Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

6 / 16 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peet54 Kedd Júl. 21, 2009 2:22 pm

Köszi Árpi!

Minden információnak örülök, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a számítógép park, a felszereltség és az oktatás színvonala nagyon jó lehet. Régóta szeretnék bekerülni ilyen képzésre, csak kicsit későn kezdtem el most utánajárni mindennek...
Emiatt kicsit szomorú is vagyok, mert több, mint valószínű, hogy a most szeptemberi képzésre nem mehetek ki. Gondolom az ösztöndíj papír ügyei hosszadalmasabbak.
Te melyik szakra jársz? Milyen gyakran jössz haza?
Neked is megvan az IELTS vagy a TOEFL nyelvvizsgád?
Köszi mindent!

Üdv: Peet

peet54

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2009. Jul. 07.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Szer. Júl. 22, 2009 6:40 am

Hali!
Nekem IELTS volt, most járt le áprilisban, így igazából épp nincs semmilyen kint érvényes nyelvvizsgám, de amint bekerültél elhiszik:) Nem úgy mint idehaza:S Amikor csináltam az IELTS nagyon jónak tűnt, gyorsan megvolt, nem kértek túl sokat, és csak kicsit került többe mint egy átlagos magyar nyelvvizsga. A TOEFLről akkor nem találtam infot, annyit írtak a honalapjukon h Mo.on volt vizsgaközpont és kalap kabát, de kontakt se szervező név. Ezek szerintem azóta változtak így lehet nem árt utánajárni.
Nyelvvizsga szempontjából én most visszanézve jó volt, de a következő biztos h CPE vagy minimum CAE lesz. Kicsit kiakasztott itthon, hogy volt ahol nem akartak szóba állni velem mert "nem volt nyelvvizsgám", holott a nyelvtudás igenis megvan csak pénzem/időm nem volt letenni.
A szakom MSci Renewable Energy, az h ez mit takar még nem sikerült kideríteni de már nagyon dolgozunk az ügyön:) Mielőtt megkérditek, ez valami összevont képzés, 5 éves kurzus és most még csak a BSc részén vagyok de ha nem bukok meg akkor elvileg felvételi nélkül mehetek MSc-re is.
Upsz, lehet ezt a bemutatkozásban kéne megírni:$ bocsánat, de remélem azért segítettem.
Szép nyarat, Árpi

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by peet54 Szomb. Aug. 29, 2009 9:43 am

Szia Árpi!

Szerinted miért lehet az, hogy már írtam mindegyik megadott kontakt személynek, és nem jön vissza válasz? Leállás van ilyenkor teljesen nyáron?

Köszi: Peet

peet54

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2009. Jul. 07.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Glasgowból Monktonba

Témanyitás by Monic Hétf. Szept. 14, 2009 11:18 pm

Sziasztok!

Móni vagyok, 2009. szept. 22-én, jövő hét kedden érkezek Glasgowba, este 7 körül, a nemzetközi reptérre.
A munka, ami miatt megyek, Monktonban van, tehát oda kellene tömegközlekedéssel eljutnom valahogy. Próbáltam a neten nézegetni, de nem volt egyértelmű minden, aki esetleg tudna konkrétan tanácsot adni, kérem, ne habozzon bounce

Köszönöm előre is:
Móni

Monic

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2009. Sep. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Kedd Szept. 15, 2009 11:40 am

Hello Peet!
Bocsi h nem írtam, most értem ki, kicsit elfoglalt vagyok:) Nem tudom miért nem válaszolnak, én általában telefonálok, mert az mindig egyértelműbb. Szerintem te is próbáld meg telefonon vagy személyesen.
Sok sikert!

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Csüt. Szept. 17, 2009 2:47 am

Szia Moni,

Ahogy latom, nem lesz tul egyszeru. Monkton Newcastle mellet van, s te este ersz Glasgowba. Ez kocsival kb. 4-5 ora, tehat taxi szoba sem johet. Marad a busz vagy a vonat. Mindkettot megrendelheted interneten, sot meg is kell rendeled, mivel igy sokkal olcsobb. Ha szerencsed van, talalsz esti jaratot, ha nem akkor Glasgowban kell ejszakaznod.

Vonatjegyet itt rendelhetsz:
http://www.raileasy.co.uk/go/info/train-tickets?admetasaid=1002700
http://www.nationalexpresseastcoast.com/en/Special-offers/
http://www.thetrainline.com/buytickets/?

