Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



A skót oktatási rendszer

+35
Hans1234
vikivikivikiviki
SzabHelena
ungvari.ady
hedera
vidda1603
Shalimar4
Panncsa
zr246
Dorka
nagypaltomi
Szabina
Nira
annier0tter
benkomolly
csiga91
zsof1
TomZ
asdmutila
ninice
..........
Alma
tasika16
Dóra21
bence137
Kiken
madrid.gyorgyi
Fisher
AngelTunde
Nadi84
evaszabo
WAdam
Gyurik Zsuzsanna
annete
Admin
39 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

A skót oktatási rendszer Empty A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Admin Kedd Május 11, 2010 5:25 pm

Skóciában az általános iskolát (Primary School) 5 éves korban kezdik a gyerekek, ahol 7 évig tanulnak.

12 évesen mennek középiskolába (Secondary School), ahol az elsö 4 évfolyam kötelezö. Minden gyerek automatikusan a középiskolába kerül, itt még 12 évesen nincs választási lehetôségük. A 4. év végén mindenkinek kötelezö vizsgái vannak (Standard Grade), ami után 16 évesen eldönthetik, hogy:

- dolgozni mennek
- Szakmunkásképzöben (College) tanulnak valami szakmát 1-2 évig, vagy
- maradnak a középiskolában 5-6. évre, s aztán jelentkeznek az egyetemre (University).

Skóciában a középiskolákat Academy-nak hívják, ami sokunk számára megtévesztö, hiszen magyarul az akadémia teljesen mást jelent.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by annete Szer. Okt. 06, 2010 4:17 pm

Sziasztok!
tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hogyan lehet bekerülni a glasgow-i egyetemre?milyen kritériumai vannak, illetve, hogy milyen papírokra,vizsgákra van hozzá szükségem?én még 2004-ben érettségiztem és az nem sikerült túl jól.azután itthon jártam egyetemre, de abbahagytam és azóta semmit nem tudok az oktatási rendszerről, pontszámításról, nyelvvizsgákról...próbáltam már egy kicsit informálódni és itt találtam is 1-2 érdekes dolgot, de még mindig nagyon hiányosak az ismereteim.szóval, ha valaki le tudná nekem írni, hogy ez mégis hogyan működik, akkor nagyon hálás lennék érte!

annete

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 06.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Admin Csüt. Okt. 07, 2010 5:07 am

Szia,
Itt mar nagyon komoly levelezest volt ilyen ugyben. Nezz szet a Forumon! Igen sok hasznos dolog van. Most lesz egy kis szabad idom, lehet, hogy minden hasonlo, tovabbtanulassal kapcsolatos posztot atcsoportositok, hogy konnyebb legyen ezeket megtalalni. De addig is nezz szet itt.
Egy fiu eppen most jott ki tanulni es eppen Glasgow-ba. Az anyukaja eleg sokat posztolt a Forumon az utobbi idoben.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by annete Csüt. Okt. 07, 2010 2:28 pm

Szia!
köszönöm szépen a segítséget!akkor megpróbálom áttanulmányozni a dolgokat...remélem megtalálok mindent ezzel kapcsolatban!

annete

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Oct. 06.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Gyurik Zsuzsanna Hétf. Nov. 15, 2010 7:50 am

