Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Megélhetési dolgok a kezdéshez

+7
mocilla
Mihaly
zr246
GINA24
Admin
..........
omg.wtf.lol
11 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by omg.wtf.lol Szer. Dec. 30, 2009 2:25 am

Sziasztok!

A közeljövőben tervezünk kimenni a párommal Skóciába Glasgow-Stirling-Edinburgh körzetén belülre. Azt tervezem, hogy fél éves megtakarításom lenne a kezdő tőke, ami kb. 1000 Font. Sajnos ennél többre nincs nagyon lehetőség.

Az lenne a kérdésem, hogy ez nagyjából mire lenne elég? A repülőjegyet ebbe nem számolom bele, azt Forintból fogjuk megvenni még itthon.

Elég ez a megélhetéshez, ha mondjuk a legrosszabb esetben 1-2 hónap, mire összejön egy normálisabb állás? (+1 hónap ugye, mire átutalják az első fizetést)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Megjegyzés: Gondoltam új topicot nyitok ennek, mivel ez egy tágabb gondolatkör, ami nagy részletességet igényel. Valamint mások számára is fontos lehet a téma.
omg.wtf.lol
omg.wtf.lol

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 14.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re...

Témanyitás by .......... Szer. Dec. 30, 2009 5:06 am

Szia... affraid

Nézzük csak 1000Ł mire is lehet elég?
Szállás /ez a legfontosabb/:
Ha ügyesen keresel és privát szállásadót találsz,no! ez kezdetnek referencia hiányában a legjobb./A SCOT-ADS.com heti 2x-es friss keresési lehetőség/.
Két személy ha jól értem...egy párocska, ami nagyon jó ajánlat esetén 450-300Ł/hó és persze+rezsi.Depozitot minden esetben kérnek.
Villany takarékosan kb.70Ł/hó és a council tax B kat.ig kb.125Ł/hó.
Hogy is állunk ha a jó ajánlattal számolunk? 300+300+70+125/első hónap.
A kaja ugyan annyiba kerül mint otthon, de az ízek?!No komment...
Utazás...hát igen,ez a sok.A havi buszbérlet 47Ł-tól kezdődik,a napijegyről ne beszéljünk.Megszeretitek majd a hosszú sétákat A-tól B-be,fontos az egészség.

Mielőtt végleg elkeserednél állás és fizetés:
Ha közvetítő foglalkoztat,Ő hetente-kéthetente fizet,de persze akad kivétel.Folyamatos munkaviszony esetén havonta kapod a fizudat.

Mit is kell tenned,hogy az 1000Ł elég legyen?
Nézd át az összes társbérleti oldalt,regisztrálj mert van aki szívesen lát Benneteket,az első pár hónap elmegy gyorsan.
Vannak turistaszállók,olcsóbb hotelek is ahol szintén érdeklődhetsz.
Készíts CV-t,ha folyékony az angolod telefonálhatsz máris otthonról munka ügyben.

Végezetül nem tudnék jobb keresőoldalakat mondani a forumon találhatóknál /sokféle témakörben/ nagy segítség az érdeklődők és a most indulók számára is.
Elsőként sok sikert kívánva az elhatározásotokhoz affraid
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by omg.wtf.lol Csüt. Dec. 31, 2009 4:15 am

Hát ez durva...

Nekem azt mondták már kintlévő ismerősök, hogy ha kimegyünk, akkor 3x annyit fogunk keresni, és minden ugyanannyiba kerül, mint Magyarországon. Kivétel persze az Autó, de azt úgysem fogok használni első körben.

A leírásod alapján ez nem így van, durván 200ezer HUF kiadás csak az első hónapban étkezés nélkül nagyon sok. Mint már írtam, ezt fél év alatt sikerült megtakarítani.
Ez nagy kockázatot jelent így.

És általában milyen hamar talál az ember munkát? Első körben gondolom hamar összejön egy egyszerűbb meló, hogy a havi 900-1200 Font minimálbért megkapja az ember.
Később mindenképp diplomás munkát szeretnék vállalni.

"council tax B kat.ig kb.125Ł/hó" - Ez mit jelent?
omg.wtf.lol
omg.wtf.lol

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 14.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Megélhetési gondok

Témanyitás by Admin Csüt. Dec. 31, 2009 6:17 am

Hali,

Nem sajnos ez nem durva, ez így van.

A council tax az az ún. önkormányzati adó, amit havonta kell fizetni.

Mindamellett kiváló, ahogy tervezel. Ezt ôszintén mondom. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, jobb, ha elôször egyedül jössz. A pénz is tovább tart. Bár szerintem abból nem élsz meg egyedül két hónapig sem. A hazautazás árához pedig ne nyúlj hozzá, mert ha beüt a krach, valamibôl haza is kell utaznod.

