Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



A skót oktatási rendszer

+35
Hans1234
vikivikivikiviki
SzabHelena
ungvari.ady
hedera
vidda1603
Shalimar4
Panncsa
zr246
Dorka
nagypaltomi
Szabina
Nira
annier0tter
benkomolly
csiga91
zsof1
TomZ
asdmutila
ninice
..........
Alma
tasika16
Dóra21
bence137
Kiken
madrid.gyorgyi
Fisher
AngelTunde
Nadi84
evaszabo
WAdam
Gyurik Zsuzsanna
annete
Admin
39 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Dorka Vas. Nov. 04, 2012 2:45 pm

Szóval akkor nekem undergraduate courses-t kell keresnem. Elsősorban travel/turism irány érdekel. A Strathclyde Uni Glasgow-ban utána is néztem a Hospitality & Turism Managementnél.
A Levels

AAB, plus GCSE English Language (A) and Mathematics GCSE (A).
Ergo angolból és matekból kéne ötös érettségit csinálnom illetve vmiből még egy négyest?Very Happy
Dorka
Dorka

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Oct. 31.
Age : 28
Tartózkodási hely : Jaszbereny

https://facebook.com/dooriq

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by zr246 Hétf. Nov. 05, 2012 7:45 am

Dorka írta:Szóval akkor nekem undergraduate courses-t kell keresnem. Elsősorban travel/turism irány érdekel. A Strathclyde Uni Glasgow-ban utána is néztem a Hospitality & Turism Managementnél.
A Levels

AAB, plus GCSE English Language (A) and Mathematics GCSE (A).
Ergo angolból és matekból kéne ötös érettségit csinálnom illetve vmiből még egy négyest?Very Happy

A 'GCSE' ill. 'A levels' csak a brit diakokra vonatkozik, "Undergraduate Admissions- Non-UK students" ami teged erdekel.

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Hétf. Nov. 05, 2012 9:11 am

Szerintem az A level van a legközelebb a mi érettséginkhez, ennél pontosabb leírást nem fog sehol találni, csak ha megkérdezi őket konkrétan az érettségiről.

Angol nem valószínű hogy kell, de egy össz (mind az 5 tantárgy) átlag 4-es lehet hogy igen. Plussz a matek 5-ös. De írj nekik emailt és akkor talán tudnak mondani konkrétabbat.

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Dorka Hétf. Nov. 05, 2012 9:47 am

Értem...
Közgazdaságból, matekból rendes érettségit akarok tenni, angolból és töriből vagy magyarból emeltet. Bár érdekes lenne, ha magyarból érettségiznék egy külföldi suliba...Meg ugye egy nemzetközi nyelvvizsga.

És ha mondjuk felvesznek, akkor mennyi támogatásra számíthatok? Mennyi önerőt kéne összeszednem? Saccra érdekelnek:)

Összeülök barátnőmmel és írunk majd egy mailt nekik.
Dorka
Dorka

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Oct. 31.
Age : 28
Tartózkodási hely : Jaszbereny

https://facebook.com/dooriq

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by zr246 Hétf. Nov. 05, 2012 10:00 am

saas.gov.uk
Roviden: EU-s allampolgaroknak a tandijat fizetik, de diakhitelt csak akkor kapnak ha legalabb 3 evig a UK-ban elnek, nem tanulas celjabol.

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Fisher Hétf. Nov. 05, 2012 2:29 pm

Ha mindenképp csak ide tervezel jönni, akkor nem biztos, hogy jó választás az emelt szintű. Garantáltan nem fogsz annyi pontszámot elérni mint középszinten és nem biztos, hogy ők annyira értékelni fogják, mint amennyi pontot ezzel vesztettél. Kérdezd meg őket, nekem pl annyit mondtak, hogy "előnyös", a követelményt meg elbaszták. Ha jól emlékszem 3-as középszint és 4-es emelt szint volt a limit. Very Happy Nem izgatott annyira, kellően túlteljesítettem szerencsére. Smile Nekik az A level a max, az meg az érettségivel egyenértékű.

