Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

4 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Edi Csüt. Okt. 16, 2008 12:57 pm

Szia Kata!
Nekem is van pajzsmiriny problémám. Én úgy oldottam meg,hogy anyukám kiíratta otthon a gyógyszeremet a háziorvossal, kiváltotta és bélelt borítékban elküldte levél közt. Semmi baja nem lett. Kb. három nap alatt meg is kaptam.
Sok sikert a lányodnak!
Edi

Edi

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Sep. 10.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Csüt. Okt. 16, 2008 2:23 pm

Köszi, Edi!

Ez végül is egyszerű megoldás, csak nem tudom, nem nézik-e néha a küldemények tartalmát... Persze lehet, hogy nincs ezzel gond, de mi már kaptunk olyan küldeményt, amit "szétszaggattak" valahol, mert külföldről jött, és valakinek gyanús volt... Gyógyszerrel ez nem eshet meg?

Kata

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Dec. 22, 2008 2:21 pm

Sziasztok, hátha jár erre valaki, aki egyetemi jelentkezésben otthon van...
Elkezdtük a UCAS-jelentkezés kitöltését, de nem egészen világos, mikor kell a Saas-t is "bevonni" a jelentkezésbe... Mert a UCAS ad egy számot, az rendben is van. Majd megkérdezi, a Saas-on keresztül akarod-e a pénzügyeket rendezni. Ha beírod, hogy igen, akkor nyilván regisztrálni is kell a Saas-ba. Ott ígérnek szintén egy numbert, ami eddig nem érkezett meg, viszont enélkül nem tudsz továbblépni a jelentkezésben, mert kérik a számot...
Hmmm, lehet, hogy csak mi nem értjük?

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty fiam és barátja szállást keresnek

Témanyitás by Teodóri Hétf. Dec. 22, 2008 3:14 pm

Kedves barátaink, helyzetünk igen spéci, fiam látogat meg minket és Skóciát december 27-30-ig, jóelőre lefoglalt jegyekkel, miközben az élet úgy alakult, hogy mi éppen nem tudunk ott lenni. TUd-e valaki olcsó szálláslehetőséget két 19 éves diáknak, Edinburghben,vagy közelében 27-28-29-re, vagy akár 30.-ra Aberdeenbe, esetleg 31-re Londonba? Utolsó pillanat,mégis...megpróbálom, hátha...
Sziasztok
Teodóri

Teodóri

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2008. Jun. 27.
Tartózkodási hely : Inverkeithing

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Szer. Dec. 24, 2008 8:18 am

Szia Kata!
Bocsi a késésért kicsit lefoglalt a suli, ha a SAAS jelentkezést szeretnétek intézni ahhoz a suli is kell, nekem egyszerűen kitöltötték az egészet első nap amikor megérkeztem. Lehet nem ártana utánajárni a ti iskolátok(Sterling, ha jól emlékszem) hogy kezeli a dolgot. Dundeeban nagyon segítőkészek voltak, a nemzetközi iroda gyorsan letudta, egy SAAS regisztráció után mindent megigényeltek amire szükség volt. Ha a UCAS-t csináljátok, a feltételes jelentkezésnél nagyon érdemes figyelni, én elszúrtam:S a firm az első hely az insure a második, ha jól rémlik a szótárakban mind a kettő biztosítként van benne.
Sok sikert!
Kellemes Karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Pént. Dec. 26, 2008 2:00 am

Köszi, RP!

Közben kiderítettük mi is, hogy először az Ucas-jelentkezés kell csak, és a Saas ráér később is, ha már biztos, hogy hova megy az illető...
Azért az biztos, hogy ez sem egy túl egyszerű rendszer...
Köszi a jótanácsot. Végül nem lett gondod belőle, hogy elrontottad a jelentkezést? Ha ilyesmi előfordul (mert nyilván előfordulhat), olyankor mit csinálnak? Visszaküldik javításra?

