Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

12 / 16 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Szomb. Aug. 27, 2011 10:47 pm

szia...

először is, ott kezdődik, hogy kell az NI szám... elmész egy job centerbe, és azt mondod nekik, hogy kell egy NI szám... erre ők adnak egy telefonszámot, amit fel kell hívnod... felhívod, és megkérdeznek néhány dolgot tőled, (ki vagy, mit szeretnél skóciában, szorulsz-e tartós gondozásra, stb...) ez után kapsz egy időpontot, hogy be kell menned személyesen (Aberdeenben nem tudom, hogy hova, Edinburghban viszont a princess streeten lévő job centerbe)... be kell vinned minden igazolványodat, és bizonyítanod kell, hogy te tartós munkakereső vagy... ez elég fontos, és úgy tudod elintézni, hogy vagy van egy igazolásod, hogy van munkád, vagy kettő visszautasító leveled, hogy nem tudtak alkalmazni...
Bankkártyát úgy tudsz szerezni, hogy bemész egy bankba, és kérsz egy bancacountot... ha mázlid van, akkor kapsz, ha nincsen, akkor meg azt mondják, hogy kell nekik egy igazoló papír a munkahelyedről (ami persze csak akkor van, ha van munkahelyed)...
az, hogy mi az a CRB, azt nem tudom, de az erkölcsiről én úgy tudtam, hogy azt kikérik ők magyarországról... elképzelésem sincsen, meg azt sem tudom, hogy minek a hotelben való dolgozáshoz...

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiken Hétf. Aug. 29, 2011 6:03 am

Hello!

En is Aberdeenben keresek munkat. A varosban egy Jobcentre van, Dee Street 15 (a Union Street-rol nyilik, nincs messze a Trinity Centre-tol). Ott adnak egy telefonszamot, amit fel kell hivnod. Tolem csak a nevemet kerdeztek, az allampolgarsagomat es hogy miert keresek munkat. Aztan kaptam egy idopontot, amire el kellett vinnem a szemelyimet, a berleti szerzodesemet es bizonyitekot, hogy munkat keresek (itt azt mondtak, hogy eleg, ha a Jobcentre-ben kinyomtatott munkalehetoseget megmutatod). Az interview-n nem tortent semmi, a pasas kitoltott nekem egy jelentkezesi lapot NI szamra es kesz. Elkerte a szemelyimet a szemelyes adatokra es a lakcimkartyamat az elozo lakcimem miatt. A berleti szerzodesre es hogy keresek-e munkat, re se hederitett. Azt mondta, hogy azzal a papirral, amit adott, mar jelentkezhetek munkakra, a maunkaltatonak csak az a lenyeg, hogy jon az NI szam valamikor. Azt mondta a pasas, hogy kb 1 het amig megjon. meg is kaptam levelben, de en valami kartyara szamitottam, nem tudom, kuldenek-e mast is.
Bankkartyahoz menj egy bankba (en Bank of Scotland-nal vagyok, de nem tudom, melyik jo es melyik nem). Ott adnak egy papirt, amit ki kell toltened es fel kell adnod postan (szemelyesen NEM fogadjak el). Ezutan lecsekkoljak a kiletedet elektronikusan. Ha nem talalnak meg (marpedig mivel magyar vagy, nem hiszem, hogy barhogyan is megtalalnanak), akkor be kell menned szemelyesen es igazolnod kell magadat (szemelyi + berleti szerzodes/szamla, ami a te nevedre jott es tarrtalmazza a mostani lakcimedet [van meg sok mas lehetoseg is, le vannak irva a levelben, amit kuldenek]). Fontos, hogy maganszerzodest NEM fogadnak el. Bar furcsamod nekem elfogadtak, a baratnomnek pedig nem, pedig ugyanazt a dokumentumot adtuk be, ami mindkettonk neven van.
Most mas nem jut eszembe, ha kerdesed van, kerdezz nyugodtan. Amugy ezen kivul en se tudok sokat, mi julius 15.-en erkeztunk.