Háromszor annyi kereset? Hmmm... Hát ha alkalmi munkát vállalsz, ami igen csak alul fizetett, akkor valóban az otthoni fizetés háromszorosával számolhatsz. Én a minimálbért maximálnám jóindulattal 900 fontra, amibôl lejön 20% adó, 10% társadalombiztosítás, s ha közvetítôn keresztül dolgozol, akkor még az ô jutalékuk is. Tehát, ha teljes munkaidôben dolgozol a minimálbéren (ami a gyakorlatban nem több, mint bruttó 5 font/óra), akkor 900 - 180 (adó) - 90 (TB) = 630. Mire elég? Hmm... Egyedül talán megélsz belôle, amíg nem kapsz jobb munkát. De ez csak a kezdetre elég, s terveket nem lehet belôle szövögetni.

Amit én tennék a helyedben:
- Egyedül jönnék (jelentôs költség csökkentés)
- Szobát bérelnék, ami kb. 200-250 fontból megúszható
- A council tax sok esetben benne foglaltatik a szoba árában, gyakran még a rezsi is
- Otthonról hoznék mobiltelefont, s csak kártyát vennék bele itt
- Az internetre könyvtárban vagy intenret cafe-ban mennék fel, mert ingyenes
- Közlekedés: leginkább gyalog, nagyon egészséges és környezetkímélô - bocs csak vicceltem. Meg ne bántódj!

Most hirtelenjében ennyit.
Az elkövetkezô pár napban gyakrabban leszek, kérdezz bátran.

cheers
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by omg.wtf.lol Csüt. Dec. 31, 2009 8:38 am

Hát... ez durva Razz

Nekem azt mondták az ismerősök, hogy ők technikusi állással havonta 200ezer HUF nettónyi Font összeget tudnak fejenként félrtenni és 3x annyit keresnek, mint anno Magyarországon.

Ha beindul az üzlet, akkor biztos így van, miért hazudnának, de a kezdeteknél nagy kockázat az a 300-400ezer HUF értékű Font befektetése. Nem tudom, ki mennyire emlékszik még az itthoni helyzetre.. most gyakorlatilag 85ezer a minimálbér, abból hogy rak félre az ember ennyit?

Talán a legfontosabb kérdés:
Ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor miért mennek ki a magyarok mégis Skóciába szerencsét próbálni?
omg.wtf.lol
omg.wtf.lol

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 14.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Folytatva

Témanyitás by Admin Csüt. Dec. 31, 2009 9:16 am

Hali,

200 000 HUF a mai árfolyamon átszámítva 600 GBP. Technikusi állásnál ennyit két esetben lehet félre rakni:
1. Az olajiparban dolgozik az illetô. Ott valóban másképp csörren a pénz a hónap végén.
2. Mindent ingyen kap a kaja kivételével.

Számoljunk visszafelé:
kaja: 100 font
szállás: 250 font
közlekedés: 50 font, ha kocsid van több
council tax megosztva vkivel: 50 font
rezsi megosztva valakivel: 50 font
telefon minimum: 10 font
Ezeken kívül semmit nem veszel, sehova nem mész, nem szórakozol, nem iszol.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Végeredmény: 510 font kiadás

510 font kiadás + 600 font megtakarítás = 1110 font havi nettó kereset >>>

1110 X 1,3 = 1 443 font havi bruttó kereset

Évi bruttó kereset: 17 316 font - Ez bizony nem minimálbér. Ezt egy átlagember keresi itt meg szakképesítéssel.

Miért jönnek mégis magyarok Skóciába dolgozni? Szerintem egyre kevesebben vagy már alig. Egy évvel ezelôtt még jobban ment a munkavállalás. A posztok dátumai magukért beszélnek. Akik korábban jöttek, igyekeznek talpon maradni, s talán már nem nagyon van visszaút. Mert otthon már ennyi esélyük sem lenne.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by GINA24 Vas. Jan. 03, 2010 4:00 pm

Sziasztok!
(Boldog Újévet! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_surprised )
Olvastam amiket irkáltatok, és úgy gondoltam, hogy én is hozzászolók, mivel forum lehet.
Egyre többen jönnek ki akiknek van egy kis esze.. A jóért tenni kell...de igaz ahhoz segítség is kellene.
Technikusi állással elképzelhető, sőt biztos, hogy annyit ők félretesznek!
Szerencsére én is elteszem havonta! Jah,és szó sincs olajról!
Nem úgy van az, hogy ha beindul az üzlet...ha jobbat akarsz akkor jösz és
helyreteszed magad anyagilag, talpon kell állni és minden lehetőséget
megragadni az első időkben! Majd utánna mehet a válogatás.
Nagyon sok magyarnak segítettem én már, családtagnak, barátnak, csúpán
ismerősnek és idegennek egyaránt, és volt aki 400 fonttal indult neki!
most vigan megvan a havi 1300 fontjával!
Igaz, hogy ahogy a kedves irta, hogy először szobabérlés vagy privát albérletet keresni. Más se
kezdte másképpen! Mint mi is és imme már a saját házunkban meresszük!
Én annyit tudok neked tanácsolni, mivel nagyon jó elhatározás, hogy
gyüjtögettél és kezdeni szeretnél magaddal/magatokkal valamit, hogy
jobb legyen, ne add fel, mert az lenne a legnagyobb hülyeség. Jó uton
jársz és csak akkor lesz jobb ha magadon segítesz! (ezt majd később
megfogod érteni)
Ha esetleg valamiben a segítségedre lehetek, keress meg, nagyon szívesen segítek!