Glasgow Caledonian University

Az egész azzal kezdődött - úgy kb. egy éve -, hogy jött egy gondolat, miszerint Skóciában tandíjmentesen lehet tanulni. Ez tetszett a gyereknek (és nekünk is). A Google több lehetőséget is felvázol a skóciai továbbtanulásra vonatkozóan, és amikor kitisztult nekünk is, hogy merre szeretne menni a gyerek, akkor elindultunk a Banff and Buchan College felé. Az intézmény honlapján lévő jelentkezési lapot kellett kitölteni, és a megjelölt összes melléklettel együtt elküldeni … és megkezdődött a várakozás. Meglepően hamar jött a válasz, hogy fiúnkat felvették.
Időközben azonban megnéztünk további intézményeket is, és megjelöltünk három egyetemet. Az ő esetükben viszont az UCAS-on keresztül lehetett jelentkezni, ami hasonló a magyarországi felvi.hu honlaphoz. Az UCAS honlapján kitöltöttük a jelentkezési lap tartalmát, megjelölve, hogy mely egyetemekre szeretnénk felvételizni.
Érdekesnek tűnt, hogy a College esetében közvetlenül folyt a levelezés, míg az egyetemek és a felvételizők közötti kommunikáció az UCAS-on keresztül bonyolódik.
Köszönet még egyszer e honlapnak az angliai iskolarendszerre vonatkozó tájékoztatásáért! Időben találtunk rá, így hamar világossá vált, hogy mi a különbség a college és university között.
A sikeres felvétel tényét az UCAS-on láttuk meg először, majd az egyetem megkezdte velünk a levelezést. Tájékoztatásuk, a további tennivalók egyértelműek voltak, igen hasznos segítségnek bizonyult a honlapjuk is, ahol külön fejezet foglalkozik a nemzetközi diákokkal. E-mail cím szinte minden témában adott volt, amit mi rendszeresen igénybe vettünk, és a válasz pár napon belül meg is érkezett. Checklistákat bocsátottak a rendelkezésünkre, amellyel ellenőrizhettük, hogy hol tartunk a felkészülésben. Amikor elindultunk, tudtuk, hogy mindenünk megvan, amire szükségünk lesz.

A fogadtatás barátságos volt, a regisztráció során szinte ott álltak a gyerek mögött, hogy segíthessenek. Mosolygósak, vidámak és segítőkészek. A kollégium maga tiszta, modern, rendben és karban tartott, az en-suite szoba elfoglalása zökkenőmentesen történt. Külön részleg foglalkozik a kollégiumban élő fiatalokkal, a nemzetközi egyetemistákkal, ők azért vannak ott, hogy segítsenek, és lelkesen segítenek is.
Szülőként megnyugtató volt a gyereket egy biztonságos, rendezett környezetben otthagyni.

Az elválás óta eltelt idestova két és fél hónap, egyetemistánk pedig jól érzi magát. Az első év viszonylag „könnyű”, heti négy napon van oktatás kb. tíz órában. Az egyetem rendszeresen szervez programokat, ezek egy része a mindennapi élet, az álláskeresés gondjain próbál segíteni (bank-, postalátogatás, városnézés, orvos regisztráció, önéletrajz elkészítés, stb.), másrészük pedig az ország nevezetességeinek a megismerésére irányul. A hirtelen jött önállóság, a külföldi környezet illetve az ezzel járó anyagi és egyéb nehézségek elviselése talán könnyebb így.
Az álláskeresésről annyit, hogy több fórum is foglalkozik az egyetemi álláskeresőkkel, rendszeres workshop-okat rendeznek, ahová mindig érdemes elmenni, még akkor is, ha a kígyózó sorok elveszik az ember lelkesedését. Be kell menni minden lehetséges vendéglátóipari egységbe, szállodába, irodába, üzletbe, stb., hátha éppen keresnek munkaerőt. A legtöbb helyen jelentkezési lapot nyomnak az ember kezébe, azt kitöltve mindig érdemes leadni. Egyetemistánknak is így sikerült munkához jutniJ


Gyurik Zsuzsanna

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2010. May. 10.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Skót felsőoktatás blog

Témanyitás by WAdam Szer. Jan. 26, 2011 8:30 am

off:
Kedves fórumozók!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert sok hasznos infót vélek felfedezni itt (bár még csak 1-2 topicot futottam át).
on:
Múlt év végén döntöttem el, hogy jelentkezek Skóciába egyetemre. Nem sok infót találtam magyarul a neten a felvételi eljárásról. Mostanra már túl vagyok egy UCAS apply-on és szereztem egy kis tapasztalatot. Hogy ez a tapasztalat ne vesszen el (és bővüljön, akár általatok is), indítottam egy blogot a témáról. Kérlek, ha valamit rosszul tudok, vagy szeretnétek tapasztalataitokat Ti is megosztani, írjatok nekem Smile A blog címe: http://skot.blog.hu

WAdam

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011. Jan. 26.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty College vagy university

Témanyitás by evaszabo Szer. Márc. 23, 2011 7:55 am

Fiam szeretne Skóciában tanulni és a Banff and Buchan College-ba jelentkezett.Most olvasom,hogy ez nem is egyetemszintű képzés?Ha valaki tudna erről többet írni,azt nagyon megköszönném.