Kiken

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2011. Aug. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Aberdeen

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Betti Hétf. Aug. 29, 2011 7:36 am

Sziasztok!
En uj vagyok itt Aberdeenben sot Edinburghben is szoktam lenni...
jelenleg csak tel .szamom van...
Milyen bankkartyat nyissak?
Bankkartya nyitashoz eleg 1 utlevel is?
En a Mastercard-ra gondoltam...

Voltam mar a jobcenterben a NI szam miatt,de nem segitettek ez ugyben!
Megint menni fogok valszeg!

Koszonettel
Betti

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Betti Hétf. Aug. 29, 2011 7:54 am

huuu
en au pair vagyok jelenleg...(Aberdeenben)
ez meg nem szamit munkanak...
es lakcimkartyam sincs!!!
Hova kell menni lakcimkartya ugyben es kell erte fizetni?
Meg kerdeznek az alberlettel kapcsolatban..
kb 3oo gbp a kaukcio, es 3ooGBP az alberlet 1 honapra ?
tehat kb 6oo Gbp csak a szallas egy honapra...
es mennyi kb a minimumber????
En oktoberben szerettem volna lelepni ettol a csaladtol mert oktoberben nem lesznek otthon,de addig meg 6oo Gbp -t se tudok osszeszedni...
Ez nagyon gaz!!!!
Semmit se tudok intezni,mert az Ni-hez is kell valami, a bankkartyahoz is...
Talan ha el tudnam intezni a lakcimkartyat, talan akkor , de nem biztos...

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiken Hétf. Aug. 29, 2011 8:13 am

Hello!

A lakcimkartya nem angol, tolem a magyart kertek el. Tudtommal itt nincs lakcimkartya.
Az au pair dologgal nem tudom, mit kezdenek, szerintem menj be es kerdezd meg... Szinte mindenhez kelleni fog a lakcimedet es a kiletedet igazolo dokumentum. Ha az megvan, akkorazokkal mar mehetsz bankszamlat nyitni es NI szamot kerni.
Amit meg biztosan tudok, hogy a minimalber £5.93 orankent.
Alberletet 300 fontert mar talaltal vagy annyira szamitasz? Mert ha egyedul berelsz egy lakast, akkkor annyibol nem fog kijonni. Akkor mar szerintem szobat berelj vagy keress lakotars(ak)at, hogy olcsobban kijojj. He egyedul akarsz alberletet fizetni, akkor szerintem 4-500 font korul lehet. Mi 550-et fizetunk havonta es ezt is nehezen talaltuk meg, bar a legnagyobb problemat nalunk az jelentette, hogy hoztunk egy nagytestu kutyat is, azt pedig sokan nem szeretik alberletbe engedni itt.

Kiken

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2011. Aug. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Aberdeen

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Hétf. Aug. 29, 2011 8:21 am

akkor most már én is belekérdezek...

HOGY SIKERÜLT KIVINNI KUTYÁT??? MI KELLETT HOZZÁ??? MONDJ EL MINDENT LÉGYSZI!!!

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiken Hétf. Aug. 29, 2011 8:56 am

Hello!

