Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

2 / 16 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Munkavallalas

Témanyitás by Admin Csüt. Május 15, 2008 4:32 am

Halika!

Egy fontos dolog a Kujo altal leirtakhoz. Mar munkavallalasi engedely nem kell, miota Mo. Eu tagallam. Egy ugynevezett Workers Registration Scheme-t kell megigenyelni a Home Office-nal. Ami viszont nem elbiralas kerdese, hanem mindenki megkapja. Ara 90 font. A munkaba allas-kor kell elintezni, mivel fel kell tuntetni a munkaltato nevet. Egy evre ervenyes, viszont ha munkat valtasz, ujra ki kell kerni.
Sok helyen a JobCentre-ek sem tudjak, hogy ez kell, de en egy eve ezen atmentem, s mindennek utana jartam. Sok helyen meg mindig egy fenymasolt papir van a Job Centre-ekben, hogy az uj EU-s orszagok polgaraiknak Work Permit kell. Mar NEM IGAZ!!!! Ha otthonrol irok, megadom a linket is, ami a valos dolgot hirdeti. De eleg a GOOGLE-ben rakeresni a Workers Registration Scheme-re, s megkapjatok a megfelelo oldalt.

Most menem kell,

Laci
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Akik Londonba készülnek

Témanyitás by .......... Pént. Május 16, 2008 3:54 am

Elöljáróban szeretném megköszönni nyilvánosan is adminisztrátorunknak a fontos javítást.

Nos most arra gondoltam azoknak olloznék be egy oldalt akik véletlenszerűen erre a fórumra tévedtek és nagyon gondolkoznak Anglia vagy Skócia.

Az oldal humoros,alapos és dícséretes.Nekem is az első olvasmányaim között szerepelt...
köszönet érte http://www.k64.org/London/I_SPEAKSUM_GOD.html
http://www.k64.org/London/


A hozzászólást Kujo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 17, 2008 3:45 am-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty A kövi Jogi infok és oldalak nagyon fontosak

Témanyitás by .......... Pént. Május 16, 2008 8:56 am

Otthonról hozott szerénységünknek köszönhetően sokunkat ér csalódás, nem állunk ki a jogainkért mivel sok esetben nem is vagyunk tisztába a lehetőségeinkkel.                                    Sokan feladják és hazautaznak. Nem kifejezetten ez a legbölcsebb megoldás pláne ha már többet dolgoztunk mint egy nap,és jogos bérünket valamiért mégsem akarják kifizetni vagy rabszolgának néznek bennünket. Hála az itt talán zsírozotabban működő jogrendszernek,van orvosság. Ezen oldalakon az is olvasható,hogy  a rajtakapott ügynökség 4 számjegyű büntetést kap illetve működését felfüggesztik. Velünk is megesett már,hogy előre pénzt kértek a munkaszerzéssel kapcsolatos szolgáltatásért de nem ez a jellemző.                                                                                 Mivel nem vagyunk milliomosok és bolondok sem,ilyen  esetben ott az ajtó,nyomjunk egy nagy gázt kifelé. Csalók mindenhol vannak ezt nem árt észben tartani.    
Foglalkoztató Ügynökségek Törvényességi Felügyelete 08 45 955 5 105                                                

Munkajog magyar nyelven is,panaszbejelentések,telefonszámok nagyon részletes      http://www.tuc.org.uk/

Bér és munkaszerződéseknél mire figyeljünk,munkaidő,szabadság, panaszbejelentés, diszkrimináció stb. területekre osztva magyarul is www.berr.gov.uk/

Társadalombiztosítás,adó        http://www.dwp.gov.uk/lifeevent/benefits/ni_number.asp