Szabó Éva

evaszabo

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Nadi84 Szomb. Ápr. 09, 2011 3:14 pm

Sziasztok! Szeptemberben kezdem a sulit Edinburghban. Ha van valaki aki szintén most megy, szívesen felvenném vele a kapcsolatot, megosztani az iskolakezdés, albi/szállás keresési tapasztalatokat. Ketten megyünk, és jó lenne magyarokkal összeköltözni.

Nadi84

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by AngelTunde Szomb. Aug. 20, 2011 5:54 am

Valaki tudna segíteni??? szeretnék Skóciában tanulni....milyen feltételei vannak? milyen nyelvvizsga kell? milyen érdemjegyekkel lehet bejutni és hogy tényleg ingyenes-e???? Kérlek segítsetek

AngelTunde

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 20.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty skót

Témanyitás by AngelTunde Szomb. Aug. 20, 2011 9:15 am

Nektek hogy sikerült bejutni? Milyen jegyek kellettek??? Egyáltalán mit hogy kell csinálni?

AngelTunde

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 20.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Pént. Szept. 16, 2011 9:45 am

Az egyetemek honlapján mindig fel van tüntetve az adott szakra illő követelmény (az itteni rendszerben, de azért egy irányt mutat). Nekem 70%-os érettségi átlag, 80%-os matekkal és 6 pontos IELTS volt a minimum. (Dundee, Abertay University, CGAD course). Itt leginkább a motivációs levél nyom a lattba a legtöbbet. Szóval ha látják rajtad, hogy motivált vagy, esetleg értél el ezt-azt, vagy legalább otthon is foglalkozol a témával akkor simán kaphatsz lyen szir-szar követelményt. Very Happy (valljuk be ez nem éppen egy otthoni szint, ahhoz képest, hogy milyen a képzés minősége valójában)

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Tanulás skóciában

Témanyitás by madrid.gyorgyi Szomb. Szept. 24, 2011 2:22 am

Sziasztok! Én még új vagyok itt:) Idén érettségiztem, de sajnos nem sikerült a felvételim a BGF-re.. és mivel megszorításokra készül az állam az államilag támogatott helyekkel kapcsolatban, elgondolkoztam Skócián... Szívesen tanulnék ott, főnént Dundee lett szimpatikus. Kiválasztottam egy szakot, nekem a Business Economic with Marketing tetszik, itthon is ilyesmit tanultam volna.Mikor rákattintok az Entry requirements-re, kiadja hogy BCC,BBBB, stb. Na ezt annyira nem értem... Hogy is működik? Gondolom a jegyeket akarja jelölni. Mit jelentenek ezek? Ebben tudnátok segíteni? És az IB diploma... Gond ha az nincs meg nekem? Nagyon sokat segítenétek ha válaszolnátok erre, mert a minél előbb el tudom dönteni hogy ide szeretnék menni, annál előbb el tudok kezdeni szervezkedni.
És még lenne egy kérdésem.. én a párommal jönnék ki, ő autószerelő végzettségű, de angolul annyira nem tud. (Kanadában is dolgozott, ott a nyelvtudás hiánya nem gátolta őt a munkában) Szerintetek mennyi esélye van a munkaszerzésre? Keresik a szakmunkásokat kint?
Előre is köszönöm a választ!

madrid.gyorgyi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Sep. 24.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Kiken Csüt. Szept. 29, 2011 6:16 am

Hello!

