Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Szállást, lakást, házat keresek

+68
MateValer
Vica
geri88
L. Molnar
****
Beluscsák Csilla
veronikapeli
uklaci
Ludmilla93
Adamovi26
Gerda és Balázs
csillag
Hans1234
Judit&Krisztián
Atrum
skiraly
kiskaszap1
petragreifenstein
SzabHelena
hedera
Erika1965
Nagyne Erzsebet
littlekics
molben
andreaokos
Nira
ferenc.ezsias
Chaeron
eniflame
Tinty &Anti
Fisher
Myging
TomZ
sarkadiv
hardworking
m.noemi
mne
Senki Alfonz
zazasmith
Adam333
szaszazsu
Bettiii
Linda999
Krisztian Szabo
Dius
bojesz
boglarka
Zazie
zozika
kriszcsi
agnes83
Szuszi
ystvan
zr246
Bogárka
szandra
peter.szabolcs
SandorBozoki
Pola
belussi
monica76
patriqmann
Ági
zsofika1eske
wanaka
..........
dirty_dog
Admin
72 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by ystvan Szomb. Júl. 31, 2010 5:20 am

Köszönöm szépen a segítséget!
Az igazság az, hogy mi szerettük volna kihagyni a szoba bérlést, és legfőképpen a hosteleket, mert nem szerettünk volna közös fürdőre és konyhára járni másokkal, szerettük volna csak ketten lenni.
A lakásokat már régóta nézegetjük, olyan 450 Ł áron már elég szépeket lehet kapni. Nagy igényünk nincs, csak hogy ketten lehessünk. Megpróbálnánk mi így elindulni, aztán majd kiderül hogy mi lesz, de annak örülök, hogy nem azt írtad hogy ez a normál eljárás.
Persze nagyon szeretnék először én is munkát találni és úgy lakást bérelni, de gondolom ez nem megy olyan gyorsan, több hónapot számoltunk a munkakeresésre és addig meg laknunk kellene valahol...
Esetleg érdemes lenne a neten az ingatlanosokat megkerülve a tulajdonosokkal felvennünk a kapcsolatot? Vagy jobb ha közvetítőn keresztül keresünk?

Üdv., István

ystvan

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Admin Szomb. Júl. 31, 2010 3:21 pm

Munka nélkül semmi sem mûködik. Ahogy írtam, mindenki biztosítékot akar. Munka nélkül semmire sem fogtok jutni lakásbérlés terén. Ha munkád van, minden szépen beindul. Anélkül az ingatlanközvetítôk nem állnak veled szóba.

Privát úton próbálkozhatsz, de nagyobb a rizikó.
A közvetítônél jogtiszta szerzôdést írsz alá, ami gyakrorlatilag téged is véd.

Elég jó és szép szobákat is ki lehet fogni. Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Icon_lol

Végezetül el kell döntenetek, hogy mit szeretnétek. Ha itt kinn akartok élni, el kell fogadnotok az itteni szokásokat és életet. Ebben benne foglaltatik az is, hogy alkalomadtán másokkal kell közösködnötök pár hétig-hónapig. Ha nem hostelben, akkor szobabérlés terén.

Az elsô lépések megtételekor az igényeiteket kell egy kicsit megnyirbálni. Komoly döntés és nektek kell dönteni.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Szuszi Csüt. Aug. 12, 2010 4:13 pm

Sziasztok.

Bár látom hogy régen járt erre valaki is, azért megprobálkozom, mert vesztenivalóm nincs. Smile

Sürgössen keresünk olcsó szállást St Andrew's környékén.

Ha valaki tud segíteni, annak nagyon hálás lennék előre is köszönöm.