Buszjegyet pedig itt:
http://www.nationalexpress.com/coach/index.cfm
http://www.megabus.com/uk/
http://www.stagecoachbus.com/

Persze meg vannak mas oldalak is, de most hirtelenjeben ezt talaltam. Ezek talan a legismertebbek.

Csak ugy mellekesen kerdezem, nem lehetne atrakatni a jegyedet egy newcastle-i jaratra, mert akkor nem lenne ez a hosszu utazas Glasgowbol?
Amugy van Newcastle-Budapest jarat a KLM-nel.

No sok sikert, ha tovabbi kerdesed van, szivesen valaszolok.

Szep napot!



Monic írta:Sziasztok!

Móni vagyok, 2009. szept. 22-én, jövő hét kedden érkezek Glasgowba, este 7 körül, a nemzetközi reptérre.
A munka, ami miatt megyek, Monktonban van, tehát oda kellene tömegközlekedéssel eljutnom valahogy. Próbáltam a neten nézegetni, de nem volt egyértelmű minden, aki esetleg tudna konkrétan tanácsot adni, kérem, ne habozzon bounce

Köszönöm előre is:
Móni
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Sziszi1 Szer. Okt. 28, 2009 6:25 am

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy vannak-e Skóciában táncművészeti szakközép iskolák?
Nem tudtok valami jó iskolát?

A válaszokat előre is köszönöm:Gyöngyi Smile

Sziszi1

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2009. Oct. 28.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Vas. Nov. 01, 2009 8:14 am

Szia Gyöngyi,

Külön ilyen szakközépiskola nincs, olyan viszont van, hogy egy középiskolában táncot vagy mozgáskultúrát, mint kurzust felvenni. Meg kellene nézni, van-e, aki ajánlja. A Tánc az SQA által elfogadott vizsgatárgy. Tehát elméletileg vannak iskolák, csak meg kell találni ôket. Az állami oktatásban nincsenek az "otthoni értelemben vett" szakközépiskolák. Minden iskola hasonlóan müködik itt, és mindenki a lakóhelyének megfelelô középiskolába megy az általános után. Magániskolák között biztosan vannak müvészetiek is, de leginkább nagyvárosokban, mint Glasgow vagy Edinburgh.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Kapcsolattartás itthoniakkal

Témanyitás by peter.szabolcs Hétf. Dec. 07, 2009 4:34 pm

Sziasztok !

Januárban megyek ki dolgozni és azt tervezem, hogy a rokonokkal neten/mailban tartom majd a kapcsolatot. Ezért vennék egy laptopot amiben van wifi. Lehet, hogy furcsa kérdés de tudatlan vagyok a skóciai helyzettel kapcsolatban.... van Aberdeen városában állandó ingyen wifi használatára lehetőség ? Van más megoldásra ötleted ?

Segítségedet előre is köszönöm ! Szabolcs

peter.szabolcs

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Hamarosan kiutazom kérlek segítsetek ebben-abban...

Témanyitás by peter.szabolcs Kedd Dec. 08, 2009 10:20 pm

Sziasztok !

Végignéztem az összes eddigi kommentet és azon a sok egymásnak nyújtott segítségen felbátorodva amit láttam kérek én is kis támogatást.
Jövő hónapban tervezem, hogy kimegyek én is konkrétan Aberdeen városa érdekel.
Egyenlőre nincsen szállásom és első körben tudom, hogy csak egy szoba a megoldás ezért szeretném kérdezni tudtok e egy szobát pár hétre részemre az ismerőseiteknél vagy más megbízható forrásból ?

Röviden bemutatkozom :

Péter Szabolcs / 35 éves / szorgalmas, elfogadó, alkalmazkodó és kitartó / nős, tervek szerint hamarosan már ketten lennénk kint de akkor már saját albérletben.. .-) / itthon 6 éve középvezető beosztásban egy mobil kommunikációs szolgáltatónál üzletvezető beosztásban, de közel sem a cél kint csak referencia...Smile

privát mailom : peter.szabolcs@emailstudio.hu

Ha valaki tudna tanácsot adni annak minimum, hogy jövök egy sörrel... ! Smile

Ui.: Ahogy segítitek egymást a korábbi blogokban látva az megnyugtató a most induló laikus szemében, jó látni !

peter.szabolcs

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2009. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Dec. 15, 2009 3:13 pm

Szia,

Nézd meg ezt a linket:
http://totalhotspots.com/directory/gb/10243-wifi-aberdeen

WIFI pontok általában a szállodák, hotelek és szórakozóhelyek szolgáltatásai. Ha ügyfél vagy náluk, a WIFI ingyen van.