Nos, en csak a jegyek elmagyarazasaval tudok segiteni, munka es IB ugyben nem Sad Az angol oktatasi rendszerben nem szamokat kapsz jegyekkent, hanem betuket. A* = 100-90%, A = 89-80%, B = 79-60%, C = 59-40%, D = 39-20%, U = 19-0%. Ezekbol csak az U a bukas. Itt te valasztod ki, mibol szeretnel erettsegizni, ez altalaban emelt (A level) es kozepszintu (AS level) targyak kevereke. Egy A level ketto darab AS levellel er fel es altalaban 6 AS levelt tesznek le, vagy ennyinek megfelelo kevereket. (Pl 2 AS level es 2 A level.)
A pelda, amit irtal (BCC) azt jelenti, hogy 3 A level tantargybol varnak el legalabb egy B-t (60%+) es kettobol legalabb C-t (40%+) vagy ezek megfelelojet AS level targyakbol. Kulonbozo szintu vizsgak jegyeit at lehet szamolni pontokba is, de ezeket mar elfelejtettem, melyik mennyit er :S

Kiken

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2011. Aug. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Aberdeen

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by bence137 Hétf. Nov. 14, 2011 3:29 pm

Nadi84 írta:Sziasztok! Szeptemberben kezdem a sulit Edinburghban. Ha van valaki aki szintén most megy, szívesen felvenném vele a kapcsolatot, megosztani az iskolakezdés, albi/szállás keresési tapasztalatokat. Ketten megyünk, és jó lenne magyarokkal összeköltözni.

Szia! Én ugyan még nem kezdem a sulit edinburghban de rajta vagyok! Az érdekelne hogy végül mosst ingyenes a suli vagy pedig ugyanúgy vissza kell fizetni miután megvan a diplomád és elkezdtél dolgozni? Egyébként milyen szakon vagy?

bence137

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Oct. 27.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Admin Kedd Dec. 27, 2011 4:10 am

Skótoknak és EU-s diákoknak ingyenes, ha a megfelelô módon intézed.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty RE: by Gyurik Zsuzsanna on Hétf. Nov. 15, 2010 2:50 pm Glasgow Caledonian University

Témanyitás by Dóra21 Kedd Jan. 17, 2012 3:05 am

Én is szeretnék elkezdeni idekint tanulni, de nagyon sok kérdésem van még ezzel kapcsolatban. Elég jól tudok angolul, de a skótokat nagyon nehezen értem meg és félek, hogy ezert nem mennen a suli sem.Én arra lennék kíváncsi, hogy a magyar érettségi bizonyitványt le kellett-e fordíttatni angolra? Nyelvvizsga bizonyitványt kértek-e vagy tesztet kell írni, ha kérték a nyelvvizsgát, abbol milyen fajtája volt? Mert nekem van egy kozepszintu Telc-esem, de nem tudom , hogy azt elfogadják-e. Milyen szakra jelentkezett és milyen tárgyak eredményeit kérték hozzá?
Koszonom

Dóra21

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by tasika16 Hétf. Jan. 30, 2012 10:57 am

Sziasztok,
Olyan kérdéseim lennének, hogy ti akik kint vagytok és esetleg jobban bele látok ebbe a dologba, megtudnátok mondani, hogy egy jövőre érettségiző diák akit főleg az informatika, irodalom, technikai világ, kreatív tervezések, játék tervezések érdekelnek, reklám szakma szóval ilyen területek. Mégis merre és mit keresgéljen Skóciában. Ez az egyik a másik, meg hogy milyen kint a megélhetési körülmények, semmi extra igényem nincs, egy viszonylag korekt tiszta kollégium legyen, és kajálási lehetőség... Ennyi össz vissz..

tasika16

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Jan. 30.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Alma Szer. Feb. 08, 2012 1:47 am

Mi most készülünk kiköltözni. A fiam 14 éves, jelenleg hetedikes itthon. Ott szeretném beiratni iskolába. Edinburghba megyünk. Mit tegyek először? lakáskeresés után a közeli iskolát, vagy egy iskolát nézzek ki, és utána keressek közel lakást? ki mit javasol a kezdéshez?
Köszi

Alma

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Oct. 15.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re:

Témanyitás by .......... Szer. Feb. 08, 2012 4:26 am



Szia...üdv a fórumon
...vélményem szrt első a kecco...ztán melo...ztán suli.
Vasalatlanul és fáradtan nem keltenétek jó benyomást senkiben még a sulititkár is kiszúrná a labilitást.
Alapos átgondolás után biztos első lépést majd másodikat...ztán a többi már jön magától.
Soxerencsét Nektek