Fizetésellenörzés   http://www.listentotaxman.com/    

Kovetseg ahol tolmacsot is igenyelhetsz jobb esetben hehe...
Hungary Consulate Edinburgh - United Kingdom
Hungarian Consulate in Edinburgh, the United Kingdom 48 Melville Street Edinburgh EH3 7HF United Kingdom
Telephone Hungary Consulate in Edinburgh:(+44) 131 202 5110
Fax Hungary Consulate in Edinburgh: (+44) 131 220 0301
E-mail Hungary Consulate in Edinburgh: hungary@ironsfoulner.co.uk
Additional Information Hungary Consulate in Edinburgh:
Consulate Hours: (Hrs.)Norman Irons - Consul

Jó böngészést sziasztok


A hozzászólást Kujo összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 13, 2014 3:05 am-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Kujo elnézést kér

Témanyitás by .......... Pént. Május 16, 2008 9:50 am

Szeretnék elnézést kérni a lemaradt chat meghívásokért, de igyekszem gyorsan feltölteni még pár hasznosat ami érdekelhet benneteket.Bevallom őszintén fél évig böngésztem a neten,hogy ne érhessenek csalódások.Ezeket a hasznos oldalakat szeretném megosztani veletek.Mégegyszer bocs... L.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Munkakeresés,regisztrálás. Mire figyeljünk nagyon...

Témanyitás by .......... Szomb. Május 17, 2008 5:23 am

Ha beszelsz angolul es azokra az allasokra jelentkezel ahol kozvetlenul telefonalhatsz kb.5-7 nap es dolgozni fox
De!ha nem beszeled es meg csak nem is erted,feleslegesen jottel ugy 1400km-t nagyon nagy mazli ha valaki beledszeret.
Kizarolag itt dolgozo ismeroseidre tamaszkodhatsz majd akik kedvesen vissza is fognak elni a raszorultsagoddal
ezert is!es magadert is! mielott idejonnel,tanuld meg ugy-ahogy a nyelvet ne mondd hogy nem szoltam:-P

Nos...megpróbáltam Nektek elsőkként azokat az álláskereső oldalakat kiollózni amelyek diszkréten használják az adataitokat és ha kéred,mert ugye kéred?! email értesítést is küldenek a regisztrált címre. Persze számtalan munkakereső oldal található még. Az email címed legyen komoly pl.GézaS...,   JúliaH...stb. mert  könnyen a kukában végzi a jelentkezésed. Ez amolyan etikett féle.

Vannak olyan oldalak ahol bárki hozzáférhet egy egyszeri regisztrálással email címetekhez és a feltöltött CV-hez. Következményként jönnek a hülyébbnél hülyébb levelek és csaló történetek pl. nyertél vagy örököltél vagy reklámok… akármi.

Aztán vannak haszontalan oldalak is melyek nem jók semmire. Regisztrálsz és jelentkezni már nem tudsz csak remélheted, hogy valaki rád akad..

Reklámot ezen oldalaknak nem kívánok nyújtani ezért legyetek alaposak és nagyon óvatosak, mert ugye! az internet nyilvános.                                                                  

Sajnos "műszaki szaki" lévén nem kifejezetten nőies oldakakon böngésztem ,de talán jó lesz még pár oldal

http://www.caterer.com/                                                                       http://www.dundeecity.gov.uk/                                                                     http://www.justengineers.net/                                                              http://jobs.thisisnorthscotland.co.uk/                                                                      http://www.eurosource.uk.com/                                                              http://www.bloominggoodjobs.com/                                                                                                          http://www.growing-careers.com/job_vacan.aspx                         http://www.ringlinkscotland.co.uk/                                                                  http://www.fwi.co.uk/                                                                            

És végezetül pár szó amit ittlétem óta tapasztaltam.A Skót emberek kozott is akad intelligensebb es okosabb,butabb es egyszerubb ember is akar csak Magyarorszagon.Utobbiak nem túl sokat tudnak a mi kis hazánkról,mondhatom szinte semmit,meg talan azt sem sajat tortenelmukbol,hogy volt kiralynejuk "Skociai Szent Margit 1047-1093" Magyar szarmazasu
Azonban kivetel nelkul elso alkalommal Mindenkinek megadjak a tiszteletet ahogy Velünk is nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.Pozitívabban állnak hozzánk nem ugy,mint otthoni szomszédainkhoz.Van hely ahol a kevésnél több magyar él,szívesen dolgoztatnak Velünk.Ne szúrjuk hat el...viselkedjetek!
Eljetek itt igaz Magyarkent....nem feledve " Jo cegernek nem kell reklam! "

Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok mara el...
K.