omg.wtf.lol írta:Hát... ez durva Razz

Nekem
azt mondták az ismerősök, hogy ők technikusi állással havonta 200ezer
HUF nettónyi Font összeget tudnak fejenként félrtenni és 3x annyit
keresnek, mint anno Magyarországon.

Ha beindul az üzlet, akkor
biztos így van, miért hazudnának, de a kezdeteknél nagy kockázat az a
300-400ezer HUF értékű Font befektetése. Nem tudom, ki mennyire
emlékszik még az itthoni helyzetre.. most gyakorlatilag 85ezer a
minimálbér, abból hogy rak félre az ember ennyit?

Talán a legfontosabb kérdés:
Ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor miért mennek ki a magyarok mégis Skóciába szerencsét próbálni?

GINA24

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Jan. 03.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by zr246 Kedd Jan. 05, 2010 4:33 pm

Szia omg.wtf.lol
Amit en tudnek javasolni:
1. Nagyon gyorsan huzzal bele az angolba, mert stabil nyelvtudas nelkul itt halott ember vagy.
2. Live-in jobs
Ez arrol szol h elmesz vmi vilag vegi helyre (altalaban hotel v hasonlo) dolgozni, ahol ingyen adnak kajat meg vmi heti 40-50 fontot (torveny szabalyozza a felso hatart) levonnak szallasra. (oraber £5.80 brutto, heti 40 orat v akar tobbet is dolgozhatsz ha szerencsed van)
Ez igy elsore eleg ijesztonek hangzik, de ott is csak emberek elnek, valahol csak akad egy pub, a szabadnapodon be tudsz menni a kozeli faluba/varosba, es hat a jo levego!!!
Nagyon sok kulfoldi dolgozik ilyen hotelekben, es ha sporolni akarsz itt megteheted: eselyed sincs h elkoltsd a penzed.
En -minden kulonosebb megeroltetes nelkul- heti atlag 100 fontot felre tudtam igy tenni, nagyon jo tarsasaggal dolgoztam egyutt a vilag egyik leggyonyorubb helyen.
A hatulutoje a dolognak h az ilyen hotelek tobbsege szezonalis, telen zarva vannak (nem mindegyik!).
Konkretan 1 ugynokseget tudok, a Dee Coopert, akik erre specializalodtak, de barmelyik allaskereso oldalon rakershetsz a live-in job/position-ra.
Szerintem nagyobb esellyel indulsz ha elobb kijosz es innen probalsz allast keresni, de otthonrol is probalkozhatsz.
Ha valami kerdesed van irjal nyugodtan, szivesen valaszolok.
Sok szerencset!
zr246

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Mihaly Csüt. Jan. 07, 2010 1:01 pm

Sziasztok, és tiszteletem a fórum öreg "motorasainak".

Hasonló cipőben járok, mint fentebb írták. Azonban talán kicsit jobb helyzetben vagyok, remélhetőleg.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek, jó ötlet -e inkább Skóciát választani, mint London környékét? London környékén lényegesen több az állásajánlat a szakmámban, de ugyanúgy van Manchesterben is és máshol is szinte. Nekem London túl zsúfolt, főleg mivel családom van (1 gyerek 6 éves, és a feleségem).

Február végén, március 1.-én tervezem a menetelt, addig lerendezek mindent (számlák lezárása, papírok rendezése, stb.) Ja igen... először egyedül mennék, pár hónapra lesz pénzem.

Köszönöm a válaszotokat.
Mihaly

Mihaly

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Admin Csüt. Jan. 07, 2010 5:37 pm

Szia,

Ez attól függ, hogy mi a szakmád és erre idefenn van-e kereslet. London és környékén sokkal nagyobb eséllyel kapsz munkát. Ha már kialakult az életed/tetek, nem túl bonyolult onnan ide felköltözni, ha mindenképpen Skóciábam akarsz élni.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Admin Csüt. Jan. 07, 2010 5:39 pm

Ja, és még egy dolog, Londonban és környékén jobban fizetnek. Mármint többet kereshetsz. Idefönn alacsonyabbak a bérek. Kivéve az olajipart.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Mihaly Pént. Jan. 08, 2010 1:57 am

Köszönöm az infót, nagyon hasznos, úgy látszik kezd körvonalazódni a dolog.