Alma írta:Mi most készülünk kiköltözni. A fiam 14 éves, jelenleg hetedikes itthon. Ott szeretném beiratni iskolába. Edinburghba megyünk. Mit tegyek először? lakáskeresés után a közeli iskolát, vagy egy iskolát nézzek ki, és utána keressek közel lakást? ki mit javasol a kezdéshez?
Köszi
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Kedd Feb. 14, 2012 3:59 am

Dóra21 írta: Én is szeretnék elkezdeni idekint tanulni, de nagyon sok kérdésem van még ezzel kapcsolatban. Elég jól tudok angolul, de a skótokat nagyon nehezen értem meg és félek, hogy ezert nem mennen a suli sem.Én arra lennék kíváncsi, hogy a magyar érettségi bizonyitványt le kellett-e fordíttatni angolra? Nyelvvizsga bizonyitványt kértek-e vagy tesztet kell írni, ha kérték a nyelvvizsgát, abbol milyen fajtája volt? Mert nekem van egy kozepszintu Telc-esem, de nem tudom , hogy azt elfogadják-e. Milyen szakra jelentkezett és milyen tárgyak eredményeit kérték hozzá?
Koszonom

Óóó a skót angol az egy külön nyelv. Én fél év után még mindig úgy vagyok, hogy pislogok néha nagyokat. Suspect Very Happy De ez inkább ... hát hogy is mondjam... nem a társadalom krémjére vonatkozik. Rolling Eyes Az egyetem abszolút tűrhető, 2-3 hónap után már nincs olyan komoly problémám. Mondjuk nekem szerencsém van eléggé ismerem alapból a szakzsargonokat, a tananyag nagyrésze írásban van, meg nagyon laza a suli (első évben). Bizonyítványt le kell fordítani, hivatalos irodával ha jól emlékszem, Telc-et nem fogadnak el, csak IELTS-t meg TOEFL-t. Én játékfejlesztésen vagyok, matekot kértek, minimum 4-essel (LOL Very Happy) és átlag hármassal, vagy valami ilyen szintű röhejes követelmény volt. lol!

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Kedd Feb. 14, 2012 4:12 am

tasika16 írta:Sziasztok,
Olyan kérdéseim lennének, hogy ti akik kint vagytok és esetleg jobban bele látok ebbe a dologba, megtudnátok mondani, hogy egy jövőre érettségiző diák akit főleg az informatika, irodalom, technikai világ, kreatív tervezések, játék tervezések érdekelnek, reklám szakma szóval ilyen területek. Mégis merre és mit keresgéljen Skóciában. Ez az egyik a másik, meg hogy milyen kint a megélhetési körülmények, semmi extra igényem nincs, egy viszonylag korekt tiszta kollégium legyen, és kajálási lehetőség... Ennyi össz vissz..

Hát alapjában véve keressen egy munkát ami érdekli. Nézze meg mit kell napi szinten csinálni, el tudja-e képzelni úgy a életét, ha igazán alapos beszélhet is szakmabelivel. A Google csodákra képes, csak le kell tenni a popót és nem mondom hogy 10 órát, mert nem annyit... legyen 100+ órát görnyedni előtte és akkor alapos ismerettel lehet a dolgokba belevágni. Smile Egyébként én játékfejlesztést tanulok az Abertay University-n, elég nívós a szakmában, valami 80-90% a diploma után egy éven belül munkát találók száma.