Olcsóbb, ha mobil internetet veszel, s sokkal praktikusabb is.


peter.szabolcs írta:Sziasztok !

Januárban megyek ki dolgozni és azt tervezem, hogy a rokonokkal neten/mailban tartom majd a kapcsolatot. Ezért vennék egy laptopot amiben van wifi. Lehet, hogy furcsa kérdés de tudatlan vagyok a skóciai helyzettel kapcsolatban.... van Aberdeen városában állandó ingyen wifi használatára lehetőség ? Van más megoldásra ötleted ?

Segítségedet előre is köszönöm ! Szabolcs
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Zongoratanárt keresünk

Témanyitás by geckoman Vas. Jan. 03, 2010 3:46 pm

Sziasztok,

Magyar zongoratanárt keresünk, 7 éve kisfiunkat szeretnénk zongorázni taníttatni. Légyszi jellezzétek, ha tudtok olyan magyar zenetanárról Aberdeen környékén, aki szívesen vállalna egy tanítványt. Előre is köszi.

Alex

geckoman

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2010. Jan. 03.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by szilvia1981 Pént. Jan. 15, 2010 7:04 am

Sziasztok!

A Párom East Kilbride-ban dolgozik fél éve, határozatlan idejű munkaszerődéssel. Másfél éves kisfiunk és én itthon maradtunk (egyelőre). Most újra babát várunk, és szeretnénk, ha Ő már Skóciában születne. Tanácsokat szeretnék kérni ezzel kapcsolatban (terhesgondozás, szülés, juttatások stb) esetleg ha van köztetek kismama, anyuka, akkor kérlek írj a szilvia1981@vipmail.hu címre. Köszönöm a segítségeteket!

szilvia1981

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2009. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by margaret Hétf. Jan. 18, 2010 6:16 am

Sziasztok!
Kijöttem édesapámhoz Edinburghba, ezért megszakítottam a tanulmányaimat Magyarországon. Szeretnék Edinburghban pincér szakos középiskolába járni. Kérem, ha tudtok segíteni, tájékoztassatok arról, hogyan tudok beiratkozni egy ilyen iskolába, és hogy hol van helyileg. Köszönöm: Gábor

margaret

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by .......... Hétf. Jan. 18, 2010 11:41 am

[quote="margaret"]Sziasztok!
Kijöttem édesapámhoz Edinburghba, ezért megszakítottam a tanulmányaimat Magyarországon. Szeretnék Edinburghban pincér szakos középiskolába járni. Kérem, ha tudtok segíteni, tájékoztassatok arról, hogyan tudok beiratkozni egy ilyen iskolába, és hogy hol van helyileg. Köszönöm: Gábor[/quote

Hali...

Ezeken az oldalakon mint "elérhető kurzusok" böngészhetsz habár az utóbbi Ab-ben van de sebaj! infó...
üdv.

http://www.ed.ac.uk/home
http://www.abcol.ac.uk/courses/index.cfm
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by margaret Kedd Jan. 19, 2010 4:41 am

Szia Kujo!
Köszönöm a tanácsot. Megnéztem azokat a honlapokat, amelyeket ajánlottál. Nekem középiskolára lenne szükségem, ezeken az oldalakon sajna nem találtam ilyeneket.Tudsz olyan honlapokat is, ahol középiskolák vannak, különösen a vendéglátással kapcsolatos? Köszönöm a segítséget: Gábor

margaret

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Jan. 19, 2010 8:26 am

Szia Gabor,

Itt nincsenek olyan ertelemben vett szakkozepiskolak, mint Magyarorszagon. A kozepiskolakban elofordul, hogy van esetleg valami kurzus. Nalunk is van vendeglatasi alapismeret. Attol fugg, hogy hany eves vagy. Mikor hagytad abba a sulit.

Amit tehetsz, ha meg nem vagy 16 eves, befejezni a kozepiskolat itt. Ez 16 eves korig kotelezo. a vegen vizsgazni kell. Ekkor mehetsz College-ba pl. vendeglatast tanulni.