A hozzászólást Kujo összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 13, 2014 5:16 am-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by GINA22 Vas. Május 18, 2008 2:30 pm

Sziasztok!

Mi is Aberdeen-ben elunk.
Egy kis segitseg kellene nekem.
Ha valaki tudna egy kis infot adni lakas vasarlas ugyeben annak nagyon orulnek!

Elore is nagyon szepen koszonom!

GINA22

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. May. 18.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Kriszta Szer. Május 21, 2008 6:16 am

Sziasztok,

egy hete vagyok Edinburghban es sajnos meg nem sikerult szobat talalnom. A gumtreen folyamatosan nezem a hirdeteseket, jopar lakast meg is neztem mar, de sajnos, mikor visszaszoltam, h kivennem, mar kiadtak masnak.
A segitsegeteket szeretnem kerni, hatha tud vki vmit.
Patrick, iwiwen mi mar valtottunk emailt, fel is hivtam Attilat, de sajnos nekem az a szoba tul draga. Crying or Very sad

Koszonom elore is a segitseget
Kriszta

Kriszta

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. May. 21.
Age : 45
Tartózkodási hely : Edinburgh

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Szoba Glasgow-ban

Témanyitás by lazaristvan Szer. Május 21, 2008 9:43 am

Sziasztok,

Június 8-án, vasárnap megyek Glasgow-ba és elvileg nem messze, Motherwell-ben fogok dolgozni. Ha valaki tud kiadó szobát, köszönöm előre is

Válaszoltam egy csomó apróhirdetésre, de mivel előtte nem tudom megnézni a szobát és a leendő lakótárs se tud megnézni engem, ezért így esélytelen. Gondoltam, a magyarok hátha jobban bíznak egy diplomás, rendes fiatal srácban Very Happy

lazaristvan

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. May. 21.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by patriqmann Szer. Május 21, 2008 8:18 pm

Kriszta írta:Sziasztok,

egy hete vagyok Edinburghban es sajnos meg nem sikerult szobat talalnom. A gumtreen folyamatosan nezem a hirdeteseket, jopar lakast meg is neztem mar, de sajnos, mikor visszaszoltam, h kivennem, mar kiadtak masnak.
A segitsegeteket szeretnem kerni, hatha tud vki vmit.
Patrick, iwiwen mi mar valtottunk emailt, fel is hivtam Attilat, de sajnos nekem az a szoba tul draga. Crying or Very sad

Koszonom elore is a segitseget
Kriszta

SZia Kriszta,
nagyon szívesen, remélem hamar találtok. Gyertek talán a 31-i buliba, ott sokan leszünk és hátha ott felbukkan vmi jó ötlet.
Udv, Patr

patriqmann

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2008. Apr. 17.
Age : 46
Tartózkodási hely : Edinburgh

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Andrea Remenyik Csüt. Május 22, 2008 7:36 am

Szia Kriszta!

En is Edinburghban vagyok, tegnap érkeztem.Megkérdezem késobb a lakótársaimat,mert néhányan kikoltoznek a jovo héten a lakásból.
Most hol laksz jelenleg?

Csá,
Andi

Andrea Remenyik

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2008. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Andrea Remenyik Csüt. Május 22, 2008 11:27 am

Szia Kriszta!

Megkérdeztem,de sajnos már van helyettuk újabb lakó.
Bocsika.
Megpróbáltam...