Kollégium itt nincsen, legalábbis olyan mint otthon. Én is ilyenben lakok és annyit takar, hogy van egy hosszú társasház, 3 emeletes olyan 5-6 lépcsőház. Ezekben lakások: 2-4 szobás, fürdőszoba, 2 wc, konyhával. És ilyenből van vagy 5-6 hely elszórva a városban, suli honlapján fent van. Alapjában véve az előnyei: mindent intéznek helyetted (rezsi, internet, stb), biztonságos (szemben van a "felvigyázó", iskolai security azonnal jön ha gondod van), gyors ismerettségre tehetsz szert. Olcsónak épp nem mondanám, én 340-et fizetek, a legolcsóbb olyan 270 körül van. Ennél lehet olcsóbb és drágább albérletet is találni. Kajálási lehetőségről én semmilyen formában nem tudok. Lidl van 200 m-re. Very Happy

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by ninice Pént. Márc. 16, 2012 2:18 pm

Nadi84 írta:Sziasztok! Szeptemberben kezdem a sulit Edinburghban. Ha van valaki aki szintén most megy, szívesen felvenném vele a kapcsolatot, megosztani az iskolakezdés, albi/szállás keresési tapasztalatokat. Ketten megyünk, és jó lenne magyarokkal összeköltözni.

Szia!

Februárban fordult meg a fejemben először Skócia,mint továbbtanulási lehetőség. Jelentkeztem 5 helyre a határidő előtt és pár hete kaptam University of Glasgow-tól egy conditional offer-t. Most hogy van ami motiválna, mégis egy picit elbizonytalanodtam, mégpedig a megélhetés miatt; hogy hogy, mikor lesz munkám, illetve, hogy az a pénz mire lesz elég. Eltudnád mesélni esetleg a tapasztalataidat?

Előre is köszönöm
Niki

ninice

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by asdmutila Szomb. Júl. 28, 2012 5:49 pm

Hello .
Elhatároztam hogy Skóciába , Dundee-ba szeretnék menni egyetemre játékfejlesztő/programozó szakra. Valaki tudna segiteni mik a feltételek milyen jegyek kellenek nyelvizsga hogyn tudok jelentkezni ?? Elöre is köszönöm

asdmutila

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2012. Jul. 28.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by TomZ Vas. Júl. 29, 2012 3:02 am

asdmutila írta:Hello .
Elhatároztam hogy Skóciába , Dundee-ba szeretnék menni egyetemre játékfejlesztő/programozó szakra. Valaki tudna segiteni mik a feltételek milyen jegyek kellenek nyelvizsga hogyn tudok jelentkezni ?? Elöre is köszönöm

Hát elsősorban (feltéve hogy BSc-ről van szó) ott kezdődik a dolog, hogy Dundee Uni.ban nincs játékfejlesztő szak =)
A BSc szaklista:

Applied Computing
Applied Computing: Human Computer Interaction
Business Computing
Computing Science
http://www.computing.dundee.ac.uk/default.asp

Game softver dev. Glasgow Caledonianon van (egy hónap múlva kezdem Smile ), illetve UWSen Paisly-ben.
Lehet máshol is van, csak én nem tudok róla ...
TomZ
TomZ

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2012. Jul. 08.
Tartózkodási hely : Glasgow, UK

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Vas. Júl. 29, 2012 4:39 am

TomZ írta:
asdmutila írta:Hello .
Elhatároztam hogy Skóciába , Dundee-ba szeretnék menni egyetemre játékfejlesztő/programozó szakra. Valaki tudna segiteni mik a feltételek milyen jegyek kellenek nyelvizsga hogyn tudok jelentkezni ?? Elöre is köszönöm

Hát elsősorban (feltéve hogy BSc-ről van szó) ott kezdődik a dolog, hogy Dundee Uni.ban nincs játékfejlesztő szak =)
A BSc szaklista:

Applied Computing
Applied Computing: Human Computer Interaction
Business Computing
Computing Science
http://www.computing.dundee.ac.uk/default.asp

Game softver dev. Glasgow Caledonianon van (egy hónap múlva kezdem Smile ), illetve UWSen Paisly-ben.
Lehet máshol is van, csak én nem tudok róla ...

Na, ne tessék már butaságokat beszélni, ha nem tetszik tudni. Rolling Eyes

Dundee-ban járok az Abertay University-n Bsc (hons) Computer Game Applications Developmentre, e mellett még van vagy másik 4 játékfejlesztéssel kapcsoltos szak. Egyébként Európa egyik legnevesebb iskolája a szakmában. Keress meg nyugodtan emailben, segítek mindenben. Wink glekkovics kukac citromail pont hu

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.