Szuszi

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 13, 2010 4:09 am

Szia Szuszi!
Naponta elég sokan jönnek, emiatt ne aggódj, olvassák majd a te üzeneteidet is. Very Happy

Próbáld ezt:
www.google.co.uk > room for rent St. Andrews
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Szuszi Pént. Aug. 13, 2010 4:31 am

Köszi szépen a biztattást Smile
A legnagyobb problémánk az az, hogy a barátnőm ott dolgozik az egyetemen, és most egy apartman házban van havi 555 font/ hóért.
Szeptembertől szeretnék én is kiköltőzni, de az apartmanban csak egy személynek van hely és az is nagyon kicsi. Arra gondoltunk hogy bérelünk egy nagyobbat egy kétszobás lakást, egy bolgár párral, akit a párom ismerni vélt, és azt igérte, hogy intézi a szállást, de nem jelentkezett, és kb egy hete szólt, hogy ők mégsem költöznek össze velünk, igy estünk két szék közt a pad alá. Hiába keresünk ezerrel szállást ingatlanközvetitőn keresztül, úgy néz ki a dolog, hogy őket ez annyira nagyon nem érdekli, hogy minnél előbb kiadjanak valamit. Már kerestünk a közeli településeken is de két hét alatt sajnos nem nagyon lehet találni semmit ami kettönknek megfelelne.
Remélem születik majd valami megoldás. Smile

Szuszi

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2010. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 13, 2010 3:56 pm

Ha a barátnôd az egyetemen dolgozik, akkor van munkaviszonya, s lehet a közvetítôkön keresztül bérelni.

Privát hirdetések vannak a Gumtree-n is, nézzetek szét ott is. www.Gumtree.co.uk vagy .com, most nem tudom, melyik a helyes.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Én is Ági

Témanyitás by agnes83 Kedd Okt. 05, 2010 11:39 am

Ági írta:Sziasztok!

Szobát keresek Edinburghban. Pontosan egy hónap múlva érkezem, augusztus 23-án.
Ha valakinek van vagy lesz kiadó szobája, vagy ismertek valakit, aki albérlőt/lakótársat keres, akkor az írjon nekem, legyen szíves.

Köszi: Ági
Szia Ági!Én Szept.26.-án érkeztem,nekem van szobám,én viszont munkát keresek.Ha ebben tudnál segíteni,megköszönöm. Köszönettel:Ágnes

agnes83

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Én is Ági

Témanyitás by agnes83 Kedd Okt. 05, 2010 11:42 am

Ági írta:Sziasztok!

Szobát keresek Edinburghban. Pontosan egy hónap múlva érkezem, augusztus 23-án.
Ha valakinek van vagy lesz kiadó szobája, vagy ismertek valakit, aki albérlőt/lakótársat keres, akkor az írjon nekem, legyen szíves.

Köszi: Ági
Szia Ági!Én Szept.26.-án érkeztem,nekem van szobám,én viszont munkát keresek.Ha ebben tudnál segíteni,megköszönöm. Köszönettel:Ágnes

agnes83

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Oct. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Lakás-, házbérlés Aberdeenben

Témanyitás by kriszcsi Pént. Jan. 28, 2011 6:49 am

Sziasztok!

Férjem Aberdeenben kapott munkát, jelenleg Glasgow-ban dolgozik. A kislányommal hamarosan költözünk mi is utána. Aberdeenben vagy környékén keresünk kiadó lakást vagy házat. Elsősorban abban kérnék segítséget, hogy mely környéken, városban keresgéljünk, ami pici gyerekkel ideális, biztonságos és nyugis. Autónk van, így kb. 20 km-es távolság Aberdeentől még nem akadály. Nagyon köszönöm a segítségeteket. Üdv: Kriszta

kriszcsi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by zozika Kedd Május 17, 2011 3:55 am

Sziasztok! Én is egy kis segítséget kérnék. A férjemmel és a kis fiammal mennénk Skóciába. Jó lenne egy kis tájékoztató, ha tud valaki segíteni azt nagyon meg köszönném. Üdv: Tímea

zozika

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. May. 17.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty lakást vagy szobát keresek szeptembertől

Témanyitás by Zazie Kedd Júl. 19, 2011 4:23 am

Sziasztok!

Én szeptember 5-től keresek December végéig egy lakást Glasgowban(nem feltétlenűl a városközpontban), illetve nagyon boldogan bérelnék egy szobát is ha akad jó árban jó helyen. Ha valakinek van valamilyen infója ezzel kapcsolatban kérem írjon!
Előre is köszi!