Szió
Andi

Andrea Remenyik

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2008. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty vallfas topikja a megfelelô helyen

Témanyitás by Admin Szer. Május 28, 2008 2:46 pm

segitségre van szükségem
by vallfas Today at 10:15

kérem segitsen valaki megmondani a ROYAL bank telefon számát.előre is köszönöm:minden jot a kintélö magyaroknak.
vallfas


Hozzászólások : 1
Csatlakozott : 28 May 2008
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Royal Bank száma, címe Edinburghban

Témanyitás by Enikő & Gábor Pént. Május 30, 2008 6:08 am

Vallfas!

Ennyit találtam róla remélem elég kiindulásnak..
Have a nice day!

Royal Bank of Scotland
1 Chesser Avenue
Edinburgh, EH14 1TB
Phone: 0131-443 8844

Enikő & Gábor

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. May. 28.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Council Homes in Scotland

Témanyitás by .......... Szer. Jún. 04, 2008 1:50 pm

Aberdeen-i viszonylatok...,minden info érdekelne
Köszi Nektek


Ha valaki tehhát tanácsi keccora vágyna, itt lehet nézelődni kb.3/4 év várakozással de igen kedvező lakbérrel 50Ł-70Ł/w.
http://www.aberdeencity.gov.uk/ACCI/web/site/CouncilHousing/


A hozzászólást Kujo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 11, 2008 10:16 am-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty lakas

Témanyitás by hajnio@hotmail.co.uk Vas. Jún. 22, 2008 12:47 pm

Sziasztok!
A parom Edinburghban dolgozik szeretnek en is folmenni skociaban.Kiado lakast keresunk ha valaki tud ebben segiteni kerem irjon elore is koszonom.
Udv:Hajni.

hajnio@hotmail.co.uk

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. Jun. 22.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Hétf. Jún. 23, 2008 5:47 am

Szia Hajni,

Nezz szet itt: www.aspc.co.uk Az osszes aberdeen-i es aberdeenshire-i kiado es elado ingatlan fel van sorolva. Talan talaltok magatokank valot.

Udv es sok sikert: Laci


hajnio@hotmail.co.uk írta:Sziasztok!
A parom Edinburghban dolgozik szeretnek en is folmenni skociaban.Kiado lakast keresunk ha valaki tud ebben segiteni kerem irjon elore is koszonom.
Udv:Hajni.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Sziasztok

Témanyitás by Meli Vas. Jún. 29, 2008 3:35 am

Kujo írta:Sok szeretettel várunk itt Skóciában.Tuti a hely és az emberek nagyon kedvesek,akárcsak otthon ha elmész nagyon vidékre.Mélységesen hagyományőrzőek és ettől emberségesebb emberek talán.
Azért az utazásotokig még adj hírt magatokról.Mivel szeretnétek kijönni?

Gombokért vehettek jegyet most neten Juliusra Budapest1-Manchester 1.-Dundee Jet2-Flybe átszállással

Sziasztok!
Jövő szombaton érkezünk a férjemmel Glasgowba. Úgy néz ki, hogy sikerül munkát találnunk Glasgowtól kb. 50 km-re. Köszi az eddigi infókat, sokat segít.
Üdv
Meli

Meli

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. Apr. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Segítség telefonnal kapcsolatban

Témanyitás by Meli Kedd Júl. 01, 2008 11:28 pm

Sziasztok,
Újabb kérdésem lenne: melyik szolgáltató előfizetését, vagy feltöltőkártyáját érdemes megvenni, ha megérkezünk? Tudtok-e valamilyen jó internet-előfizetést? Nem tudom, hogy lesz-e a szállásunkon internet, de nekünk mindenképpen kell, úgyhogy előfizetnénk rá... A laptopon van wifi, úgyhogy lehet, hogy router is kellene, stb...
Igazság szerint néztük mi a honlapokat: O2, Vodafone, stb., de nem nagyon értjük azt a line rental díjat+ havi X összeg, stb, na és persze percdíjat nem láttam sehol. Ha valaki leírná hogy működik megköszönném. :-) Szóval mind2 érdekelne: a feltöltős és az előfzetéses is.
Ja, és még egy kérdés: vasárnap nyitva vannak a boltok? Illetve meddig vannak nyitva: Glasgowban és a Felföldön.
Szerencsére úgy néz ki minden rendben lesz, megvan a szerződésünk is :-)
Üdv,
Meli