Ha mar elmultal 16 es meg nincs semmilyen vizsgad, akor nagyobb a gond. Vagy befejezed az otthonit, s megszerzed az otthoni erettsegit magantanulokent, s aztan mesz a College-ba itt kinn. Ha 17-18 vagy, s sem otthoni vizsgad, sem itteni vizsgad nincs, nem mehetsz a College-ba. Itt ugyanis a diakok mindegyike 16 evesen vizsgazik. Ez a Standard Grade, GCSE, amit mindenkinek le kell tennie. E nelkul a College nem all veled szoba. Ez olyan, mint nalunk az erettsegi. Ezutan mehetsz dolgozni, College-ba vagy maradhatsz plusz ket evre az iskolaba, ami az egyetemi felvetelire keszit elo.

A College elfogadja a magyarorszagi erettsegit, azzal itt felvesznek. Sokan azt hiszik, hogy a College egy foiskola. Ez inkabb egy szakkepzo iskola. 16 eves korig mindenki altalanos ismereteket tanul a kozepiskolaban, aztan a College-ban megszerzik a szakkepesitest 1 vagy 2 eve alatt. Ez meroben mas szisztema, mint ami otthon van.

Ha megirod a korodat, akar privatban, jobban tudok segiteni. De erdemes ezt itt lelevelezni a Forumon, hogy masok is megkapjak az infot.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by margaret Kedd Jan. 19, 2010 9:24 am

Szia Admin!

Köszönöm a választ. Az a helyzet, hogy Mo-n 2 évet jártam informatikai szakközépiskolába, majd mivel inkább pincér szerettem volna lenni átmentem az ún. orientációs képzésre. Itt a 2. évre vettek át. Mo-n úgy van, hogy aki szakmát akar tanulni 2 évig alapképzsére jár, orientációnak hivják. Ez után eldönti milyen szakmát akar tanulni. Én a 2 év orientáció után a pincér szakmára szakosodtam 2009 szeptemberében. Ezt a képzést szakitottam meg. Most februárban leszek 19 éves. Szted van lehetöségem ennyi évesen itt beiratkozni az alapképzsére és utána College-ba menni?

Köszönöm a segítséget.

G.

margaret

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Jan. 19, 2010 11:29 am

Sajnos nincs.

Valami záróvizsgaszerüd van? Ha nem érettségi, akkor valami más? A
College-nak valamit be kell mutatni, hogy felvegyenek? A 2 év
orientációt lezárta valami vizsga?
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by margaret Szer. Jan. 20, 2010 4:11 am

Szia Admin!
Vizsgát nem kellett tenni a 2 év orientáció után, de az elvégzése a feltétele a szakosodásnak. Kérhetek az iskolától egy hivatalos igazolást. Szerinted azt elfogadják? Ha igen, kérlek írj arról, hogy Edinnburgh-ban hol van College, és hogyan lehet beiratkozni. Nagyon köszönöm a segítséget. Üdvözöl: Gábor

margaret

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2010. Jan. 17.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Szer. Jan. 20, 2010 4:21 am

Az mondjuk egy jo otlet lenne, ha tudnal arrol kerni igazolast, hogy milyen eredmennyel vegeztel addig. Edinburgh-ban eleg sok College van. Szetnezek, s elkuldom a cimeket.

Tovabbi szep napot.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Tanácsot kérek

Témanyitás by szabi1982 Vas. Feb. 14, 2010 9:37 am

Sziasztok!

Nagy örömömre szolgál, hogy létrehozták ezt az oldalt és ennyi kinn élő Magyar is igyekszik rendszeresen jó tanácsokkal ellátni a Skóciába vagy az Egyesült Királyságba készülő munkavállalókat.

Én azért bátorkodtam új topic-ot nyitni, mert van egy nagy dilemmám és szeretnék tanácsot kérni.

Párommal már jó ideje tervezgetjük, hogy külföldön szeretnénk munkát vállalni, mert az itthoni helyzet csak egyre rosszabb lesz. Nemrégiben eldöntöttük, hogy az Egyesült Királyság azon belül is Skócia lenne a célpont. Interneten keresgélve találtunk pár közvetítő céget, melyekről sajnos később kiderült, hogy csalók, de hála istennek mi nem fizettünk be senkinek pénzt, így nem is vertek át bennünket. Később egy már Skóciában dolgozó emberrel futottunk össze aki ajánlotta a Workline nevű közvetítő irodát, mivel ő is és ismerősei is mentek ki velük és minden úgy zajlott ahogy azt megígérték.
Mi is felvettük velük a kapcsolatot és tényleg rendesek, megbízhatóak csak egy a bökkenő, hogy fejenként 400Ł közvetítői díjat kell fizetni, ami azért elég sok nekünk tekintve, hogy azért szeretnénk kimenni, mert az itthoni fizu semmire nem elég.

