Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.


Join the forum, it's quick and easy

Skóciai Magyarok Online Fóruma
SZERETETTEL ÜDVÖZLÜNK A FÓRUMUNKON


Ha regisztrált fórumozó vagy, jelentkezz be a Felhasználói neveddel (username) és Jelszavaddal (password)!

Ha még nem vagy regisztrálva, szánj pár percet a Regisztrációra, s jelentkezz be.

Az üzenetek olvasásához nem szükséges regisztráció, viszont a Fórumunkon csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzeneteket.
Skóciai Magyarok Online Fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 


Rechercher Bővített keresés

Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Affiliates
free forum
RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Segítségre van szükségem

+114
hthbence
karfiol
bejjatrix
Sophie1989
zolilondi
Farkas Anita
molben
fitnesshajni
vtomi
Lóri
Nikó24
Myging
Manndy
TomZ
zotya
julius5
Senki Alfonz
m.noemi
Meli80
mikimano
sziszi
irisheri00
Dory
tomaa1981
Dius
Mobi802
orchidea
laszlo
Fisher
zita850621
Kiken
Betti
AngelTunde
Kilala
ayadi
Zazie
kazerniel
juharon
czaby
etuso
bitu_man
b.martina90
Nadi84
WAdam
zsovikk1983
Jana76
zozi72
Rono
Blase
drszinyikaroly
L. Molnar
mohlerika
Gibzon
panna
Smea
Kiseleva svetlana
monika130
agnes83
peti65
painter
puskaaa
ildiko50
iopab
HunSzkita
kozmetikus hölgy
mzigike
juliano631
kiskaktusz01
zr246
katicabogár
noticen24
Rijka
Krisztián77
Gyurik Zsuzsanna
fonix78
amuhi
szalon
bazsy111
Norbi
szabi1982
margaret
geckoman
peter.szabolcs
Sziszi1
Monic
peet54
mesterné anikó
SandorBozoki
kryszty81
schmidt
szilvia1981
BelaBela
Sanders
Assassin
RP
k.kata
Edi
Ági
kenguru78
Ella
Teodóri
dryka
blan
hajnio@hotmail.co.uk
Enikő & Gábor
lazaristvan
Kriszta
GINA22
..........
Meli
patriqmann
Andrea Remenyik
Cimbibaba123
Admin
118 posters

5 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Május 26, 2009 1:09 pm

Szia Szisz,

Nézzetek szét az interneten, milyen ingatlanközvetítôk vannak azon a környéken. Szinte mindegyiknek van saját honlapja. Ott kaphattok betekintést az árakról. Amennyiben a cég korrekt, megbízhattok bennük, ha segítenek a keresésben. Általában 40-50 font körül vannak a szobák hetente. Akad alatta is, de inkább fölötte számoljatok. Tehát a szoba ára kb. 200 font/fô/hónap.
Vannak mobil internet szolgáltatók, s náluk van feltölthetôs internet, azaz Pay as you go. Ezek azért drágábbak, mint az elôfizetésesek. Kb. 30 font egy hónapra, de már láttam olyat is, hogy napi 2 font. Egyre nagyobb a kínálat, viszont nagyon oda kell figyelni a feltételekre. Pl. hogy mennyit tölthetsz le (GB), mekkora a sávszélesség, milyen a környék lefedettsége stb.
Sok sikert!! Ha további kérdésed van, írj megint.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by schmidt Kedd Május 26, 2009 1:41 pm

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok, hogy a barátnőm és én megyünk ki Edinburgh-ba egyetemre ősztől (ha minden jól megy Smile )
Sajnos halvány lila gőzünk sincs, hogy mivel kell kezdni, miket kell itthon, illetve ott elintézni, szóval ebben kérném a ti segítségeteket.
Egy kis adalék információ:
Albérletbe szeretnénk lakni, valami kis studio lakás, és sajnos az iskola mellett valami part-time jobra is szükségünk lesz amielvegetálunk.
Várom válaszotokat, remélem nem idegesít titeket, hogy mindenki kb ugyanazt kérdezi előszőr Smile

schmidt

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2009. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Május 26, 2009 1:52 pm

Helló Schmidt,

Nem, nem idegesít Shocked Twisted Evil Evil or Very Mad bom
Azért eléggé sok idôt megspórolhatnál magadnak és nekünk is, ha végig olvasnád a számodra fontos topikokat. Talán találsz olyan részt, ami megválaszolja a kérdéseid legjavát. Ha jól emlékszem, k.kata elég komolyan posztolt jó ideig pont kinti egyetemmel kapcsolatban, s sokan válaszoltak is neki. Esetleg ôket is meg lehet keresni egyetemmel kapcsolatban, akár privátban is. Ha jól tudom, patrickman is egyetemista. Szóval használd az eddigi infókat, s ha végképp nem megy, kérdezz nyugodtan, de konkrétumokat. study
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by schmidt Kedd Május 26, 2009 1:53 pm

