Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

3 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty segitségre van szükségem

Témanyitás by kenguru78 Kedd Aug. 26, 2008 12:41 am

Sziasztok, októberben megyünk párommal és másfél éves fiammal Aberdeenbe. Az lenne a kérdésem hogy ott kint van e bölcsöde illetve mennyibe kerülne. A szállásunkat itthonrol intézem a gumtreen adtam fel hirdetést jelentkeztek is , de bizalmatlan vagyok. Azt irják utaljam át a foglalót.mit tanácsoltok?

kenguru78

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Aug. 24.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Kengurunak

Témanyitás by Admin Kedd Aug. 26, 2008 4:32 am

Szia Kenguru,

Van kinn bolcsode, de az allam a bolcsodeket nem igazan tamogatja, mindenki ugy oldja meg a picik elhelyezeset, ahogy tudja. Aberdeenben van eleg sok bolcsode, de nagyon dragak. Kb. 400-800 font kozott van egy honapra. Azert ekkora a kulonbseg, mert leginkabb magan bolcsodek, allami engedellyel. Ha esetleg olyan cegnel kapsz munkat, akinek van sajat bolcsodeje - mint pl. Aberdeen University - akkor ott sokkal olcsobban el tudod helyezni a picidet. Talan csak a kajat kell fizetni vagy meg azt sem.
Foglalot senkinek se utalj at. En elobb egy B&B-ben kezdenem, s par nap alatt tudsz kivenni lakast szemelyesen.
Most mennem kell,

Majd meg irok, szia
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Kengurunak 2

Témanyitás by Admin Kedd Aug. 26, 2008 5:49 am

Mar csak azert se fizess senkinek foglalot, mert a Gumtree-n keresgelsz. Habar ez hirdetesi oldal, barmi tortenik, a te felelosseged.
Gyertek ki eloszor, kezdjetek B&B-ben, s par nap mulva ki tudtok berelni egy lakast. Aberdeenben van boven, biztos, hogy talaltok. Azert egy lakas sokkal nagyobb volumenu dolog, s szerintem ezt szemelyesen kell intezni. Annal is inkabb, mivel a bekoltozeskor egy havi foglalot es egy havi berleti dijat kell kifizetni, ami valojaban ugye ket havi dij. (Egy lakas havi dija Aberdeenben legalabb 4-500 font - Szorozd kettovel az elso honapban). Ez nem kis penz. No persze Ti tudjatok, ez csak egy jo tanacs.
B&B-t siman tudtok otthonrol intezni, s mivel a B&B-k hivatalosan regisztraltak, szamit nekik a jo velemey. Ok nem vagjak at a fejed normalis esetben, mert ebbol elnek.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty munkalehetoseg

Témanyitás by Ági Szer. Szept. 03, 2008 11:52 am

Sziasztok!

Szobalanyokat (room attendant) keresnek a Glasshouse Hotelbe, Edinburghban. A feladat a vendegek szobainak takaritasa, minimalis angoltudasra van szukseg. A munkaido 8.30-tol 16.30-ig tart hetkoznapokon, szombaton 9-5-ig, vasarnap 10-6-ig. Oraberben fizetnek, 5,5 fontot. Ebedet adnak. Akit erdekel, irjon a hodsagia@gmail.com-ra, segitek szivesen.

Agi

Ági

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Jul. 23.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by .......... Szer. Szept. 03, 2008 1:21 pm

Minden elismerésem a Tiéd! Lehet még mit tanulni...
üdv.

Ági írta:Sziasztok!

Szobalanyokat (room attendant) keresnek a Glasshouse Hotelbe, Edinburghban. A feladat a vendegek szobainak takaritasa, minimalis angoltudasra van szukseg. A munkaido 8.30-tol 16.30-ig tart hetkoznapokon, szombaton 9-5-ig, vasarnap 10-6-ig. Oraberben fizetnek, 5,5 fontot. Ebedet adnak. Akit erdekel, irjon a hodsagia@gmail.com-ra, segitek szivesen.