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Pént. Dec. 26, 2008 2:01 am

Én is boldog ünnepeket kívánok mindenkinek! Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Vas. Dec. 28, 2008 11:51 am

Sziasztok!
Gond nem lett belőle, és nem lehet mit csinálni... Ez az én baromságom volt, elszúrtam, és javítani biztosan nem lehetett mivel ez csak a felvételi vége után derült ki. Összességében annyi történt h nem 3ikos vagyok hanem 2ikos, és volt egy extra évem bulizni és kitapasztalni a világot. Szerintem még lehet jobban is jártam így, most vannak haverjaim és egy jó helyem... Bejött:)
Remélem nektek is be fog;)

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Kis falu...

Témanyitás by Assassin Szer. Dec. 31, 2008 7:23 am

Az igazság az, hogy nincs most lehetőségem utazni, de egy könyvet írok, amibe kellene egy kis skóciai falu. Ha tudtok ilyet, krélek írjátok meg. Lehetőleg legyen nagyon kicsi, de a közelében lehet egy nagyváros vagy ilyesmi. Kérlek az azt is írjátok meg, hogy az időjárás ott milyen... skóciáan a lovaglás mlyen formát ölt? Robosztus erős lovak az időjárás miatt, nemde? van hagyománya a lovas sportoknak? Wink
Előre is kösz Smile

Assassin

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Pénzfelvétel otthonról angol chipkártyáról

Témanyitás by .......... Szomb. Jan. 03, 2009 11:44 am

Hali Mindenkinek az édes otthonból...

A kövi problem megoldása lehet h számotokra már nem ismeretlen. Mindenesetre tájékoztató a hozzám hasonló szerény és buta emberkéknek akik forintocska nélkül érkeznek angol chipkártyával az-annak reményében...
Ilyen-olyan bank autómatánál viselkedjek rendesen mert a gond nem a készülékben van!,eredménytelenség okaként ne kezdek el hangoskodni,hiszen nem minden tökéletes. A biztonsági őr is csak 1 ember....ej!
Ballagjak csak el csendesen az OTP 1~ belső fiókirodájába ahol középárfolyamon véget vethetek csóróságomnak lehetőségeimhez mérten,és ismerjem be újból önönmagamnak -Nincs lehetetlen csak tehhhetetlen-.

Szerény személyemnek az az érzés,hogy a karácsonyt mégsem a kutya tálkájának felvigyázásával és a jó falatok elorozásával kell eltöltenem,tíz napomba és tucatnyi banki alkalmazott alkalmatlanságának meghallgatásába került.
Remélem hozzám hasonlóan Nektek is nyugodt és békés volt az év végétek,ill.az évkezdet vidám és reményekkel no sza... Mindenkiknek ezt kívánva búcsúzom.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Jan. 12, 2009 11:51 pm

Kedves RP!
Neked anno mennyi idő alatt jött meg a válasz az egyetemről / Ucastól, hogy felvettek? Tudom, hogy ez még csak conditional válasz, ami mostanában várható, csak izgulunk... Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Kedd Jan. 13, 2009 3:14 pm

Kedves Kata!
Nem emlékszem:S Az biztos h bőven a levél előtt a honlapon megírtak mindent, és h én voltam az egyetlen aki az érettségi bankettre már biztos egyetemistaként ment Smile Kicsit gonosz de kellemes büszkeség:-P
Azt ne felejtsétek el hogy a magyar jelentkezés beadása előtt nem lesz biztos válasz. Nem ismerem a lányod, de biztos vagyok benne hogy okos. Meglepne ha így lenne, de gondoljatok arra az esetre is ha nem sikerülne a feltételeket teljesíteni, lehet érdemes Mo.-ra is beadni a jelentkezést, a kinti ugyan könnyebb de ha nem jön be egyszerűbb itthon folytatni.
Nekem nagyon bejött és a felvételi logikusabb, de az h a magyar rendszerben van nem kicsit megnehezíti a problémát. Szerintem simán menni fog de nem árt a biztosra játszani.
Sok sikert!