A baratnomtol idezek: "Mindent tokeletesen elinteztem!" Very Happy

Amugy tenyleg eleg maceras a dolog. De ha mindent jol csinalsz, akkor sikerulni fog (nekunk legalabbis osszejott).
Ajanlom, hogy eloszor olvasd el, mit irnak a DEFRA weboldalan, a baratnom is azokat az utasitasokat kovette. De azert itt van a folyamat:
Eloszor a kutyaba mikrochiopet kell ultetni. Ezutan meg kell kapnia a szokasos veszettseg elleni oltast. Az oltas utan legalabb 21 napot varni kell, utana az allatorvosnak vert kell vennie a kutyatol es el kell kuldenie vervizsgalatra (csak mondd meg az orvosnak, mire kell, neki tudnia kell). Ezt valamilyen akkreditalt laborban kell elvegeztetni, Mo-on csak egy van ilyen, Pesten. Ha az eredmeny pozitiv, akkor a VERVETELTOL szamitott 6 honap letelte utan at lehet hozni a hataron. Ezen felul 24-48 oraval a hataratkeles elott kullancs- es feregteleniteni kell a kutyat. Erre nekunk az orvos irt fel valamit tabit es spot-on oldatot (Cestal Plus es Advantix) a kutya sulya alapjan.
Ezeken kivul meg az orvosnak ala kell irnia egy kijelentest a kutya utleveleben, hogy latta a pozitiv laboreredmenyt (Section 5 az utlevelben).
Az utlevel vegeben pedig szinten ki kell toltenie valamit, miszerint a kutya alkalmas az utazasra.
Ha jol emlekszem/unk, nekunk ennyi volt. A hatarnal megneztek az utlevelet es ennyi, a kutyat ki se kellett venni a kocsibol. (A mikrochip leolvasasahoz odaadtak a muszert a baratnomnek, o a kocsiban kinyitotta a kennelt, leolvasta, es visszaadta a nonek.)

Kiken

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2011. Aug. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Aberdeen

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Hétf. Aug. 29, 2011 9:00 am

ez jó hír nagyon, és köszönöm a segítséget...

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by AngelTunde Hétf. Aug. 29, 2011 10:40 am

hogy lehet a kinti egyetemre pontosan jelentkezni és tényleg nem olyan nehéz bejutni? tényleg nincs tandíj?

AngelTunde

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 20.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Betti Hétf. Aug. 29, 2011 1:08 pm

En most csak erdeklodom, h mit hogyan kell elintezni es , hogy az alberlet kb mennyibe kerul...
Eloszor is probalok bankkartyat szerezni stb...
Munkat keresni....
En egyedul vagyok itt, ha lesz munkam ,akkor nekem csak 1 szobara lesz szuksegem....
Eleg soknak hangzik az 5oo Gbp egy honapra ..
es ebben mar benne van a rezsi es az internet?
Ha csak minimalbert kapnek ,abbol nem tudom hogyan lehet megelni?
Ha hetfotol pentekig dolgoznek ,minden nap 8 orat es i orara 6 GBP -T kapnek, 5x8=4o 4o x 6=24oGBP amit kapnek 1 hetre..

1 honapra 72oGBP -ha kifizetem az 5oo -at a szobara es meg kaja akkor joforman masra mar nem is telik..
Ez igy csunya jovot fest elem....

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Kedd Aug. 30, 2011 3:07 am

nézdd a gumtreet, és Flatshare-t keres, ne albérletet... ez tényleg olyan, hogy néhány emberrel közösen laksz, és van egy szobád, de olcsó... ezek között is vannak nagyon jók, amúgy 400 körül már elég menőket lehet találni rezsivel együtt... (nekünk sikerült edinburgh belvárosában, pedig ott nem olcsó a rezsi)... minél kintebb van, annál olcsóbb...
amúgy az egy heti bért jól kiszámoltad, hogy 40x6=240, de egy hónapban nem három hét van, hanem négy, tehát 4x240=960GBP... és ha abból költesz 400-at, úgy már mindjárt más a gyerek fekvése... amúgy egy részmunkaidős állásból is fenn lehet ezt már tartani, bár azt mondják, hogy heti 20 óra alatt nem éri meg bajlódni, de szegény ember ne válogasson, ráadásul senki nem tiltja, hogy legyen egyszerre kettő részmunkaidős állásod is...

sőt, ha jól tudom, akkor ha egyedül élsz, és dolgozol, akkor önkormányzati támogatást is lehet kérni lakhatásra, bár ezt nem tudom, hogy hogyan megy...