Mihaly

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Ami még nélkülözhetetlen és nem pénz

Témanyitás by .......... Hétf. Jan. 18, 2010 1:26 pm

Nos...olvasgatom a fórumot...bizonytalan kérdések és olykor-olykor bíztatónak látszó de furcsa,visszatartó válaszok is jegyeztettek.

Mire gondolok?
Mi kell a kezdéshez?Van-e munka?Hol fogok aludni stb.
Ezekre szeretnék reagálni röviden,tömören de kritikusan,jó példát is szemléltetve,senkit meg nem bántva!

Mi is kell a kezdéshez ami fontosabb az anyagiaknál?
Nos az elhatározás nem elég.A nyelvismeret nélkülözhetetlen,kellő önismeret,kitartás és elszántság,mértéktelen elszántság.Ha ezeket magadénak tudod,kiutazol és segítséggel vagy anélkül de előbb vagy utóbb dolgozni fogsz.
Van egy srác,Ő két hétre tette a mércét.Meg lehet csinálni de nagyon kell akarni és talpalni az első 10 napban.
Első munkája utcai szemétszedés volt.Most egyetemre jár,jó helyen lakik és bizony már nem szed szemetet.
Természetesen vannak emberek akik az első kudarcoktól megijednek,a másoktól várt segítség nem érkezik,pár nap még itt és hazamennek.Persze h nem ez a megoldás.
Én nem szeretem az igérgetéseket és a semmibefutó várakozást ezért én nem kértem senkitől segítséget,ma itt lakom és dolgozom.

Van-e munka?
Mindenki aki hozzájut internethez böngészheti a fórumra előzőekben felkarcolt közvetítői oldalakat.
Igen van munka.Iskolázottságtól függően elérhetőek,nyelvismerettel megpályázhatóak otthonról is az állások.
Ha nincs avagy gyengécske a nyelvismeret....takarítani,pizzafutárkodni kell az első hónapokban amíg meg nem értenek.Ez kemény lecke és minimálbér.Minimálbér amiből már egy szobát tudhatsz magadénak.Ezek kezdetben a szűköcske lehetőségek.
-Nem takarítok vécéket,nem szedek szemetet az utcákon a dermeztő hidegben stb.- Akinek tehát nyelvismeret hiánya végett ilyen munka jut, de nincs hajlandósága egy rövid megalkuvásra,valóban az forduljon is haza.A nyelv elsajátításának gyorsasága pediglen csak a szorgarmunktól függ nem igaz?

Hova érdemes?
Mi nyelvismerettel jöttünk Northamptonshire-ben volt is munkánk de lealázó.Nap mint nap éreztük,éreztették h mennünk kéne oda vissza,ahonnan jöttünk.
Megfogadva a tanácsot,el is indultunk...nem hazafelé hanem felfelé a nagyvárosokat elkerülve.
Szerencsének tudható,hogy autóval jöttünk így pár kényelmetlen ingyen éjszaka a kocsiban jól jön ha fogytán a pénz,haza meg nem akaródzik.A szállás elérhetőbb árban van vidéken ahová nem jár busz.
Nem kell ragaszkodni a nagyvárosokhoz,egy kissebb városkában szintén akad munka akár egy házaspár számára is.Hiányolom a továbblépést.A szállásbéreket és a munkabéreket (a városokat) szabadon lehet, sőt! kell egymáshoz viszonyítani.Asszem erre mindenki képes.

És végül:Hol a segítség?
Olvastam több Skót fórumot és lehangolóan azt tapasztalom h az itteniek,a szerencséssebbek (dícséretes kivétellel) mintha igyekeznének lebeszélni a most indulókat.Nincs munka,drága a szállás stb.stb.
Szégyen ez mert nem ezt kellene.Aki itt folyamatos munkaviszonyban dolgozik azt nem rúghatják ki egyik napról a másikra.Ez itt nem divat és nem is mívelik a munkáltatók.Nem értem a félelmeket,miért nem segítünk ha munkahelyünkön van egy üresedés?
Meglepő de!irígylésre méltó példát mutatnak számomra a lengyelek.
Összetartanak,ha új érkezik közéjük (egy vad idegen hazafi)szívesen fogadják.Szállást keresnek részére maguk között.Forró dróton megy az infó,egy két nap alatt dolgozik az angolt egyáltalán nem beszélő is.
Segítik a papírmunkában,az első lépésekben és nem csak a szájukat szellőztetik.Mindenhová elkísérik.


Re.Re.Re.:
Elolvasva a feljebb leírt mondandómra érkező kritikákat... igen, egy nagyon fontos dolog lemaradt!
Jártomban keltemben bizony sok példát hallottam az itteniektől magam is.Velem is megesett de mások vagyunk.
Segítséget adtak és nincs benne köszönet.A sikeres pályázó odébb áll minden szó nélkül miután elhelyezkedett.
A jóindulat kedvéért tehhát:
Ha ideutazol azzal a szándékkal h dolgozni szeretnél,munka és szállás is kellene,a talált segítséget KÖSZÖNÖM szóval
jutalmazd,hidd el nem fog fájni ha többször is kiejted a szádon.