Üdv:
Viola

Zazie

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011. Jul. 16.
Age : 36

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Glasgowi lakás

Témanyitás by boglarka Kedd Szept. 13, 2011 2:08 pm

Sziasztok! Van-e valaki jelenleg Glasgow-ban?
Itt dekkolok a Bunkum Hostelban, albérletet keresek hosszabb távra. Nem tudtok valami tutit? Elég nehezen akar összejönni! Ha van valami infótok írjatok! Köszi.

boglarka

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Sep. 13.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty bojszi020

Témanyitás by bojesz Kedd Okt. 04, 2011 2:01 am

Sziasztok.Munkát keresek Skóciában minden megoldás érdekel.Januári utazással.Esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 09, 2011 9:20 am-kor. (Reason for editing : Admin)

bojesz

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Oct. 04.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Dius Hétf. Okt. 17, 2011 3:36 am

Sziasztok,

A rezsi költségek után érdeklődnék. Átolvastam a fórumot, de nem találtam sehol se erről kommenteket. Vagy nem voltam elég alapos Smile
Az albérleti díjakkal képben vagyok nagyjából, találtam több linket is. De úgy tudom, hogy ebben nincs rezsi költség.

Ha valaki tudna segíteni, kérem írjon.

Előre is köszönöm.

Üdv
Dia

Dius
Dius

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Oct. 17.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re:

Témanyitás by .......... Hétf. Okt. 17, 2011 5:44 am

Üdv itt a fórumon...
nos admin és csekélységem pár oldalon feszegetjük a rezsi fogalmát mint "council tax" azaz kommunális adó?jól mondom?
Klikk rá a hozzászólások névszerintre ott megtal mindent
K.

Dius írta:Sziasztok,

A rezsi költségek után érdeklődnék. Átolvastam a fórumot, de nem találtam sehol se erről kommenteket. Vagy nem voltam elég alapos Smile
Az albérleti díjakkal képben vagyok nagyjából, találtam több linket is. De úgy tudom, hogy ebben nincs rezsi költség.

Ha valaki tudna segíteni, kérem írjon.

Előre is köszönöm.

Üdv
Dia

..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Admin Hétf. Okt. 17, 2011 7:34 am

Kujónak igaza van, mint mindig Very Happy , itt már több tucatszor posztolgattunk, hogy mi mibe kerül. De sebaj, mégegyszer study :

Ami kötelezö fizetni való:

Council tax (Kommunális adó; önkormányzati adó) min. 100 font/lakás, ház, s a lakás alapterületétôl és komfortfokozatától függöen emelkedik

Rezsi - Nehéz megmondani, mivel a fütés tipusától függ. Egy kisebb lakásra, ha a fütés elektromos a villanyszámla, kb. 100 font/hó (fütés és elektromosság). Ez azért inkább irányadó. Lehet több. Az elektromos számlát három havonta kell fizetni, de ha külön kéred, és felrakod átutalásra, havonta is fizethetsz, de ez a cég által számodra kalkulált általány, nem a tényleges fogyasztás.
Ha gáz fütés van, az drágább arányában. Fizetés módja a cégtöl függ.

Telefon. nem kötelezö, mobillal is beérheted. Ha vezetékes van, akkor cégtöl függ, milyen csomagod van. Ha internetet akarsz, jobb, ha van vonalasod. Egy vonalas szám fenntartása internettel együtt 30-50 font között van. Ehhez még hozzájön a beszélgetés. Vannak olyan csomagok, amiket ha megveszel, Magyarországot ingyen hívhatod. A mi havi 45-50 fontos számlánkban benne van ingyen UK vonalas szám, s majdnem a világ összes oszágával beszélhetsz vonalas számon ingyen.

Utazás. Attól függ, hol laksz. Nagyvárosban a gyaloglás még ingyenes.

Kaja. Havi 100 font / hó / fövel számítva nem fogsz éhezni.