A kérdésem az lenne, hogy menjünk inkább biztosra az ügynökséggel vagy inkább a 2x400=800Ł-ot megspórolva menjünk ki saját magunk és próbáljunk meg önállóan munkát keresni? Mekkora rá az esély, hogy mindketten találunk munkát mielőtt elfogyna a pénzünk? Illetve a menyasszonyom még csak most tanulja az angolt és mennyire hátrány ez önálló munkakeresés terén neki? Vannak-e kinn olyan helyek, ahol elegendő a minimális nyelvtudás?
Nekem sajnos csak érettségim van, ez mennyit számít munkakeresési szempontból. mik a lehetőségeink?

Esetleges válaszaitokat előre is köszönöm

Üdvözlettel:

Szabi

szabi1982

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re...

Témanyitás by .......... Vas. Feb. 14, 2010 2:10 pm

Szia Szabi

Azt tudom Neked javasolni h olvasd el a Mi kell a kezdéshez c. ill. a Segségre van sz... oldalakat figyelmesen.
Te ismered a képességeid mi nem ezért nem adhatunk tanácsot csak vélményezni lehet ez esetben.
Sokan vagyunk akik egyedül vágtunk neki az útnak és eredményesen éljük ma már a mindennapjainkat,de hozzá kell tennem ezt csak is saját magunknak köszönhetjük.
A két említett oldalt olvasás után mérlegeld és biztos vagyok benne h jó döntést hozol.

Privát vélményem a pénzed tartsd meg magadnak.
Ha esetleg itt lesztek,tapasztalni fogod h a munkaközvetítés teljesen ingyenes szolgáltatás.
Aki valóban segíteni fog munkát keresni Neked,az Te magad leszel.
Mégvalami... nyomd az angolt szorgalmasan.

üdv. Segítségre van szükségem - Page 6 Affraid
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by szabi1982 Hétf. Feb. 15, 2010 4:13 am

Kedves Kujo!

Köszi a gyors választ. Átnézem a javasolt oldalakat.

Üdv

szabi1982

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2010. Feb. 14.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty 400 font

Témanyitás by Admin Csüt. Feb. 18, 2010 5:37 pm

Szia Szabi,

Elôszöris fontos tudnod, hogy az Egyesült Királyságban, így Skóciában is tilos pénzt kérni munkaközvetítésért. Tehát a dolog már itt illegális. A munkaközvetítöknek joguk van jutalékot felszámolni, ha sikeresen kiközvetítettek téged egy munkára. Magyarul, ha ök juttattak munkához, nagy valószínüséggel tölük fogod kapni a fizetést, amibôl jutalék gyanánt le szoktak vonni bizonyos %-ot. Tehát a 400 fontos közvetitö is "csaló"-nak néz ki. Lehet, hogy kitaláltak valami más jogcímet, ami alapján pénzt akarnak kihúzni belöled. 400 fontért bárki nagyon kedves tud lenni. NE FIZESS SENKINEK KÖZVETÍTÉSÉRT!!!!!!!
Egy ismerös 4-5 évvel ezelött a magyar állami munkaközvetítön keresztül jött ki Brightonba, ahol várta "valaki" illetékes magyar. Legombolt róla 800 fontot, felrakta egy vonatra. Itt véget is ért a sztori, holott keksz- és csokigyári munkáról lett volna szó. A srácnak éppen annyi pénze maradt, hogy haza tudott utazni. Egy éves spórolt pénzét nyúlta le a pasi. A dologból rendörségi ügy lett, de pénznek azóta sincs nyoma, mint ahogy a pasinak sem. Pedig otthoni állami munkaközvetítötöl kapott mindent a srác.
Ne sajnáld az idöt és a tanulást, s intézz mindent saját magad. Vagyunk itt egy páran, akik szívesen segítünk. Kérdezz bátran, biztosan akad valaki, aki válaszol.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 6 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 16 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.