Agi
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty segitségre van szükségem

Témanyitás by kenguru78 Szer. Szept. 03, 2008 1:53 pm

Sziasztok, az én példám nagyon szomorú de tanulságos.
Hirdettem a gumtreen hogy albérletet keresünk, mire kaptam is a leveleket, egy olcso de jol felszerelt lakást kináltak 400fontért rezsivel együtt...tetszett de a tulaj megakart bizonyosodni arról, van elég pénzünk, arra kért küldjek ki pénzt western unios utalással az ott élő ismerősömnek aki megis nézte volna a lakást hogy a szerződést aláirják. Azt mondta nem kér pénzt sem előleget csak arra kért az utalás másodpéldányát szkenneljem be neki és akkor megadja a mobilszámát és mehet az ismerősöm lakást nézni. Miután átküldtem 900fontot (400p és 500p a foglaló) az ismerősömnek és a beszkennelt bizonylatot elküldtem, ez a faszi hamis igazolványt gyártott az ismerősöm nevével és felvette a pénzünket.MÁr rendőrségi ügy van belőle.. Persze nem kapom már vissza a pénzünk. Kiakartunk menni Aberdeenbe a családdal de igy már nincs rá elég pénz. Szóval csak azért irtam le, higy senki ne döljönbe az ilyen western unios trükköknek.

kenguru78

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Aug. 24.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Ez nagyon furcsa Kenguru

Témanyitás by Admin Csüt. Szept. 04, 2008 5:06 am

Szia Kenguru,

Sajnos itt is vannak csirkefogok, de nekem nagyon nem teszik valami ebben a sztoriban. Mar jopar eve elek kinn, s eleg sok tapasztalatom is van. Sokkal gyakrabban hallani, hogy idekinn magyar veri at a magyart, semmint itteni benszulott. Az ismerosod magyar? En azert neki is a kormere neznek. Tavol alljon tolem, hogy valakit ismeretlenul meggyanusitsak, de azert az ismerosod kormere is nagyon ra kellene nezni. Itt a bankok es a penzintezetek azert nem hulyek. Tudjak, hogy mit fogadhatnak el, ami alapjan penzt, plane 900 fontot kifizetnek ki. Ez fenykepes jogositvany vagy utlevel lehet. Abban viszont nagyon is ismerik, mi az eredeti. S par nap alatt legyartatni egy valosaghu jogositvanyt vagy utlevelet az alvilagban surolja annak a penznek az erteket, ami eluszott, tehat nem eri meg. Raadasul az illeto illeto (aki hirdetett) elerheto, hiszen tobbszor is kommunikaltal vele.

No tetelezzuk fel, hogy igaz, amit az ismerosod allit. Akkor viszont a penzintezet a hunyo, mivel hamis okmany alapjan vegzett kifizetest. A banknal megvan az atveteli bizonylat az atvevo alairasaval. Ennek alapjan az ismerosod bizonyithatja, hogy meg nem vette at a penzt, mivel nem o irta ala a bizonylatot, tehat jogosult a penz felvetelere.
Vegezetul azt irtad, hogy rendorsegen van az ugy. Melyiken? Brit vagy a magyar? Mert hogy a magyarok semmit sem tudnak es semmit sem fognak tenni.

Slusszpoenkent, megkerhetnelek arra, hogy annyival segitened az otthoni es a kinn elo magyarokat, hogy megirod a FORUM-ra annak az illetonek az oszes elerhetoseget, nevet es minden egyebet, hogy mindenki lassa, kivel nem szabad szoba allni. Mert bizonyara ujra hirdetni fog, s legalabb mas ne jarjon igy.

Jo tanulsag MINDENKINEK: Soha ne fizess ki otthonrol eloleget, s foglalot semmiert!!!! Gyere ki egy B&B-be, amit otthonrol is le tudsz foglalni, s innen mar tovabb tudod szervezni az eleted.

Ha pedig ketsegeid vannak, kerdezz a FORUMON, biztos, hogy valamelyikonk segit vagy tanacsot ad.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Meg1x Kengurunak

Témanyitás by Admin Csüt. Szept. 04, 2008 8:02 am

Szia Kenguru,

Visszalapozva a posztjaimat, eppen latom, hogy pontosan NEKED javasoltam a FORUM-on, hogy ne utalj ki senkinek penzt. Ugy latom, hiaba. Tenyleg nagyon sajnalom, ami Veletek tortent. Ezert kerem, hogy higyjetek nekunk, akik mar kinn vagyunk. Ez a Forum, tenyleg azert van, hogy segitsuk egymast. Bizony ez komoly tanulopenz volt.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty nem szabad bedölni senkinek