Üdvözlettel Mindenkinek Kujótól


A hozzászólást Kujo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 19, 2010 10:46 am-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Mihaly Hétf. Jan. 18, 2010 1:47 pm

Kedves Kujo,

en koszonom ezeket a sorokat. Valoban sok helyen azt hallani, hogy a "bezzeg lengyelek"...
En szemely szerint tartom magam tovabbra is a tervhez - marcius elejen landolas. Penz van, elszantsag van, szakmai mult, tapasztalat, nemzetkozi papir van, nyelvismeret kozepesen megy, ezert tanulok egy ideje, napi 5-6 orat. Marciusig meg az is lehet, hogy leteszek, egy nemzetkozi nyelvvizsgat, egynyelvut, hogy magamnak meg egy kis plusz onbizalmat adjak.
Meg egyszer koszonom a hosszu hozzaszolasodat.

Mihaly

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by .......... Kedd Jan. 19, 2010 11:00 am

Mihaly írta:Kedves Kujo,

en koszonom ezeket a sorokat. Valoban sok helyen azt hallani, hogy a "bezzeg lengyelek"...
En szemely szerint tartom magam tovabbra is a tervhez - marcius elejen landolas. Penz van, elszantsag van, szakmai mult, tapasztalat, nemzetkozi papir van, nyelvismeret kozepesen megy, ezert tanulok egy ideje, napi 5-6 orat. Marciusig meg az is lehet, hogy leteszek, egy nemzetkozi nyelvvizsgat, egynyelvut, hogy magamnak meg egy kis plusz onbizalmat adjak.
Meg egyszer koszonom a hosszu hozzaszolasodat.

Kedves Mihály...

Csak azt tudom izenni innen,pozitívan mert másképp nem fog sikerülni.
Ha nem megy a nagyvárosban tessék feljebb jönni.
A skótok befogadják a szorgalmas munkaerőt és a kedves embereket,örülnek Nekünk...

Sok szerencsét kívánok Neked
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by omg.wtf.lol Pént. Jan. 22, 2010 3:00 am

Sziasztok!

Régen voltam a fórumon és meglepve tapasztaltam, hogy milyen sok értékes és kimerítő válasz érkezett a topicomba.

Van sok ösztönző és elbizonytalanító gondolat egyaránt, érdemes többször átolvasni és értelmezni az oldalakat.

Első körben az érdekelne, hogy a "stabil nyelvtudás" alatt mit kell érteni?

Gondolom a mérce nem nyelvvizsga kérdése, hogy középfokú, vagy felsőfokú, mivel hallottam pár olyan emberről is, aki felsőfokúval elvérzett Skóciában.

Magyarországon a szakmákban ilyen nyelvismereteket értelmezhetünk: (ezeket hírdetik meg az álláslehetőségeknél)

- szakmai angol nyelv ismerete: pl. egy elektrotechnikus megérti a műszaki dokumentációkat, szakmai rajzokat, de beszélnie nagyon nem kell

- társalgási szintű angol nyelvtudás: pl. egy helpdesk munkatárs közepesen jól tud beszélni angolul az ügyfelekkel, de a szakszavakat nem tudja

- folyékony angol nyelvtudás: hasonló, mint az előző, csak magas szinten kell beszélni jobb szókinccsel

- tárgyaloképes angol nyelvtudás: pl. egy szakember egy meetingen nagyon jól megértteti magát az ügyfelekkel egy technológiai beszélgetés során (szakszavakkal is)

- tárgyalóképes angol nyelvtudás szóban és írásban: ugyanaz, mint az előző, csak írásban is igénylik

Nos ezek közül milyen mélységben gondolkodtatok, amikor azt írtátok, hogy a "stabil nyelvtudás" elengedhetetlen?
omg.wtf.lol
omg.wtf.lol

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 14.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Mihaly Pént. Jan. 22, 2010 3:33 am

Bar nekem nincs nyelvvizsgam, azonban szerintem nagyon nehez elverezni felsofoku (barmilyen) nyelvvizsgaval, hiszen az mogott nyelvtan perfekt kell, hogy legyen, szokincs nagy kell, hogy legyen, es valahogyan csak osszerakja a mondanivalojat. Amivel el lehetne verezni, az egy gyenge alapszintu angoltudas. Keves szokincs, bizonytalan, nem talalja a helyes nyelvtant, stb. (felesegemnek BME-s angol alap C-je van, megis nagyon sokat kell tanulnia, hogy tarsalgasi, altalanos szinten ki tudja alapszinten fejezni magat.)