Jó, köszi szépen a gyors választ! Utána fogok nézni ígérem aztán ha nem megy akkor vissza jövök! Smile Jó éjt!

schmidt

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2009. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Admin Kedd Május 26, 2009 2:16 pm

Még valami:

Lakást bérelni sokkal drágább, mint szobát. Komolyan a zsebedbe kell nyúlni, ha lakást akarsz, pláne, ha az egyetem mellett dolgozni akarsz. Nagyon jó munka kell hozzá, hogy fenn tudd tartani a lakást. Én inkább egy kétszemélyes szobával kezdeném.
Edinburgh nagyon drága, bár egyesek szerint olcsóbbak a lakások bérleti díjai, mint Aberdeen környékén, mivel ott - Edinburghban - nagy a túlkínálat. El ne hidd, mert csalódni fogsz. Itt kinn - UK - mindenhol drága az ingatlan, akár veszed, akár bérled. Wink
Az egyetemen belül már kézen-közön forognak a szobák. A diákok elég jól informáltak, merre kell keresni. Ismerôsöm most végez Edinburghban az egyetemen, talán tud segíteni, magyar. (cím privátban)

Miket intézz?
Csak röviden pár dolog:

- Eu betegkártya
- nemzetközi jogsi, bár már a magyar EU-sat elfogadják.
- Dombornyomott bankkártya otthoni számlával, ahová a szülôk tudnak segíteni, ha szükséges
- Kártyafüggetlen mobil, hogy idekinn csak SIM-kártyát kelljen vásárolnotok
- saját laptop, hogy minél elôbb kommunikálni tudj haza és tudj készülni az egyetemre, mert mindent feltesznek a netre
- A hivatalos dolgokat az egyetemtôl kérdezd
- és SOK SOK SOK PÉNZ a kezdetekre, ha netán nem lenne rögtön munkátok
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2008. Apr. 08.

http://skocia.bestofforum.com

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Cím ?

Témanyitás by kryszty81 Pént. Május 29, 2009 6:30 am

Hallottam egy gyárról Livingstonban ahol déli gyümölcs csomagolással foglalkoznak és dolgoznak ott magyarok is . Valaki tudja esetleg a címet ? Előre is köszi a segítséget . Very Happy
mkryszty@googlemail.com

kryszty81

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2009. May. 06.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by schmidt Szomb. Május 30, 2009 2:37 am

No, végig olvastam nagyjából a fórumot és tényleg sok érdekes dolgot megtudtam. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nagyjából kint a rezsi havonta mekkora összeget jelent? (csak úgy körülbelül)

Jah,és szívesen venném ha megadnád a barátod címét.

Előre is köszi!

schmidt

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2009. May. 26.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Jún. 15, 2009 11:59 am

Sziasztok, bizony járok erre néha, úgyhogy kérdezzetek bátran!
Addig is megteszem én: szerintetek egyetemistaként nyelvet tanítani mennyire esélyes? A lányom, ugye, most szeptembertől menne Stirlingbe, és mivel igen jól beszéli, tudja az olasz nyelvet is, felmerült, hogy esetleg vállalhatna tanítást majd ott... Azt viszont nem tudjuk, működik-e ez arrafelé, és ha igen, hogyan???

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Diákszállás AB-ben

Témanyitás by .......... Csüt. Jún. 18, 2009 12:01 pm

csak volt olcso! szálláslehetőség diákoknak az egyetemhez közel
www.ardmuir.co.uk

Az alábbi újságban szinte mindent találtok (a lakások privát hirdetőktől).
Scot-Ads.com
üdv. Very Happy Very Happy  Very Happy


A hozzászólást Kujo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 26, 2013 3:15 pm-kor.
..........
..........

Hozzászólások száma : 131
Join date : 2008. Apr. 30.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Szomb. Jún. 20, 2009 1:23 pm

Szia Kata!
A nyelvtanítás nagyon jó ötlet szerintem, nálunk Dundeeban sokan csinálják, hibátlan kereseti lehetőség. Mindenképpen próbáljátok meg, szerintem megéri. Amire nem árt figyelni, nem tudom Stirlingben mennyien vannak, de mifelénk mindenki az anyanyelvét tanítja, így lehet nem árt körbe nézni mennyi olasz próbálkozik ezzel.
Remélem összejön nektek
Árpi