Megéléshez sajnos nem kapsz segítséget. Én a 300 fontos limitet szoktam mondani. Az alatt már nagyon technikásan, komoly megvonással lehetne kijönni. De az átlag inkább a 4-500. Edinburgh-ban lehet picivel nagyobb.

Fisher

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Dundee

https://www.facebook.com/akos.halasz.58

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by TomZ Hétf. Nov. 05, 2012 6:21 pm

zr246 írta:saas.gov.uk
Roviden: EU-s allampolgaroknak a tandijat fizetik, de diakhitelt csak akkor kapnak ha legalabb 3 evig a UK-ban elnek, nem tanulas celjabol.

lehet hogy én tudom rosszul, de szerintem mindegy hogy miért élsz 3 évig a UK-ban. Legalábbis itt semmit nem írnak erről...

"
Non-UK EU national and family member of such

To be eligible to apply for the full-support package available (tuition fees, loan, bursary and living-costs grants), you must:

- be, on the relevant date, a non-UK EU national or family member of such;
- have been ordinarily resident in the United Kingdom, the Channel Islands or the Isle of Man for the three years immediately before the first day of the first academic year of your course (the relevant date); and
- be ordinarily resident in Scotland on the relevant date.
" forrás
TomZ
TomZ

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2012. Jul. 08.
Tartózkodási hely : Glasgow, UK

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by zr246 Kedd Nov. 06, 2012 3:17 am

'Residence conditions' cimszo alatt van elrejtve,
http://www.saas.gov.uk/student_support/residence_conditions.htm

"Ordinarily resident has been defined in the courts as 'habitual and normal residence in one place'. It basically means that you, your parents or your husband, wife or civil partner live in a country year after year by choice throughout a set period, apart from temporary or occasional absences such as holidays or business trips. Living here totally or mainly for the purpose of receiving full-time education does not count as being ordinarily resident.

We will not treat you as being ordinarily resident in Scotland if your main purpose in coming here has been to receive full-time education and that you would have otherwise been living elsewhere."

De a legbiztosabb felhivni oket es megkerdezni.

zr246

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2010. Jan. 05.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty ingyenes Msc

Témanyitás by Panncsa Vas. Nov. 11, 2012 5:51 am

Sziasztok!
Én Msc-re szeretnék menni a skóciába, természetesen támogatottra, de azt hallottam,hogy ott nem minden Msc van támogatva. Ez igaz? Ti mit tudtok erről? Ha ez igaz, akkor honnan tudhatom meg ,hogy pontosan mely Msc-éket fizeti az állam?
Előre is köszi a válaszért, nagyon bizom benne, hogy valaki tud majd segíteni, mert sehol nem találtam eddig erre vonatkozó információt!

Panncsa

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Nov. 10.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Shalimar4 Hétf. Nov. 12, 2012 6:42 am

Sziasztok!
Én csak most, kissé megkésve tájékozódom a skóciai továbbtanulásról, és találtam egy mondatot egy cikkben, ami kicsit összezavart: "Van, ahol több évig tart megszerezni a bachelor diplomát, mint máshol, és van, például Skóciában, ahol az alapképzés 4-5 éves ugyan, de Master végzettséget biztosít."
Ez most azt jelenti, hogy kapásból MA képzésre is beadhatod a jelentkezésed? Vagy hogyan működik ez Skóciában?
Bocsánat, ha ostoba a kérdés Smile

Shalimar4

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Nov. 12.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by vidda1603 Szomb. Dec. 29, 2012 6:54 am