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Szer. Jan. 14, 2009 11:28 am

Köszi a választ! Mi is így gondoljuk, hogy tán érdemes Mo.-on is jelentkezni. De ha sikerül a skót, az lenne az igazi. Very Happy
Köszi a drukkolást!
A suli honlapján vagy az Ucas-on volt meg az összes infó a levél előtt? (Mindig elhatározom, hogy többet már nem kérdezek, aztán mégis mindig így sikerül... Embarassed )

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Szer. Jan. 14, 2009 3:00 pm

Szia Kata!
Semmi baj a kérdésekért, nagyon szívesen segítek ha tudok.
Mindent a UCAS intéz, a suli honlapját majdnem felesleges megnézni egészen a beiratkozásig (talán a tanév időpontjait nem árt megnézni, de más új infojuk tényleg nem sok van). A vicc az h a suli tényleg semmit nem tud a jelentkezőkről nyárig, a biztos felvételiig mindig a UCASszel leveleztem és a suli semmit nem küldött.Utána varázsütésre váltanak, suli gratulál és üdvözöl, UCAS lelép miután közli hogy felvettek, és még a "vegyél laptopot" és "nálunk köss biztosítást" levelek is megjelennek halomszám.
Szép estét!

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Szer. Jan. 14, 2009 11:54 pm

Hát akkor várunk türelmesen, most a UCAS szerint az egyetemnél van a papír elbírálás céljából... (Ezek szerint tényleg hasonlít az ottani rendszer a magyar középiskolai "győri központoshoz". Ott is ők intéznek és tudnak mindent az utolsó pillanatig...)
Csak azért gondoltam, hogy valamivel nyár előtt kiderül a biztos felvétel, mert akkor elég idő van kollégium és egyebek intézésére. De biztos így is megoldható, csak nekünk izgalmasabb innen, a távolból...

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Vas. Jan. 18, 2009 8:23 am

Szia Kata!
A türelem sokat segít, én is végig izgultam az egészet, de megéri:) A felvételt gyakorlatilag ti fogjátok megtudni először, ugyanis a vizsgaeredményt az érettségik utolsó napján a lányod kapja meg. Abból pedig már látszik hogy megvan-e a suli. Nálunk voltak előzetes infók az emeltekről, így a szóbelikre már úgy mentem be mint biztos egyetemista:) Pont úgy jött ki hogy ha megvan a kettes akkor megvan az átlag ami kell a felvételihez, így nem volt min izgulni, végül azért 4es lett:)
Nagyon remélem hogy nektek is sikerül.
Szép napot!

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Vas. Jan. 18, 2009 12:45 pm

Szia RP!

Köszi az állandó biztatást!
Azt jól gondolom, hogy majd valamikor a Ucas továbbít nekünk egy olyan infót, hogy "ha xyz tantárgyból megvan az ötösöd, és még kettőből a négyes magyar érettségi, akkor felveszünk"- üzeni az általad kiválasztott egyetem? Legalábbis amikor még régebben, a jelentkezés előtt érdeklődtünk, ilyen arányokat írtak...

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Hétf. Jan. 19, 2009 4:03 pm

Szia Kata!
Elvileg ha van egy feltételes felvételetek a UCASnál ott valahol ki kell írja a feltételeket, nekem 5öst kértek a kulcs tantárgyakból és 4es átlagot, valamint egy angol felsőfokot, ami azért nem árt egy egyetem előtt. Rá kellett jönnöm hogy még így se értettem őket néha, így idekint sem árt az angol kurzus, de lassan már merem állítani hogy beszélem az angolt és csak a skót okoz problémát:-)

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Szer. Jan. 21, 2009 11:28 am

Szia RP!

Nagyjából hasonló a helyzet, angol felsőfok (IELTS) már megvan, és hozzá persze a tudat, hogy ez csak egy papír, még nyilván rengeteget kell az angolt gyakorolni. Laughing Meg a skót akcentust...