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty orvos

Témanyitás by Betti Kedd Aug. 30, 2011 4:37 am

[justify][justify]Lebetegettem..
A patikabol tegnap szirupot vettem,de nem nagyon javulok, komolyabb gyogyszer kellene, ehhez meg ugye orvos kellene..
szoval az orvosi dolgot gyorsan inteznem kell,de nem vagyok benne biztos, hogy jo weboldalt talaltam e!
show.scot.nhs.uk/
European Health Insurance Card (EHIC)
Allitolag online kell kitolteni ,utana a haziorvoshoz elmenni es utana mar ingyenes az orvosi ellatas..

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Kedd Aug. 30, 2011 6:01 am

orvosságos részben nem tudok segíteni... max annyit, hogy a méz, meg a fokhagyma mindenből kigyógyít... ahogy öreganyám mondta...

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kiken Kedd Aug. 30, 2011 8:33 am

Hello!

Orvosos reszben en se tudok segiteni sajnos :S En meg otthon kertek EHIC-et, aztan iskolakezdeskor lesz minden, ami kell, ott majd elintezem az ittenit is. De lehet, hogy neked eleg az EHIC, en osztondijjal jarok suliba, ugyhogy elvileg a skot allam fizet utanam, de nem mernek ra megeskudni, hogy pontosan igy van-e. Majd szeptember vegefele tudok pontosabb infot adni.

AngelTunde:
Eloszor is, az egyetemre jelentkezeshez felsofoku nyelvvizsga kell. Az IELTS-e szerintem barhol elfogadjak, es egyetemrol egyetemre valtozik, mik az elvarasok. Ehhez meg kell kerdezned valakit az egyetemrol.
Jelentkezni a UCAS-on keresztul lehet, csak es kizarolag. (www.ucas.com) Ez egy teljesen online felveteli rendszer, be se kell tenned az orszagba a labad hozza. Mindent elektronikusan kell kitolteni, dokumentumokat beszkennelni es elkuldeni, stb.
Nem tudom, itt vagy-e mar vagy meg Mo-n, vagy hogy hol vegeztel sulit, de ettol fuggetlen. Ha magyar erettsegid van, akkor add meg azokat a jegyeidet es atvaltjak arra, amit itt hasznalnak, nem kell vele semmit csinalnod (kiveve, hogy le kell fordittatnod a szukseges dokumentumokat angolra).
[Ez a bekezdes nem tudom, hogy pontosan igy van-e, de egyik tanarom kozepsuliban igy mondta...]: Ha viszont mar par eve tul vagy az erettsegin, akar azt is mondhatjak, hogy irj egy tesztet, az alapjan fognak felvenni, fuggetlenul az errettsegi jegyeidtol. Ekkor viszont nincs mese, a tesztre ide kell repulnod.
Meg egy masik lehetoseg, amit en csinaltam, hogy irtam egy emailt az egyik itteni tanszekvezetonek, megkerdeztem, hogy at tudok-e jelentkezni magyar egyetemrol es ha igen, hogyan. Mondta, hogy nyelvvizsgapapir + kerdezte, hogy mit tanultam itt eddig es milyen jegyeim voltak. Megirtam neki a jegyeimet, meg hogy nyelvvizsga megvan. Erre azt mondta, jelentkezzek UCAS-en es ezekkel a jegyekkel kezdhetek 2. evfolyamon (Mo-on is csak az 1.-t vegeztem el).
Tandijat kell fizetni, de a skot allam minden EU-s diakot skotnak tekint (egy bizonyos korhatar alatt es kiveve az angolokat, a walesieket es az eszak-ireket, hehe), ezert lehet "allamilag tamogatottra" menni. Ha jol tudom, ezt nem nehez megszerezni, es ido is sok van ra (az ideire a leadasi hatarido 2012 marcius; igen, el lehet kezdeni a sulit anelkul, hogy minden el lenne intezve, de ha kiderul hogy megse lesz semmi, akkor abbol baj lehet). Es ha tanevkezdes elotti augusztus vegeig jelzed, hogy igenyt tartasz szallasra, akkor biztositanak azt is 100%-osan.