Mondjuk en azt mondom, egy eletig lehet tanulni az angolt, mert mindig van uj szo, meg kozben a nyelv is folyamatosan alakul at.

omg.wtf.lol : ha elfogadod a tippemet, nezegesd az alabbi oldalt, ami a tanulashoz van 1-2 (szerintem) jo tipp.

http://www.angol.biz

Mihaly

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Admin Pént. Jan. 22, 2010 5:48 am

Stabil nyelvtudas az, mikor erted, hogy mirol van szo segiteseg nelkul, fogadsz telefonhivast s meg is erted, hogy mirol beszel az a valaki a vonal tulso vegen, stb. Nem egyszeru, ha meg soha nem probaltad. Ha bankszamlat nyitsz, lakcimre bejelentkezel, munkakozvetitobe vagy orvoshos mesz, egyertelmuen ki tudd fejezni magad. A vasarlashoz kell a legkevesebb nyelvtudas manapsag a szupermarketek vilagaban.
Altalaban a benszulottek eleg toleransak ha hibazol, s nagyon segitokeszek is. Es barmikor vissza lehet kerdezni, ezt nem veszik udvariatlansagnak.
Ehhez jon meg hozza a szakmai szokincs es nyelvismeret. Az alap az, amit elobb leirtam. Egy arufeltoltonek egy szupermarketben sokkal kevesebb szokincsre van szuksege, mint egy mernoknek vagy egy sebesznek. Tehat az alapokon tul a sajat szakteruleteden kell jonak lenned.
En peldaul annak idejen nagyon sok ismerost szereztem a Skype-on, s rengeteget csevegtunk, ami novelte az onbizalmamat, s termeszetesen nagyon jo gyakorlatot adott.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by mocilla Kedd Feb. 02, 2010 2:29 am

Sziasztok!

A héten eldől, hogy megyek-e Edinburghba. Február utolsó hetében érkeznék.
Mihály, hogy állsz a kiutazással? Jön még valaki az idő tájt?
Van már Home Office regisztrációm, NI-kártyám is. Ezen kívül kell még valami Skóciába?

Üdv, mocilla

mocilla

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Feb. 02.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Zsóka Pént. Feb. 05, 2010 3:20 am

Kedves Kujo !

Órák óta olvasgatik itt a fórumon és nagyon tetszik amiket írsz. Én egy "mami " vagyok, a lányom Edinburghban él, most jöttem haza tőle.
Bizony nagyon igaz, h a pénznél is fontosabb a kitartás a bátorság, elszántság és még sorolhatnám. A lányom alig 22 évesen ment ki másfél évvel ezelőtt. Voltak ismerősei,de az ügyességének köszönhette, h 3 nap után volt munkája. Bizony eléggé megalázó a szegedi földrajz szakos tanári és az informatikus-könyváros diplomájához. Az én gyönyörű, okos lányom mosogatott 9 hónapig egy étteremben, mikor eljött onnan a főnöke még az utcára is utána futott, hogy vissza csalogassa. Középfokú angollal ment ki, de még így is megesett, hogy a wc-ben lekuprodva sírdogált,de nem adta fel!
A lakása napi 1-1 óra gyaloglásra volt, de sose vett bérletet, mondván .... legalább keményebb lesz a fenekem Very Happy Pénz kereset? négy hónapi kint tartózkodás után mefinanszírozott nekem egy hetet. Most a Royal Mile-on dolgozok egy ajándék boltban, remélem nem ez a karrierje vége, de jól érzi magát, beilleszkedett Skóciban, szeretik megbecsülik a munkáját. Most egy hónapig voltam nále és visszafelé még egy tenerifei nyarálást is simán kitudott fizetni kettőnknek. Persze, nagy ára van ennek, én sem így terveztem a jövőnket, 2500 km-er egymástól, főleg ,h a fiam meg Afganiszánban szolgáll Sad
Mindenkinek szerencsét és nagy-nagy kitartást kívánok: Zsóka



Nézzük csak 1000Ł mire is lehet elég?
Szállás /ez a legfontosabb/:
Ha ügyesen keresel és privát szállásadót találsz,no! ez kezdetnek referencia hiányában a legjobb./A SCOT-ADS.com heti 2x-es friss keresési lehetőség/.
Két személy ha jól értem...egy párocska, ami nagyon jó ajánlat esetén 450-300Ł/hó és persze+rezsi.Depozitot minden esetben kérnek.
Villany takarékosan kb.70Ł/hó és a council tax B kat.ig kb.125Ł/hó.
Hogy is állunk ha a jó ajánlattal számolunk? 300+300+70+125/első hónap.
A kaja ugyan annyiba kerül mint otthon, de az ízek?!No komment...
Utazás...hát igen,ez a sok.A havi buszbérlet 47Ł-tól kezdődik,a napijegyről ne beszéljünk.Megszeretitek majd a hosszú sétákat A-tól B-be,fontos az egészség.

Mielőtt végleg elkeserednél állás és fizetés:
Ha közvetítő foglalkoztat,Ő hetente-kéthetente fizet,de persze akad kivétel.Folyamatos munkaviszony esetén havonta kapod a fizudat.