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Érdeklődés...

Témanyitás by Sanders Vas. Ápr. 26, 2009 5:09 am

Sziasztok!

Előreláthatólag ősszel megyek vissza Skóciába, pontosabban Glasgow-ba vagy Edinburgh-be (ez még nem sikerült teljesen tisztázni:), korábban már 2 évig laktam és dolgoztam Skóciában (Aviemore-ban), illetve Londonban. Tisztában vagyok vele, hogy Glasgow vagy Edinburgh másabb hely, mint ahol az eddigiek során éltem. Pont emiatt szeretnék infót szerezni a legfontosabb tudnivalókról, a szálláslehetőségekről, a város(ok)ról, mely környék jobb és melyiket kell inkább kerülni stb.
Előre is köszönet a segítségért!

Üdvözlettel:

Sanyi
Sanders
Sanders

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2009. Apr. 26.
Age : 47

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Csaladosan

Témanyitás by Teodóri Szomb. Május 02, 2009 5:24 am

Szeretnem felhivni a figyelmeteket nehany komolyabb nehezsegre, ha valaki gyerekekkel indulna el Skociaba, mivel esetleg szinten eg a laba alatt a talaj.Sok kedvezmeny es tamogatas letezik a gyermekes csaladok szamara, es ezt hallvan az ember otthon esetleg fedobodik es tele lesz remenyekkel. Fel kell azonban keszulni arra, hogy amennyire segitokeszek a skot emberek szemtol szembe, a hivatalok merhetetlenul lassan orolnek, intezkedesi hatarido peldaul altalaban nincsen. Igy nem kapjuk meg januar ota az ugynevezett work tax creditet, es harom honapja folyik a child tax creditunkfeldolgozasa, minden lathato eredmeny nelkul.Van egy baratnom itt, magyar, aki, szinten harom gyerekkel fel ev alatt kapta meg ezeket a juttatasokat, amelyek egyebkent torvenyileg valoban jarnak.. Egyszoval, work tax creditre es a csaladi kedvezmenyekre ugy kell tekinteni, mint amit majd egyszer megkapsz es akkor nagyon jol fog jonni, epiteni nem szabad ra. Fontos tudni, hogy minden papirra kivancsiak otthonrol, erdemes elhozni minden banki szamlakivonatot,kivancsiak minden megtakaritasra. .Ha van otthon valami ingatlantulajdon, arrol adas-veteliket, tul. lapot esetleg meg ertekbecslest is kernek.es azt , hogy igazold, miert nem adtad el. Hivatalos papirok kellenek az otthoni allami juttatasokrol. Nagyon maceras utolag innen beszerezni, ezt mondhatom.
.Hat....most ennyi, talan valakinek segit elore...Minket ez a macera kisse varatlanul ert annak ellenere, hogy minden hivatalos oldalt alaposan attanulmanyoztam,angolul... hiszen harom gyerekkel az ember nem ugral. Sziasztok es minden jot mindenkinek


A hozzászólást Teodóri összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 21, 2009 11:03 am-kor.

Teodóri

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2008. Jun. 27.
Tartózkodási hely : Inverkeithing

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by BelaBela Pént. Május 08, 2009 2:17 pm