Meli

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2008. Apr. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty telefon

Témanyitás by blan Vas. Júl. 06, 2008 12:38 pm

nagyjabol ugyanaz az osszes telefonos, percdijak alapjan, nekem az szamitott melyiken van itt terero Smile
ha a phones 4u-ba mentek, ott mindig a legelonyosebbet ajanljak, tudjak az osszes szolgaltatot, es ha megmondod mi kell, ok segitenek. aztan ugy jarsz mint mar ket ismerosom is, havi 30 fontert 500 perc meg sms, meg 100 font cash amivel kijottek es egy vadiuj keszulek... erdemes szetnezni... nem rovid ido amit benn toltesz, de megeri....

ha hazatelefonalast is egy kalap ala akarod venni, akkor javaslom amit en hasznalok: lebara. (ez is a phones 4utol) feltoltos, de ezert 4p hazatelefonalni vezetekesre, 14p mobilra es 10 p az sms. es itt is telefonalhatsz vele. en annyira sokat nem logok a telefonon, de igy is allandoan irjak, hogy meg 4 fontot irtak jova, stb... ha viszont egy masik kartya melle veszed, akkor erdemes mindig uj sim-et venni, mert kapsz ajandek 5fontot...
remelem ez segitett

blan

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2008. May. 30.
Age : 38
Tartózkodási hely : Ballathie

http://blanka-vilaggament.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Munka

Témanyitás by dryka Pént. Júl. 25, 2008 9:12 am

Sziasztok!

Párommal szeretnénk kimenni Skóciába lakni/dolgozni. Nekem van wellness és spa manager végzettségem, illetve esküvőszervező, ő pedig anyanyelvi szinten beszéli az angolt, a németet, na és persze a magyart. Tud vki vmi lehetőséget? De bármilyen munka érdekelne minket (ami tisztességes!!!). Smile

dryka

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2008. Jul. 25.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Magyarhonból intézni, van-e remény?

Témanyitás by Teodóri Szomb. Júl. 26, 2008 1:24 pm

Admin írta:sunny

Ebbe a topikba azok írjanak, akiknek valamiben segítségre van szükségük. Pl. Nemrég érkeztem, hogyan nyissak bankszámlát, milyen hivatalos dolgokat intézzek el? stb...
Sziasztok!Három gyerkőccel készülünk Skóciába, ha nem sikerül együtt, persze a párom előre megy. Mondjátok, van-e valaki, aki Magyarországról interneten (Gumtree)keresztül talált munkát, és mennyi idő kellett ehhez? Én folyamatosan irogatok, de még nem kaptam válaszokat, pedig iskolakezdésig szerettünk volna ott lenni. Lehet, hogy csak akkor megy, ha már ott vagyunk?Köszönöm, ha valaki válaszol...Minden jót nektek! Teodóri

Teodóri

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2008. Jun. 27.
Tartózkodási hely : Inverkeithing

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re:Hajrá...

