Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Shetland Islands

4 posters

Go down

Shetland Islands Empty Shetland Islands

Témanyitás by painter Pént. Május 09, 2008 8:30 am

Sziasztok!

Csaba vagyok, és május 20-án érkezek Skóciába, Sumburgh-ba. Dolgozni megyek, 3 hónapra mint festő, Shetland Island-ra.
Az interneten már nézegettem, hogy egyáltalán hol is van az a sziget. Shocked
Azt szeretném kérdezni,hogy tudtok-e valamit az ottani életről?
Esetleg vannak ott magyarok?
Milyen az időjárás?
Az árakról valamit?
Szóval ,ha tudna valaki,valamilyen infót küldeni megköszönném.
Londonból nemrég jöttem haza, és az ottani életről már van tapasztalatom. No
A visszajelzéseket előre is köszönöm!

Csaba:cheers:
painter
painter

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. May. 09.
Age : 55
Tartózkodási hely : Shetland Islands

Vissza az elejére Go down

Shetland Islands Empty Re: Shetland Islands

Témanyitás by adamvarga Pént. Május 09, 2008 3:31 pm

Szia Csaba
En egy rovid latogatason voltam.
http://www.flickr.com/groups/shetland/pool/
kepek a helyrol, szinte minden nap frissek, igy lesz mit felismerni

adamvarga

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2008. May. 06.

Vissza az elejére Go down

Shetland Islands Empty Shetland

Témanyitás by Admin Hétf. Május 12, 2008 2:09 am

Szia Csaba,

Shetland egy gyonyoru hely. Eleg eszakon van es huvos meg nyaron is. Ismerosunk van, aki onnan szarmazik. Sokat esik az eso, s a szel is gyakran fuj es eros. Ha ezt tudva mesz oda, nem erhet meglepetes. Az emberek nagyon kedvesek, vendegszeretoek. Az ottani dialektus azert nagyon mas, mint amit Londonban beszelnek, de par het alatt megszokja a fuled.
Szerintem biztosan fogod elvezni, amig ott leszel. A szorakozasi lehetosegek nem londoni vagy manchesteri leptekuek. De mindenhol van pub (inn), ahol jol tudod magad erezni. A skotok nagyon buszkek a hazajukra, s biztosan fognak arra is figyelni, hogy ne unatkozz. Fogadj el minden meghivast, mert ezt oszinten teszik, es probalj ki mindent, amit csak lehet. A kaja is eleg jo, de ha van a kozelben LIDL, ennek utana kell nezni, akkor eleg sok mindent talalsz majd ott, ami a magyar izekre emlekeztet.
Voltal mar egyebkent Nagy-Britanniaban vagy esetleg Skociaban?

Ha van kerdesed, nyugodtan irj.

Udv, Laci
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Shetland Islands Empty Lerwick

Témanyitás by dumber Hétf. Márc. 23, 2009 8:22 am

Sziasztok!

Mi a menyasszonyommal június elején indulnánk Skóciába. Elsődleges úticélunk Lerwick lenne, nagyon sok jót hallottunk a városról illetve a Shetland szigetekről.
A párom agrármérnök, illetve állattenyésztő, nyelvtudása középszintű, bár középfokú nyelvvizsgája nincs. Sajnos itthon a szakmájában nem tudott elhelyezkedni.
Ezzel a végzettségével találunk neki munkát? Esetleg szivesen dolgozna állatorvosnál, állatkórházban, ha van rá reális esély.
Nekem már kevésbé megy az angol, de tanulom. Bármilyen munkát elvállalok, fizikai munkát is.
Igazából a kérdésem az lenne, hogy érdemes-e elindulnunk, mert mostanában sok olyan hírt hallottam, hogy egyre nehezebb munkát találni odakint, főleg a külföldieknek. Ha érdemes elindulni, akkor hova menjünk inkább? Hol próbálkozzunk?
Azt is hallottam, hogy az első munka megszerzése nagyon nehéz a regisztráció és az NI szám miatt. Ez igaz?


Minden infónak nagyon örülnék.
Köszönöm előre is a válaszokat, a segítséget.

dumber

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2009. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

Shetland Islands Empty Re: Shetland Islands

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.