivaló azon 1%-nak,aki valódi angoltudással/szakmai tapasztalattal (ha van nyelvtudás,mindegy h milyen szakma,van itt munka bőven) jön ki ÉLNI,nem pedig ilyen-olyan alkalmi melókon,room/flatshare-ekben kucorogva nyomorogni meg álmodozni:
Edinburgh-ra vonatkoztatva,itt élünk:
Lakás: one/two bedroom között érdekes módon minimális különbség van, kb.550-600/hótól kezdődnek,erre jön a rezsi,ami esetünkben (2 bedroom flat):
council tax-220/hó (no ez nem általános,kb átlag olyan 150 körül van,de a mi lakásunk jó környék/sokat ér,az ilyeneknek magasabb,de hát valamit valamiért)
villany:kb 55-60 /hó -na ez az ami nagyon olcsó,ez nálunk úgy ennyi,h szinte mindig fűtünk,illetve nincs gáz bevezetve,minden villannyal megy)
net:30 font.
Étel: nekünk kb 400 font/hó (nem nagyon éttermezünk,mert szeretek főzni,amióta meg felfedeztem az Earthy-t,ami a legszuperebb local produce/organic bolt szinte csak ott vásárolok,szuper választék van,minőségi alapanyagok,nem túl vészes árak)
Ja,ezt is már azért páran próbálták a szátokba rágni,de nem sikerül felfogni úgy tűnik:ELŐSZÖR A MUNKA,AZTÁN A LAKÁS.Mondjuk munka nélkül lakásod sem lesz,az tény.Viszont ha van egy sima reference letter-ed a munkáltaódtól (ez akkor is kell ha magánszemélytől bérelsz),azt mindenki elfogadja,egyébként tök könnyű lakást találni,eléggé pörög a piac,mindig van sok új hirdetés,igaz gyorsan le kell csapni,mert a jókat hamar elkapkodják.Kaució ált-ban 1 hó,néha 2,a három ritka.
Ennyi.Tehát egy jó környéken,szép házban akár két minimálbéres (nekem szerencsére nem az van) fizetésből (persze full time permanent,nem agency meg hasonlók) is símán ki lehet jönni.És igen,Edinburgh drága város,de nem irreálisan drága,mint mondjuk London,és cserébe gyönyörű.élhető,biztonságos,izgalmas. Azok számára,akik nem irreális álmokat kergetve jönnek ide.Egyébként keserű csalódás lesz a vége,érdemesebb lenne azt az összekuporgatott kezdőtőkét angoltanulásba fektetni.
Akik FELKÉSZÜLTEN jönnek,azoknak sok sikert,tényleg szuper ez a város,akik meg nem,azok talán előbb kicsit szálljanak magukba...

laurapalmer

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2014. Apr. 24.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by **** Szomb. Ápr. 26, 2014 1:58 pm

Izabella92 írta:Elirtam a helyszint Salzburghban vagyunk csak nem reg koltoztunk ide es meg nem vagyok tisztaban a nevekkel...

Izabella, tényleg nem akarok szőrszálhasogató lenni, így csak megjegyzem, hogy hacsak le nem maradtam egy viszonylag jelentős európai közigazgatási változásról, akkor Salzburg Ausztriában van.
****
****

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2014. Feb. 23.
Tartózkodási hely : Englandistan (unfortunately, ya dancers)

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Izabella92 Vas. Ápr. 27, 2014 9:35 am

Salsburg igen viszobt Salsburgh az Skociaban van :-p

Izabella92

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2014. Apr. 10.

Vissza az elejére Go down

Munkát keresek - Page 7 Empty Re: Munkát keresek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.