Témanyitás by kenguru78 Csüt. Szept. 04, 2008 11:00 am

michael lampard <lampardproperty@googlemail.com>volt az a fickó akinek biztositékként átküldtem a western unionos befizetésem másolatát.Sajnos se telefonszámot se cimet nem adott meg a levelezés során. Ez is gyanus volt, mert kérdezgettem ám de sosem irta meg ezeket az infokat.Egy 2 szobás lakást kinált konyhával , fürdöszobával ezekről a képek nagyon meggyőzőek voltak.Szerintem ő vert át!!
A kinti ismerősöm magyar és ő is tett feljelentést hogy a nevében vett fel valaki pénzt, ezt ő Aberdeenben intézte, ezért is gondolom hogy nem ő volt. Én itt Budapesten mentem el a rendőrségre.
Bár megfogadtam volna a tanácsodat!

kenguru78

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Aug. 24.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Segítség kérés

Témanyitás by Edi Szer. Szept. 10, 2008 1:29 pm

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre. A Glasgow mellett lévő Milngavie-be kell mennem, de nem tudom hogy juthatok oda. Én Inverness mellett vagyok. Glasgow-ig el tudok menni busszal,de tovább nem tudom az utat. Ha valaki tud segítsen. Előre is köszi!!
Edi

Edi

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Sep. 10.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Glasgow - Milngavie

Témanyitás by Admin Szer. Szept. 10, 2008 2:00 pm

Próbáld ezt a linket es valamelyik információt róla:

http://www.cat-flap.demon.co.uk/milngavie/transport.htm
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szer. Szept. 10, 2008 2:03 pm

Ez is jó, talán a kettôbôl összehozol egy használhatót:

http://www.carlberry.co.uk/rfnshowl.asp?L1=MIL075
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Csüt. Szept. 11, 2008 3:47 am

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, üdv mindenkinek Budapestről!

Lányom idén érettségizik, és szeretne külföldre jelentkezni egyetemre. Már csak két ország van a "kalapban", az egyik Skócia (másik Hollandia). Sok dolognak utánanéztünk már, weblapok tömkelegét, leveleztünk egyetemek ügyintézőivel, tehát azt már tudjuk, hogy jelentkezni lehetséges, van esély rá, hogy fel is veszik. De ami miatt nektek, ott élőknek írok: amitől mi félünk a férjemmel, az az, hogy vajon reális dolog-e diákként munkát kapni, meg tud-e majd ott élni a gyermek... Mert igaz, hogy tandíj nincs, de számunkra még így is elég borsos összeg már a kollégiumi díj is. Abban maradtunk a lánnyal, hogy mindenképpen dolgozna egyetem mellett, de szerintetek mekkora az esélye, hogy valóban talál munkát, és abból fedezni tudja a megélhetését? Valamennyi pénzzel tudjuk támogatni, de 3 gyerekünk van, ő a legnagyobb, így a lehetőségeink azért végesek... Ezzel kapcsolatban még egy kérdés, hátha valakinek van tapasztalata: egyáltalán érdemes kollégiumi szállást kérni, vagy másokkal összefogva lehet, tán olcsóbb az albérlet???
Most készül egyébként IELTS-nyelvvizsgára októberben, szóval az elszántság megvan benne, az biztos. Very Happy Mi persze örülnénk, ha sikerülne, de biztos értitek, mik a félelmeink... Amúgy ez lenne igazán a vágya, nem Hollandia, az csak a "közelebbisége" miatt lehetőség.
Ja, még egy (bocs, hogy ilyen hosszan írok Embarassed ): szerintetek nagyobb város egyetemén érdemesebb próbálkozni (itt talán könnyebb munkát, szállást találni - vagy csak én gondolom így? pl. Edinburgh), vagy kisebb egyetemi campuson is ugyanúgy esélyes ezekre (Stirling)?
Na, mára befejezem. Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Köszönöm a segítséget

Témanyitás by Edi Szomb. Szept. 13, 2008 12:42 pm

Admin!
Köszönöm a linkeket. Smile

Edi

Edi

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2008. Sep. 10.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: segítség K.kata