Hello Teodori,

Te azon lepodsz meg, hogy micsoda macera a nektek jaro itteni allami juttatasokat megkapni. En pedig azon, hogy egybol ezekre startolsz ra. Van mar munkad? Mennyit dolgoztal mar itt kinn, hogy egybol arra hajtasz, ami nektek JAR az allamtol? En egy konyvelo cegnel dolgozom Dundee-ban, s ezert van fogalmam az adokedvezmenyekrol es juttatasokrol. Ahhoz, hogy egy tax creditet megigenyelj, legalabb felev, de altalaban egy eves folyamatos munkaviszony kell. Az elbiralasnal sokat nyom a latba, mennyi a munkaviszonyod itt kinn. A child tax credit elbiralasanal donto, hogy miota vannak kinn a gyerekeid, miota vannak bejelentve allando lakcimre, stb. Utaltal arra is, mennyi mindent megkerdeznek (otthoni bankszamla, megtakaritas, ingatlan, stb.). Ezeket leginkabb a segelyeknel kerdezik meg. Talan mar azt is igenyeltetek? Munkanelkuli segely, Job Seeker´s Allowance akkor jar, ha minimum hat honapos folyamatos, bejelentett munkaviszonyod volt. En tobb, mint harom eve jottem ki, a csaladomat otthon kellett hagynom, mert nem ereztem biztositva, hogy mindannyian kijojjunk. Sok-sok alkalmi munka utan immar egy eve a sajat szakmamban dolgozom. Ezen a nyaron tervezzuk, hogy a csaladom utanam tud jonni.
Ketlem, hogy valaki is igerte neked, hogy minden konnyen fog menni. Plane gyerekekkel.
Sok idot es faradsagot sporolsz meg magadnak, ha a www.direct.gov.uk oldalon szerzed meg az infokat magadnak.

Udv, Beci

BelaBela

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2008. Apr. 13.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Teodóri Kedd Május 12, 2009 8:36 am

Szia. Nos, amiket irtam, en azzal a szandekkel irtam, hogy segitsen es tampontokat adjon azoknak, akik csaladosan terveznek.
Mivel egy ev alatt gyujtogetett infoimbol ezek a reszletek nem jottek le, tehat nem jott le az, hogy itt nincs ugyintezesi hatarido. Ez, akarhogy is van, furcsa. A skotok szerint is nagyon lassuak a hivatalok es nagy a burokracia. Tamado,szamonkero hangnemed a magyar valosagot idezi, ezert nem is akarok reszletekbe menni a maganeletunkkel kapcsolatban. Ezt legfeljebb a baratokkal szoktam megosztani. Dolgozni termeszetesen kellett es kelleni is fog, hiszen ha harom eve itt elsz, biztosan tudod, hogy enelkul nem is igenyelhettunk volna semmilyen csaladi tamogatast. Es ez igy is van rendjen.
Sajnalom, hogy nem tudsz egyutt lenni a csaladoddal, de errol talan nem tehetek.Mondom, azoknak irtam, akik tajekozodni szeretnenek, es csakis azert, hogy hatha segitek valakinek. Skociat ettol fuggetlenul nagyon szeretem. Lathatolag, a skotoktol nagyobb megertest lehet tapasztalni, mint egyes magyar honfitarsaimtol.


A hozzászólást Teodóri összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 21, 2009 11:08 am-kor.

Teodóri

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2008. Jun. 27.
Tartózkodási hely : Inverkeithing

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Csüt. Május 14, 2009 2:56 am

Aki szelet vet, vihart arat. Ezert az objektiv informacio es a megfelelo hangvetel a Forumra, a szemelyeskedesek a Privat uzenetekbe, vagy meg oda sem valok.
Van itt egy topik - Hogyan hasznald a forumot?-, amit erdemes elolvasni mindenkinek.

Szep napot mindenkinek!
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty érdeklődés..

Témanyitás by szilvia1981 Kedd Május 26, 2009 7:28 am

Sziasztok,
párom június végétől dolgozik majd egy East Kilbride-i cégnél. Öten költöznek ki, aztán ha úgy alakul, a kisfiammal mi is utána megyünk. Az albérletet nekik kell fizetni, mit tanácsoltok, hol és milyen lakást keressenek? (elvileg a cég segít keresni, dehát jobb szeretnénk látni, hogy mik a lehetőségek Very Happy )
Még egy dolog...laptophoz mobil internetet hol tud majd intézni, lehetőleg hűségnyilatkozat nélkül...
Köszönöm!
Szisz

szilvia1981

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2009. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 4 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.