Mit is kell tenned,hogy az 1000Ł elég legyen?
Nézd át az összes társbérleti oldalt,regisztrálj mert van aki szívesen lát Benneteket,az első pár hónap elmegy gyorsan.
Vannak turistaszállók,olcsóbb hotelek is ahol szintén érdeklődhetsz.
Készíts CV-t,ha folyékony az angolod telefonálhatsz máris otthonról munka ügyben.

Végezetül nem tudnék jobb keresőoldalakat mondani a forumon találhatóknál /sokféle témakörben/ nagy segítség az érdeklődők és a most indulók számára is.
Elsőként sok sikert kívánva az elhatározásotokhoz affraid[/quote]

Zsóka

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Feb. 05.
Age : 66
Tartózkodási hely : Magyar Ország

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re...Zsóka

Témanyitás by .......... Szomb. Feb. 06, 2010 10:14 am

Zsókának...

Nagyon köszönöm a hozzászólásod hiszen kell a visszaigazolás.
Minden elismerésem a lányodé a leírtak alapján előbb utóbb taníthat majd nem kevés órabérért ha kedve épp úgy tartja.A council folyamatosan hirdet pedagógusi állásokat,remélem talál majd magának megfelelőt de!nem szabad
elfelejteni,a jelentkezésnél a folyamatos gyakorlatot igazoló kiemelten elsőbbséget élvez.
A fiadnak rendkívüli tiszteletem,én anno nem voltam elég bátor efféle szolgálathoz.

üdv.Kujo
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Zsóka Szomb. Feb. 06, 2010 10:40 am

Kedves Kujo!

Köszönöm a válaszod és a biztató, elismerő sorokat. Régóta élsz Edinburgh-ban? Imádom azt a várost .... Very Happy

üdv: Zsóka

Zsóka

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Feb. 05.
Age : 66
Tartózkodási hely : Magyar Ország

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by West Kedd Feb. 09, 2010 6:48 am

Sziasztok

Én nemrég jöttem ki Skóciába kint voltam egy hónapot aztán haza a családért:D a gyerek nagyon hamar beilleszkedett a suliba igaz angolul még nem nagyon tud ,de mindenben segítenek neki .Folyamatosan tanulnak és nagyon kedvesek vele . Lakást sikerült 240/hó ért bérelni igaz felkel újítani kicsit de kint van pár barátom és ők segítenek ebben.Munka után sokat kellett rohangálni de én a szakmámban kerestem (autovill.szerelő) az utcában van két szerviz odaadtam be aztán 10 perc múlva hívtak hogy lenne két autó megcsináltam aztán azíta sok embernek adták meg a számom és hetente 2x biztos hívnak hogy menjek kicsit segíteni nekik, alkalmi munkák voltak de nagyon megbecsülik a munkádat ha jól végzed , közben jártam a szervizeket és néztem az agency-ket szerencsére ahol alkalmi munkákat csináltam referenciát is adtak aztán egy nagy szervizhálózatba jelentkeztem itt elég sok idö volt mire a papírokat elintézték (még most sincsenek meg Smile de már nagyon várnak és ma is voltam ott mert már nemtudták tovább bent tartani a kocsit gazdi már ideges volt kicsit Smile megcsináltam nekik a a szervizvezető már személyesen ment a központba hogy intézze a dolgokat kicsit lassúak:D viszont rettenetesen kedvesek ,barátságosak.
Itt a kezdő fizu 8 font/óra aztán 1 hónap múlva emelik 10-re utánna pedig 12-14 körül lesz. Nekem nagyon gyenge az angolom(megértem amit mondanak de nehezen válaszolok, de megértenek igaz már egyre jobban megy az is amióta kint vagyok vagyunk:) Szerintem akinek jó szakmája van és normálisan tud benne dolgozni annak nyitva lesznek a kapuk mert kevés a jó szakmunka kint. Én csak bátorítani tudok mindenkit ,otthon mindenki azt mondta hogy csak takarítani meg ilyeneket lehet kint ,máshová nem vesznek fel .én kitartottam az elveim mellett hogy a szakmámban keresek munkát és szerencsére bejött ,számoltunk mennyi pénz kell egy hó-ra itt Falkirk-ben 6-800 fontból elvagyunk lazán és akkor ha csak a fizut nézem félre tudunk rakni az első időkben 500 font körül aztán meg majd 1000-1200 fontot per hó + a fusi az is 2-300 szokott lenni. én azt sajnálom hogy nem 3-4 éve jöttünk ki akkor már könnyebb lenne mert a kezdet az nagyon nehéz és sok lemondással jár.Szal mindenkinek Hajrá
West
West

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty kiutazás

Témanyitás by Bogárka Szer. Május 26, 2010 6:17 am

Sziasztok!