Témanyitás by RP Hétf. Szept. 15, 2008 3:06 am

Szép jó napot!
Én most kint tanulok Dundeeban, munkát különböző okokból még nem sikerült szerezni, de most szeptembertől már nagyon esélyes. Inkább a szállásban tudok segíteni, ezt most jártam végig.
Az albérlet legtöbbször jóval olcsóbb mint a kolesz, én havi 100 fonttal kevesebbet fizetek, és még így is bőven minden elvárás felett vannak szolgáltatások. A baj csak az hogy az albérletet nem árt megnézni, az albi keresés közben láttunk nagyon olcsó ajánlatot de az olyan is volt sajnos. További előny lehet az albérletnél hogy meg lehet ismerni a lakótársakat előre, a kolesz zsákba macska volt, én szerencsésen jó embereket kaptam, de a szomszédban egy srácnak ki kellett költöznie mert a társait nem bírta elviselni.
Most szerdán megyek ki megint, onnan talán többet tudok segíteni.
RP

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Szept. 15, 2008 4:38 am

Szia RP!

Köszi, hogy írtál! Minden információ jól jön, ez például tényleg megfontolandó, hogy ha olcsóbb az albérlet, érdemes azt keresni. Amúgy egy baráttal együtt mennének, akivel szívesen laknának is együtt, tehát két ember már volna is rögtön...Smile
Azt nem tudom, mennyire rizikós nem kérni a kollégiumi szállást, és mondjuk két héttel sulikezdés előtt kimenni, és ott keresni, aztán kérdés, találnak-e megfelelőt...Mondjuk ez még odébb van, egyelőre sokan rajtam mulatnak, amiért én már ilyen hamar kezdem az érdeklődést, de szerintem jobb előbb mindenről értesülni.
Amúgy valószínűleg Stirling lesz a megcélzott egyetem, a kiválasztott szakok miatt.
Te hogy mentél ki? Rögtön ott kezdtél tanulni, vagy magyarországi egyetemről mentél?
Mert ami még érdekesnek ígérkezik: a jelentkezési lap kitöltése...

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Hétf. Szept. 15, 2008 2:11 pm

Én kapásból kint kezdtem. Érettségi után, ha mázlim van 5 évre. Amit említettél szálláskeresést nem ajánlanám, 2 hét nagyon kevés szállást találni. Mifelénk a diákoknak az albérlethez kérnek biztosítékot, valaki aki fedezi a költségeket, így csak az aláírás egy hét mire elmegy postán. A jelentkezési lap:) ha a UCAS en kersztül csináljátok akkor nem nehéz, igazából csak a bemutatkozás és a referencia ami számít, a többi csak adat. Ellenben ezt a 2 esszét jól meg kell írni és pontosan be kell adni. Nem tudom mik Stirling elvárásai, nekem tanulmányi szempontból teljesen reálisak voltak, olyan eredményt kértek ami itthon a BMEre szükséges, plussz a nyelvvizsga.
Szép estét, RP

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Szept. 15, 2008 11:47 pm

Úgy tűnik, Stirlingben is reálisak az elvárások, szerintem az érettségi és egyéb (nyelvvizsga) eredmények is meglesznek.
Ha ilyen hosszadalmas a szálláskeresés, akkor szerinted mit érdemes tenni? (Persze csak majd ha eljön az ideje...) Mégis kérni kollégiumi elhelyezést, és már ott keresni albérletet? Egyáltalán: lehet közben szállást "váltani" ilyen módon? Vagy a koleszt mindenképpen egy évig legalább ki kell használni? Vagy egy hónappal előbb kimenni? (Na, az sem olcsó mulatság, gondolom, hiszen akkor meg valami szállást addig is kell keresni, fizetni, míg albérlet nem lesz...) Bocs, hogy itt "agyalgok" ezeken a kérdéseken, de hátha másnak is segítség, ha így, fórumon keresztül megtárgyaljuk. Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Kedd Szept. 16, 2008 1:30 am

Egyet értek, inkább a fórumon tárgyaljuk meg a többiek javára is;) Szerintem nem hagyják hogy az ember év közben váltson, eddig minden papír amit láttam vagy hallottam egy naptári vagy egyetemi évre szólt. Szerintem kimenni előbb nincs értelme mert a szükséges ügyeket, Eü biztosítás, telefon, bankkártya pillanatok alatt elintézik, és igen a szállás is drága. Szerintem megérné első évben a koleszt választani, ha nem is anyagi, inkább szociális megfontolásból, sokkal több az ember, sokkal több lehet a barát ismerős, jobbak a bulik (gondolom ez utóbbi inkább nekik nagy előny:)). Ha már egyszer kint vannak nagyon egyszerű szállást találni, csak időben el kell kezdeni, és kint már a megnézéssel sincs probléma.Sőt a koleszos lakótársakkal jobb összeköltözni albérletbe hiszen őket már kiismeri az ember, nekem eddig bejött, remélem nektek is be fog.