Sziasztok! Én Skóciában szeretnék továbbtanulni (ugye azért, mert államilag támogatott), mérnökinformatikus szeretnék lenni, valaki tudna segíteni, hogy melyik egyetemre lenne érdemes menni? Elég sürgős lenne, január 15 a határidőVery Happy
Úgy tervezem, h most felvételizek, egy évet halasztok, hogy addig összekaparjak némi pénzt a kiutazásra, és ott is valami munkát vállalni, mert nem valószínű h itthonról tudnának támogatni, szóval a következő kérdésem a következő: lehet hamar munkát találni? nem vagyok nagyigényű, kb mindent elvégzek, ha kell, középszintű angol nyelvvizsgám van...
Ezenkívül lehet vmi diákhitelt vagy ilyesmit felvenni, ami nem terheli meg az embert, de mégis valami kezdőtőkét szerez...
A SAAS-ra hogyan kell regisztrálni? Úgy értem mikor, mi kell hozzá, és biztosan kifizetik-e a tandíjamat?
Légyszi segítsetek! Előre is köszönöm;
Dávid

vidda1603

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Aug. 17.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty tanítás Skóciában magyarként

Témanyitás by hedera Kedd Jan. 01, 2013 2:38 pm

Sziasztok,

én tanítani szeretnék Skóciában.
Biológia, kémia és angol szakos diplomám van. Van-e köztetek aki magyarként tanít kint, vagy ismertek-e valakit?

hedera

hedera

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Jan. 01.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by ungvari.ady Pént. Jan. 11, 2013 11:49 am

sziasztok.... én még a gimi padjait koptatom, de később szeretnék a dundee egyetemen tanulni és szeretném egy ottani egyetemistával felvenni a kapcsolatot hogy a tapasztalatait ha szeretné megossza velem... fontos lenn
előre is köszönöm Very Happy

ungvari.ady

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2012. Dec. 23.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by SzabHelena Csüt. Feb. 14, 2013 11:48 am

Szisztok!

Párom olasz nyelvtanár, ha valaki esetleg olaszt tanulna angol tanítás fejében szóljon. :-)

Helena
SzabHelena
SzabHelena

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2013. Feb. 05.
Age : 59
Tartózkodási hely : Edinburhg

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty egyetemi élet Skóciában

Témanyitás by vikivikivikiviki Szomb. Márc. 23, 2013 3:26 pm

Sziasztok!

Valószínűleg 2013 őszétől Skóciába megyek egyetemre. Valakinek van tapasztalata, véleménye az egyetemi életről?
köszönöm!

vikivikivikiviki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty pontosítanék

Témanyitás by vikivikivikiviki Szomb. Márc. 23, 2013 3:28 pm

vikivikivikiviki írta:Sziasztok!

Valószínűleg 2013 őszétől Skóciába megyek egyetemre. Valakinek van tapasztalata, véleménye az egyetemi életről?
köszönöm!

Glasgow, Heriot-Watt, Edinburgh és Stratchclyde küldött ajánlatot.

vikivikivikiviki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty RE: pontosítanék

Témanyitás by Hans1234 Vas. Ápr. 14, 2013 12:08 am

vikivikivikiviki írta:
vikivikivikiviki írta:Sziasztok!

Valószínűleg 2013 őszétől Skóciába megyek egyetemre. Valakinek van tapasztalata, véleménye az egyetemi életről?
köszönöm!

Glasgow, Heriot-Watt, Edinburgh és Stratchclyde küldött ajánlatot.

Szia!
Bocsi, hogy nem a témába vág, mert nem tudok semmit a kinti egyetemi életről, de én és egy ismerősöm is kaptunk offert Glasgowból és most fontolgatjuk mi legyen, az viszont biztos, hogy többen könnyebben, vagy legalábbis előnyösebben tudnánk lakást bérelni. Ha esetleg glasgowt választod és érdekel a dolog írj.

Hans

Hans1234

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2013. Apr. 11.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Pepi Szer. Május 08, 2013 11:39 am

Sziasztok!
Én ősztől a UWS hamiltoni kampuszára fogok járni, és érdekelne, hogy más is megy-e oda. Jó lenne, ha "ismernék" valakit, mire odamegyek.