Témanyitás by .......... Vas. Júl. 27, 2008 8:00 am

Ajánlom h figyelmesen olvasd el a 2-3 oldalon leirkákat.
Természetesen minden kezdet nagyon nehéz,az első három hónap különösen.
Kizárólag akkor van eredmény ha az elhatározásotok szilárd és kitartóak vagytok,ztán megvan a kellő önbizalom is mert bizonyos esetekben kizárólag abból éldegélsz.
Arra készülj fel,h keccot közvetítőtől csak akkor bérelhetsz ha már folyamatos a munkaviszonyod vis- stabil jövedelemmel rendelkeztek,egyébként felejtős./a három gyerkőcre gondolok/.
Munka van /A-Z-ig/,biztos az amikor személyeddel erősíted meg az ajánlatot.
Gumtree:Lehet sőt kell is hirdetned magad Skócból jön is válasz,de előtte azért nem árt egy CV-t összedobnotok mert azt minden esetben kérik.Ha nem megy szólj,idekarcolom a lényeget.
Hird.tartalma rövid és tömör:Életor,nem,live in....Skoc.város bármelyik majd szakma /lehet csoportot is megjelölni amin belül bármit elvállalnál pl.Marketing,Banking,Construction stb.,és zárásban megjelölöd a várost ahol dolgoznál.Ha kérnek rá önéletrajzot:Baromi rugalmas vagy és ha konkrét szakterületre pályázol,annyira szeretnéd h képes vagy a cég miatt a hegyet is eltolni,csak lelkesen!
Mire magukhoz térnek a csúcs CVd-től az kb.1 hét,angol telszámra már másnap hívhatnak.
Igérgetéseknek nem bedőlni! mert megy az idő és fizetni kell a lakbért stb.,tisztelet a kevés kivételnek...,/az otthoni közvetítőket elfelejteni - ez privát megjegyzés /.
Nosza hajrá sikerülni fog Nektek is és ha kérdésetek volna csak nyugodtan a válasz érkezik.
üdv.L.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Hol találhatsz munkákat...

Témanyitás by Admin Kedd Júl. 29, 2008 3:53 am

Nézzetek szét a következô oldalakon:

http://www.scotcareers.co.uk/

- Remek, igényes oldal. Ingyenes regisztrációval, CV készítô lehetôséggel, amit elment a szerver adatbázisa és a munkáltatók is rákereshetnek, plusz lementheted a kész CV-det PDF-ben a saját gépedre, s ki is nyomtathatod. Óriási elônye, hogy a CV-d pont úgy fog kinézni, ahogy azt egy munkáltató elvárja.

http://www.gumtree.co.uk

- Az oldal önmagáért beszél. Apróhirdetések minden kategóriában. Te is adhatsz fel ingyen hirdetést.

http://www.e-cvs.net

- Hasonló a Scotcareers-hez. Online CV készítôvel, amire a munkáltatók rákereshetnek.

http://www.jobcentreplus.co.uk - Az egyetlen hivatalos állami munkaközvetítô oldal. Ingyenes és a munkaközvetítésen kívül hivatalos helyen olvashattok mindent, ami a munkavállalással kapcsolatos a UK-ben.

Több száz munkát kínáló internetes portál van. Én most csak párat írtam le, amiket magam is használtam. Ha van kedvetek, kiegészíthetitek.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ella Kedd Aug. 12, 2008 1:25 pm

Sziasztok!
Én Londonban lakom 1,5 éve. Viszont most tervezem, hogy Skóciába költözöm.
Volt már a fórumban ilyen kérdés, de választ nem találtam rá, így szeretném újra megkérdezni, hogy az NI number és a Home Office regisztráció Skóciában is érvényes-e?
Szerintem igen, de szeretném ha megerősítene valaki, aki Angliából költözött oda.
Köszi szépen!

Ella

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2008. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re

Témanyitás by .......... Csüt. Aug. 14, 2008 8:55 am

Jaja...ugyan azok a feltételek mivel 1 cég üdv.L.

Ella írta:Sziasztok!
Én Londonban lakom 1,5 éve. Viszont most tervezem, hogy Skóciába költözöm.
Volt már a fórumban ilyen kérdés, de választ nem találtam rá, így szeretném újra megkérdezni, hogy az NI number és a Home Office regisztráció Skóciában is érvényes-e?
Szerintem igen, de szeretném ha megerősítene valaki, aki Angliából költözött oda.
Köszi szépen!
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 2 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 16 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.