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Kedd Szept. 16, 2008 5:49 am

Valószínűleg tényleg ez a legjobb megoldás.
Már "csak" a munka-kérdés izgalmas, ahhoz, gondolom, pláne ott kell lenni, hogy találjon valamit az ember. Mondjuk én ezzel kapcsolatban is arra gondoltam, előny, ha valaki még tanévkezdés előtt odaérkezik és elkezd munka után nézni, nem akkor, amikor már mindenki más is ezt teszi...De lehet, hogy ott, helyben ti másképp tapasztaljátok? Hogy megy ez? Question

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Kedd Szept. 16, 2008 7:54 am

Munka kérdésben nem igazán tudok segíteni, még nekem se sikerült találni, sajnos. Tavaly év végén kerestem nagyon elkésve, így nem találtam egyetlen részmunkaidős állást sem. Most kaptam egy fülest hogy az egyik szállodában sok a magyar, és mindig keresnek újakat, így majd oda bepróbálkozok.Hátha összejön, amint többet tudok megírom.

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Kedd Szept. 16, 2008 11:40 am

Sok sikert, remélem, hamar találsz majd megfelelő munkát. Majd referálj róla!

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Kedd Okt. 14, 2008 11:24 pm

Sziasztok!
Egy elég speciális kérdés: a lányom rendszeresen szed gyógyszert (pajzsmirigy-problémára). Ha felveszik egyetemre és kimegy Skóciába, ezt a dolgot hogy kell majd intéznie? Mivel az itthoni orvos max. 3 hónapra írhat fel gyógyszert, nyilván ott kell majd beszereznie. ( Gondolom, nem "küldhetem utána" a további adagokat.) Ott újra kivizsgálják, vagy elég, ha visz innen egy lefordított diagnózist? Itthon ezt a gyógyszert elég jól támogatják, úgyhogy nagyon olcsó, de mi a helyzet ott kinn?
Ha bárki bármit tud erről, kérem, hogy írjon!

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Gyógyszer

Témanyitás by Admin Szer. Okt. 15, 2008 8:19 am

Szia Kata,

A kiskorúaknak és a 60 év felettieknek ingyen jár a gyógyszer, amennyiben biztosítottak. A lányod valószínûleg már nem tartozik majd bele a támogatott korosztályba. Mindenki másnak, így neki is fizetnie kell majd a gyógyszerért. Lehet, hogy spediális esetben támogatott bizonyos gyógyszer, de ezt csak a háziorvos mondhatja meg. Ez csak akkor derül majd ki, ha már kinn lesz.
Amikor kijön, be kell jelentkeznie arra a lakcímre, ahol majd lakni fog. Aztán megkeresnie a háziorvost, ahová tartozni fog. Minden újonnan bejelentkezett páciensnél csinálnak egy általános vizsgálatot (Health check), ami egyáltalán nem komoly. Ezen a vizsgálaton kell elmondania, ha van valamilyen betegsége. Ekkor kap egy másik idôpontot, amikor majd egy hozzáértô személy (védônô vagy orvos) elbeszélget vele. Ekkor derül majd ki, hogy kaphatja-e ingyen a szükséges gyógyszert. Egyébként sok otthoni gyógyszer itt nincs forgalomban. Tehát majd azt is megnézik, hogy mire van szüksége. Ha komolyabb betegségrôl van szó, gondolom, kapni fogja a szükséges gyógyszert ingyen. De ez csak akkor derül ki.
Nem kell külön újra kivizsgálás. Elfogadják az otthoni orvos diagnózisát. Azért jó lesz, ha le van fordíttatva a lelet, bár az orvosi latint itt is értik. Azért tudom ezt, mert a barátaink kisfiának asztmája van, s ôk is átmentek ezen.

Remélem, sikerült megválaszolnom a kérdésedet.

Üdv, Laci
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Szer. Okt. 15, 2008 11:43 pm

Kedves Laci!

Köszönöm a választ!

Kata

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 3 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.