Pepi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2013. May. 08.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Reney Hétf. Júl. 01, 2013 3:07 am

Szia Heléne! Ez a dolog még mindig él?Smile

Reney

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2013. Jun. 26.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by SzabHelena Hétf. Júl. 01, 2013 10:22 am

Már Londonban vagyunk. Szerettél volna olaszt tanulni?
SzabHelena
SzabHelena

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2013. Feb. 05.
Age : 59
Tartózkodási hely : Edinburhg

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Reney Kedd Júl. 02, 2013 9:13 am

Igen, érdekelt volna Smile

Reney

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2013. Jun. 26.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by llivi84 Hétf. Dec. 02, 2013 2:32 pm

Hello Smile
Az előző hozzászólásoktól eltérően, engem az általános iskolai rendszer érdekelne. Nálunk a következő a helyzet :
A férjem jövőre menne ki Skóciába munkát keresni, és mikor elhelyezkedik, mi is kimennénk. Kislányom akkor 7 éves lesz, és ahogy olvasgatom Ő már akkor harmadik osztályba íratkozna...Mivel nem beszél angolul, félek, hogy nem fog tudni beilleszkedni. Az érdekelne, hogy ilyen esetben, kapnak e a gyerekek külön segítséget az első néhány hónapban?
Mi megbírkózunk a problémákkal, de nem szeretném, hogy a kislányunk rosszul érezze magát kint, hiszen legjobban az ő jövője miatt döntöttünk a kiutazás mellett.
Minden információ sokat jelentene!
Üdv,
Lívia

llivi84

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2013. Dec. 01.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re:

Témanyitás by .......... Pént. Dec. 27, 2013 3:51 am

Hali...minel fiatalabb zz kissebb a gyermek annal kevesebbet kellene aggodnod a nyelv miatt Ok valahogy?maskepp teszik el a friss infot mint mi idossebbek,egy ket het es mar ertenek ha nem is szolalnak meg /sajat tapasztalat is!/...
talan jol tudom? elokeszitore jarnak ami par ho...keresd meg Teodorit O ebben nagyon otthon van
udv.K.
llivi84 írta:Hello Smile
Az előző hozzászólásoktól eltérően, engem az általános iskolai rendszer érdekelne. Nálunk a következő a helyzet :
A férjem jövőre menne ki Skóciába munkát keresni, és mikor elhelyezkedik, mi is kimennénk. Kislányom akkor 7 éves lesz, és ahogy olvasgatom Ő már akkor harmadik osztályba íratkozna...Mivel nem beszél angolul, félek, hogy nem fog tudni beilleszkedni. Az érdekelne, hogy ilyen esetben, kapnak e a gyerekek külön segítséget az első néhány hónapban?
Mi megbírkózunk a problémákkal, de nem szeretném, hogy a kislányunk rosszul érezze magát kint, hiszen legjobban az ő jövője miatt döntöttünk a kiutazás mellett.
Minden információ sokat jelentene!
Üdv,
Lívia
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by llivi84 Pént. Dec. 27, 2013 5:09 am

Köszönöm a választ Smile
Meg is keresem Teodorit, olvastam már az írásait...
Üdv, és minden jót az új esztendőben !

llivi84

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2013. Dec. 01.

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Zenét tanulni vágyók figyelmébe...

Témanyitás by vsarkadi Szer. Jan. 15, 2014 11:19 am

Sziasztok!

Remélem, nem baj, ha ilyesmiről írok ide, de az a helyzet, hogy állást keresek. Ez a 2. évem Glasgowban, a Royal Conservatoire of Scotland másodéves hallgatója vagyok zongora szakon. Ha bárkit érdekelne zenetanulás - ha esetleg gyermeketeket magyarul szeretnétek taníttatni, de ha tudtok angol anyanyelvű érdeklődőt, nagyon megköszönöm, ha terjesztenétek. Kezdőket, de olyanokat is várok, akik már foglalkoztak zenével korábban, szolfézst tanulni és zongorázni vágyókat. Ha bárkit érdekel, írjatok bátran itt, vagy később megadok egyéb elérhetőséget, ha szükséges.

Mindenkinek kellemes ittlétet kívánok!
Viki

vsarkadi

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2014. Jan. 15.
Tartózkodási hely : Glasgow

Vissza az elejére Go down

A skót oktatási rendszer - Page 3 Empty Re: A skót oktatási rendszer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.