Sikeres további tervezgetést,

Admin flower
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Dius Hétf. Okt. 17, 2011 8:02 am

Úgy látszik tényleg nem voltam elég alapos Smile Köszi szépen
Dius
Dius

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Oct. 17.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Krisztian Szabo Csüt. Nov. 24, 2011 9:48 am

Sziasztok!

Szállást keresek egyedül Bathgate közelében! Ha valaki tud szobát a környéken dobjon egy üzit légyszi! Edinburh nem jó már mert problémás az utazgatás! Február 1-től lenne esedékes a dolog de elképzelhető h előbb is szükség lesz rá! Előre is köszönet minden hasznos információért!

Krisztian Szabo

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011. Nov. 24.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Linda999 Csüt. Feb. 16, 2012 9:13 am

Sziasztok!

Kaptam egy allast Glasgowban, es meg ebben a honaban kene utaznom, amugy most is kulfoldon elek. A lenyeg, hogy szeretnek egy lakast kivenni, es hivogattam ma az ugynoksegeket, es amelyikkel sikerult beszelnem, az mind azt mondta, hogy mivel kulfoldrol jovok, ezert 6 honapot kernenek elore. szerintem ez egy kicsi tulzas, hiszen kitudok fizetni egy havi berleti dikjat es depositot, es azonnal kezdenem is kell a munkat, munkaszerzodesem is van, nem tudom ez miert nem eleg nekik. Most kicsit elkeseredtem. Szobat nem akarok kivenni, mert a baratom is jon majd, es megszoktuk hogy ketten vagyunk egy lakasban, nem tobben. Koszi ha valakinek van otlete. Az Albion streeten fogok dolgozni, es ha lehet nem szeretnek tobbet mint fel orat utazni munkaba (bar lehet ilyet kivanni mar luxus.. ) Köszi , sziasztok Linda

Linda999

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Feb. 16.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by zr246 Hétf. Feb. 20, 2012 12:57 pm

Linda

*http://www.euro-hostels.co.uk/glasgow
atmeneti megoldasnak
ha mar itt leszel maskepp allnak majd az ugynoksegek/foberlok is a dolgokhoz
*regi alberletrol referencia h megbizhato vagy, pontosan fizetsz
*glasgowi munkaviszonyrol level
*alt. 1havi berleti dijat elore kernek+ deposit (havi berleti dij koruli osszeg)

Udv

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Bettiii Pént. Márc. 02, 2012 6:24 pm

Sziasztok,én most 'au pair' vagyok egy családnál Skóciában a nyárig,de aztán Edinburghba szeretnék költözni és munkát találni,már kb 2 hete nézegetek szobákat,és tegnap találtam egy relatíve olcsót,de a többi ottlakó még tanul,vagyis ők nem fizetik a "council tax"-et.Na már most,mivel én dolgozni szeretnék,így nekem majd fizetnem kell ugyebár...mennyire számítsak havonta??
Amúgy olvastam egy érdekes cikket,hogy a 'council tax frozen again'....most akkor nem kell fizetni? vagy hogy van ez??
megéri úgy hogy valószínüleg csak nekem kell majd fizetni a lakásban??
előre is köszönöm a válaszokat!!

Bettiii

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Mar. 02.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re:

Témanyitás by .......... Vas. Márc. 04, 2012 8:27 am

Szia Betty...
nos részemről csak egy "sejtem válasz"...mert konkrétumot nemtok bocs.
...a council tax mindíg attól függ h a kecco milyen kategóriában van besorolva...ha ezt megtudod, oszthatod az összeget ahányan vagytok ugyan is...a diákoknak kedvezmény jár,a melósoknak nem ha csak nem éri el a minimálbér alatt-ot...ez esetben igényelhetsz bérkieg a Home Office irodáiban.A tax besorolás rajta kell h legyen a bérleti szerződésen v a tulaj közli mindjárt beköltözéskor "A" a legkedvezőbb... "E..stb"horrorisztikusig elmehet.
Nos,leveledből tal annyit leszűrtem h a diákok közül,akikkel lakni szeretnél valaki kibukott a suliból és adódott 1 üres hely...ezt a kicsi szobácskát fillérekért oda adják és többnyire nem kérnek rezsire pénzt,örülnek ha akad aki fizet tovább különben nekik kell...term ez nem diákszállás hanem privát lakás amit anno év elején, összefogva béreltek ki glom én.
So so én aláfirkantatnék leendő szobatársaimmal egy um.biztonsági szerződést ami konkrét Brutto! havi összegről szól,ez azért jó mert utólag nem varrhatnak majd a nyakadba rezsielmaradást.
Én szem szerint nagyon megnézném kivel bútoroznék össze mert van rá pédám...Indiaiakkal pl.soha.
Soxxerencsét...remlem segíthettem vaamicskét
K.

Bettiii írta:Sziasztok,én most 'au pair' vagyok egy családnál Skóciában a nyárig,de aztán Edinburghba szeretnék költözni és munkát találni,már kb 2 hete nézegetek szobákat,és tegnap találtam egy relatíve olcsót,de a többi ottlakó még tanul,vagyis ők nem fizetik a "council tax"-et.Na már most,mivel én dolgozni szeretnék,így nekem majd fizetnem kell ugyebár...mennyire számítsak havonta??
Amúgy olvastam egy érdekes cikket,hogy a 'council tax frozen again'....most akkor nem kell fizetni? vagy hogy van ez??
megéri úgy hogy valószínüleg csak nekem kell majd fizetni a lakásban??
előre is köszönöm a válaszokat!!


A hozzászólást Kujo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 06, 2012 2:34 pm-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by szaszazsu Hétf. Márc. 05, 2012 12:07 pm

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani olcsó B&B szállást 2-3 éjszakára Aberdeeenben?
Március 11-17-ig leszek kinn, meglátogatom a lányomat, aki egy pötty lakásban lakik a barátjával, s nem szeretnék 6 éjszakát a nyakukon lenni. 30 font/éj.-nál olcsóbb szoba kéne... nem probléma a közös fürdő, WC stb, csak a szoba legyen single. Köszi: szasza

szaszazsu

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2012. Mar. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by szaszazsu Kedd Márc. 06, 2012 10:26 am

Kedves Admin! Köszönöm a szíveslátást - tegnap vagy három órát töltöttem az olvasgatással - nagyon tetszik a fórum hangvétele és a minden hozzászólást átható segítőkészség! Szeretettel üdvözlök Mindenkit: szasza

Kujonak: amen! :-))) ne haragudj, - annyira béna vagyok- hogy tudom Veled felvenni a kapcsolatot a részleteket megbeszélendő??? szasza


szaszazsu

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2012. Mar. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Council Tax

Témanyitás by zr246 Szer. Márc. 07, 2012 2:34 pm

Bettiii írta:Sziasztok,én most 'au pair' vagyok egy családnál Skóciában a nyárig,de aztán Edinburghba szeretnék költözni és munkát találni,már kb 2 hete nézegetek szobákat,és tegnap találtam egy relatíve olcsót,de a többi ottlakó még tanul,vagyis ők nem fizetik a "council tax"-et.Na már most,mivel én dolgozni szeretnék,így nekem majd fizetnem kell ugyebár...mennyire számítsak havonta??
Amúgy olvastam egy érdekes cikket,hogy a 'council tax frozen again'....most akkor nem kell fizetni? vagy hogy van ez??
megéri úgy hogy valószínüleg csak nekem kell majd fizetni a lakásban??
előre is köszönöm a válaszokat!!

A Glasgowi onkormanyzat weboldalarol- vszinu h Edinburghban is hasonlo a helyzet-
full time studentek mentesek a council tax alol, de ha akar csak egyetlen lako nem jogosult a mentessegre akkor 25% kedvezmeny jar, szal 0 font helyett a tax 75% at ki kell fizetni
'council tax frozen' = nem emelkedik

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

Szállást, lakást, házat keresek - Page 2 Empty Re: Szállást, lakást, házat keresek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.