Kiken

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2011. Aug. 22.
Age : 34
Tartózkodási hely : Aberdeen

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zita850621 Pént. Szept. 02, 2011 2:55 am

Sziasztok!

A párommal reméljük még ebben hónapban ki tudunk költözni Skóciába. A véleményeteket szeretném megtudni arról, hogy közvetítő irodán keresztül menjünk ki, vagy csak üljünk fel egy gépre, és csináljunk mindent önállóan. Ugyanis félünk, hogy a közvetítő iroda lehúz, vagy az a pénz, amit szerződéskötéskor ki kell fizetnünk, az ablakon kidobott pénz. Van közületek valaki aki az Euwork-kel jutott kinn munkához? Mi náluk vagyunk regisztrálva és várjuk a telefont. A válaszokat előre is köszönjük!

zita850621

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Sep. 02.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by L. Molnar Pént. Szept. 02, 2011 5:43 am

mi a párommal úgy csináltuk, hogy felültünk egy gépre, és nem foglalkoztunk a közvetítő irodával... otthonról megterveztük az egészet... szállást foglaltunk 5 napra, amíg nem találunk albérletet... aztán intéztünk NI számot, és megkezdődött a munkakeresés... elmondom, hogy az első öt nap, repülő jeggyel, kajával, mindennel, kb fél millió volt, plusz egy hónapig tartott mire a páromnak lett munkája...
viszont a közvetítő irodákról sem hallottam sok jót...

L. Molnar

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2011. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by zita850621 Pént. Szept. 02, 2011 8:46 am

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ L. Molnar, és ettől a választól féltem. Mióta regisztráltunk azóta úgy érzem, hogy e nélkül is intézhettük volna, de azért adok nekik 2-3 hetet, aztán repülőre ülünk mi is és megyünk!!!
A pénz megvan, de azért majd igyekezni kell a munkába állással.
De ha felbukkan valaki, aki az Euwork-kel ment ki, várom a tapasztalatait.

Pápá

zita850621

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Sep. 02.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Pént. Szept. 16, 2011 9:42 am

Betti, olvass utánna az MMS-nek http://www.mmseurope.info/
http://jimhumble.bloguje.o106.com/category/ujdonsagok/

Keresztapámék már két éve használják, mi úgy 3 hónapja. Ezidáig igen hatásosnak tűnik. A fősodratú médiával meg ne foglalkozz. Előbb hiszek egy cigány kofának mint azoknak. Wink

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by laszlo Pént. Szept. 16, 2011 3:23 pm

Üdv!

Szeretnék kimenni Skóciába dolgozni,de lenne pár kérdésem,illetve kérésem.
Karosszérialakatos vagyok,és lehetőleg a szakmámban szeretnék elhelyezkedni Glasgowban vagy környékén (Ayr,Greenock...).Sajnos az interneten nem találok állást.Valaki tudna segíteni ebben?Sajnos angolul nem tudok,de már több mint 25 éve vagyok a szakmában,szóval bízom benne,hogy megérteném,és gyorsan megtanulnám.Ha valaki tudna nekem álláskeresésben,esetleg CV beadásban segíteni kérem írjon,és megadom az e-mail címem!
Remélem mihamarabb kint lehetek,és előre is köszönöm!
Laci

U.I.: NI számom már van!

laszlo

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Sep. 16.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Edinburgh-be költözünk hamarosan...tanácsot, segítséget kérnék!

Témanyitás by orchidea Csüt. Szept. 22, 2011 5:43 am

Kedves Felhasználók!