Kint élő magyaroktól szeretnék segítséget/információt kérni, ha tudnátok segíteni!

Az én szituációm a következő: július elején megyünk Skóciába, Dunblane-be. A páromnak már meg van a munkahelye, ő szakmai gyakorlatot megy letölteni, 1 év, a dunblane-i Hilton Hydro-ba! Neki a szálloda (mivel tanulóként megy ki) nyújt ingyenes szállást, de mivel én is kísérem, ezért szeretnénk albérletbe menni együtt. Ő már jún. 29-én utazik, júl. 1-én kezdi a munkát, a szállást egyenlőre elfoglalja. A probléma inkább én vagyok. Terveink szerint ő megy előbb és megpróbál albérletet szerezni, ugyanis én abban az átmeneti időszakban, míg nem találunk lakást, nem tudnék hol lakni. Nézegettem, próbáltam keresni olcsó hotelt, ifjúsági szállást Dunblane-be, de csak marha drága hoteleket találtam 400 font/héttől.
Kezdőtőkénk van, de nem szeretnénk ingatlanközvetítőknek adományozni, így azt kérdezném, hogy Dunblane-be vagy szűk körzetében tudtok-e júliustól kiadó lakást két főnek, vagy olyan internetes oldalt, ahol tulajok hirdetnek közvetlenül!
Illetve ezzel egyidőben állást is kell keresnem, jelen pillanatban vendéglátásban gondolkodom, remélem azt nem olyan nehéz találni. Angolom középfokú, de elboldogulok vele, két év Málta után költözünk most a hidegbe! :-)
Ha valaki tudna segíteni állás vagy lakás ügyben, azt nagyon szépen megköszönném!

Üdv
Eszter

Bogárka

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by PetIda Szer. Május 26, 2010 8:25 am

Kedves Fórumozók! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_cool


Mi egy vállalkozó szellemű, fiatal házaspár vagyunk. Nagyon örülünk ennek a fórumnak, mert rengeteg kérdésünk volt Skóciával kapcsolatban, most már csak sok van! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_biggrin
ilyet látni, hogy valahol a magyarok is összetartanak, mert sajnos kicsiny hazánkban ezt egyre kevésbé tapasztaljuk!!!! Ezért is írunk Nektek, mert tervezzük, hogy június végén legkésőbb, felkerekedünk és kimegyünk Skóciába dolgozni és élni. Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_razz


Magunkról röviden:
engem Idának hívnak, 26 éves vagyok. A férjem Peti, 28. Pest környékén lakunk, és dolgoztunk. Mindketten pénzügyi területen tevékenykedtünk, jó pár évig, valamint Peti Wado-ryu karate oktatásával is foglalkozik, mivel többszörös bajnok és elismert mester a szakma területén. Nekem angolból középfokú nyelvvizsgám van (ami, mint olvastam a fórumon, nem mérvadó, de egész jól elkommunikálok Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_redface ) Peti, alapfokon tud, de folyamatosan tanuljuk a nyelvet. Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_wink Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_study


Mivel nem ismerjük a kinti viszonyokat pontosan, ezért felkerestünk jó néhány ügynökséget itthon, akik külföldi munkaközvetítéssel foglalkoznak, és jelenleg csak egy olyan komolyabb irodát találtunk, aki megbízhatónak tűnik, az ő visszajelzésükre várunk. Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_cheers Minden referenciánkat, bizonyítványunkat, diplomát, és igazolást, hitelesen lefordíttattunk, hogy ezzel se legyen gond. Úgy tervezzük, ha tőlük nem jön semmilyen ajánlat, akkor sem adjuk fel, és magunk próbáljuk meg, június végén kimegyünk Aberdeen-be. Van egy kevés spórolt pénzünk, és a fórumon olvasottak alapján eleinte szobát fogunk bérelni és akár a szemetet is összeszedjük az utcán, csak hogy elérhessük céljainkat! Tudjuk, hogy mindent elölről kell kezdenünk, de ez sem rémiszt meg minket! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_rr


Az alábbi kérdésekkel fordulnánk Hozzátok, és hálásak lennénk, minden jó tanácsért,
véleményért:


  • Pontosan mennyi a minimálbér, és
    milyen az adórendszer?
  • A munkakeresés kintről, ügynökségen
    keresztül vagy inkább direktbe tanácsos?
  • Mi a reális ár egy szobáért havonta,
    mert már annyi variációt olvastunk róla a neten, hogy elég nehéz
    kiigazodni? (rezsivel)


Előre is nagyon köszönjük Nektek a válaszokat!!! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_bounce


További kellemes napot Mindenkinek! Megélhetési dolgok a kezdéshez Icon_flower


Üdvözlettel:

Ida & Peti

Megélhetési dolgok a kezdéshez Lol

PetIda

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. May. 24.

Vissza az elejére Go down

Megélhetési dolgok a kezdéshez Empty Re: Megélhetési dolgok a kezdéshez

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.