Én egy 2 gyermekes anyuka vagyok (5 és 7 éves lurkók), jövő ősszel kiköltöznénk gyerekestől férjestől Edinburghbe.
Segítségeteket kérném minden féle tanáccsal, amik fontosak lehetnek:pl. iskolák ügyében, melyiket ajánljátok, tudom hogy először a lakcímet kell rendezni, ezért is lenne fontos, hogy merre fele nézelődjünk..Itt most elsős a kislányom, ott már 4 évesen sulba mennek.Hogy veszik át az idő közben kitelepült diákokat? Hanyadikba fog ott kerülni? Már beszél angolul, de a kicsi itt még ovis, s nem szívesen iratnám kint rögtön suliba...
Lakás-ügy: melyek Edinburgh nem túl drága, de jó közlekedésű, frekventált és jobb kerületei? Melyek, amiket kerüljünk el inkább?
Előre is köszönöm, ha valaki bármiféle infóval tud szolgálni.
( 4 évet éltem Londonban, de ahogy a neten nézelődöm, okosodam--minden teljesen más).

orchidea

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011. Sep. 22.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Betti Csüt. Szept. 22, 2011 1:32 pm

Sziasztok!
Nekem munkára lenne szükségem...
Most Aberdeenben vagyok...
Au pairként dolgozom,de már elegem van bizonyos dolgokból...
Kihasználnak,nincs szabadnapom,nem kapok rendesen kaját(pedig az au paireknek ez jár)
Minél előbb új melót kell találnom..
Hotelben kellene dolgoznom ,gondolom más lehetőségem nincs,de hát oda is gyakorlat kell, nekem meg nincs...
Nem tudom hogyan lesz igy új melóm..
a probléma ,hogy a legtöbb hotelnek nincs email címe...
Mindenféleképpen találnom kell újat,mert itt csak kihasználnak,és még kaját se adnak rendesen..

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty segítséget szeretnék...

Témanyitás by orchidea Pént. Szept. 23, 2011 2:14 am

Én egy 2 gyermekes anyuka vagyok (5 és 7 éves lurkók), jövő ősszel kiköltöznénk gyerekestől férjestől Edinburghbe.
Segítségeteket kérném minden féle tanáccsal, amik fontosak lehetnek:pl. iskolák ügyében, melyiket ajánljátok, tudom hogy először a lakcímet kell rendezni, ezért is lenne fontos, hogy merre fele nézelődjünk..Itt most elsős a kislányom, ott már 4 évesen sulba mennek.Hogy veszik át az idő közben kitelepült diákokat? Hanyadikba fog ott kerülni? Már beszél angolul, de a kicsi itt még ovis, s nem szívesen iratnám kint rögtön suliba...
Lakás-ügy: melyek Edinburgh nem túl drága, de jó közlekedésű, frekventált és jobb kerületei? Melyek, amiket kerüljünk el inkább?
Előre is köszönöm, ha valaki bármiféle infóval tud szolgálni.
( 4 évet éltem Londonban, de ahogy a neten nézelődöm, okosodam--minden teljesen más).


orchidea

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011. Sep. 22.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Betti Pént. Szept. 23, 2011 7:32 am

Sziasztok!

Esetleg munkaközvetítő irodát tud valaki ajánlani Aberdeenben?
Köszi!

Betti

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Aug. 27.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Pént. Szept. 23, 2011 9:42 am

laszlo írta:Sajnos angolul nem tudok
U.I.: NI számom már van!

Üdv! Le kell, hogy lombozzalak, de szerintem nem fogsz állást kapni a szakmádban nyelvtudás nélkül. Vannak esetleg állások, a legalja, ahova talán elég egy nagyon nagyon minimális is, de a tiédhez szerintem már azért kell vmivel több. Én azt javaslom, hogy először egy pár hónapos nagyon-nagyon intenzív tanfolyamot végezz el, és utána próbálkozz. Sok sikert! Smile

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Fisher Pént. Szept. 23, 2011 9:44 am

Ezért nem kellett volna új topicot nyitni, a másikban is látja mindenki és ha tudja a válaszokat megírja. Smile Ha mindenki új topicot nyitogatna állandóan nem találnánk semmit. Egyébként én azt tudom javasolni, hogy nézz ki egy-két iskolát a környéketeken, és írj nekik emailt. Ők fogják a legjobban tudni a dolgokat.

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 12 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

12 / 16 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.