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Vas. Jún. 21, 2009 7:49 am

RP írta:Szia Kata!
A nyelvtanítás nagyon jó ötlet szerintem, nálunk Dundeeban sokan csinálják, hibátlan kereseti lehetőség. Mindenképpen próbáljátok meg, szerintem megéri. Amire nem árt figyelni, nem tudom Stirlingben mennyien vannak, de mifelénk mindenki az anyanyelvét tanítja, így lehet nem árt körbe nézni mennyi olasz próbálkozik ezzel.
Remélem összejön nektek
Árpi
Szia RP!
Köszi a biztatást! Mindenképpen érdemes szerintem is ezzel próbálkozni, hátha... Azt tudod, hogy "hogy megy" ez az egész? Hirdet neten vagy az egyetemen vagy csak szóbeszéd útján? És mond egy árat, aztán "zsebre teszi" a pénzt? (Mennyi kb. egy nyelvóra? Mitől függ?) Ebben tényleg elég tájékozatlanok vagyunk.
Más: végre megvan az érettségi a leányzónak, jövő héten küldjük a sulinak az eredményeket (jók lettek), aztán, gondolom, felgyorsulnak majd az események.
Ha már itt vagy, még egy utolsó kérdés (bocs Embarassed ): a SAAS-jelentkezésnél volt egy olyan dolog, hogy millió kérdés netes kitöltése után azt írják, "töltsd le a következő űrlapot, te is és szüleid is töltsék ki, nyomtasd ki, küldd el nekünk." Na most, ebben csupa olyan kérdés van, ami igazából szerintünk UK-ban élőknek logikus kérdés, nekünk nem igazán (Pl: mikor hagytad el utoljára UK-t, dolgoztál-e külföldön, na most nekünk, ugye, UK külföld, nekik meg Magyarország az...), kérdeztük levélben az egyetemet, állítólag összeszaladtak az international irodában, de gőzük nem volt, milyen kérdések ezek, ők sem ismerik a SAAS belső kérdezési rendszerét. SAAS pedig nem válaszolt. Szóval neked is volt ilyen? Vagy hagyjuk szerinted figyelmen kívül?
Nem szeretnénk ilyesmin eltolni a dolgot, hogy valamit rosszul töltögetünk ki...
Az már csak hab a tortán, hogy az érettségi bizonyítványt az itteni suliban rosszul fordították le, úgyhogy azt is csak második nekifutásra sikerül, úgy látszik... Remélem, ennyi vacakolás után már csak jól sülhet el az egész ott tanulás. Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Egyetemi Felvételi.

Témanyitás by SandorBozoki Csüt. Jún. 25, 2009 2:35 am

Hello!
Közel két éve élek és dolgozom Livingstonban. A fiam szeretne itt Skóciában egyetemre járni, gépészmérnöki karra. Mit javasoltok, mik legyenek az első lépései? Smile

SandorBozoki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2009. Jun. 24.
Age : 58
Tartózkodási hely : Livingston

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Csüt. Jún. 25, 2009 8:13 am

SandorBozoki írta:Hello!
Közel két éve élek és dolgozom Livingstonban. A fiam szeretne itt Skóciában egyetemre járni, gépészmérnöki karra. Mit javasoltok, mik legyenek az első lépései? Smile
Szia!
Fiad is ott lakik veled? Érettségizett már, vagy még ezután fog? Idén szeretne jelentkezni (elvileg van még rá 5 napja), vagy csak jövőre? Ha Magyarországon él, van IELTS nyelvvizsgája? Csupa fontos kérdés.Smile

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Fiam Egyetem...

Témanyitás by SandorBozoki Pént. Jún. 26, 2009 4:28 pm

Szia Kata! Köszönöm,a gyors választ. A fiam jövőre érettségizik. Idén augusztusban szeretne nyelvvizsgát tenni Angolból a Műszaki Egyetem által szervezetten. Én nem igazán értem, mit jelentenek azok a betűk amiket írtál ezzel kapcsolatban. Szeretnénk időben tájékozódni, a lehetőségekhez képest a legjobb szakot kiválasztani. Esetleg ösztöndíjat, támogatást és részemről adó visszatérítést. Talán a legfontosabb, hogy hol van az Egyetem, ahol gépész képzés (autó tervezés...) folyik. Mik a felvételi követelmények... És még egy csomó kérdés amiről pillanatnyilag még fogalmam sincs. Előre is köszönöm, bármit tudtok, vagy javasoltok ebben a témában. Sanyi.

SandorBozoki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2009. Jun. 24.
Age : 58
Tartózkodási hely : Livingston

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Angol képzés...

Témanyitás by SandorBozoki Pént. Jún. 26, 2009 4:42 pm

Sziasztok ismét. Én nagyon gyengén beszélem az Angolt (Néha a Magyart is) Tud-e valaki nyelvi képzést? Sanyi

SandorBozoki

Hozzászólások száma : 6
Join date : 2009. Jun. 24.
Age : 58
Tartózkodási hely : Livingston

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Vas. Jún. 28, 2009 9:41 am

Kedves Sándor!

Én is sokat kérdezősködtem, érdeklődtem, bogarásztam az utóbbi években, meg a lányom is, úgyhogy amit tudok, szívesen segítek.
Van egy weboldal, ahol a legtöbb egyetem össze van gyűjtve országonként, mi onnan indultunk... http://www.braintrack.com/
Ha kifejezetten Skócia érdekel: http://www.braintrack.com/linknav.htm?pprevid=97&level=4
Itt aztán érdemes végigböngészni mindent, hogy hol milyen szakok vannak. (Nyilván ha a fiad tud jobban angolul, akkor ő nézze:))
Az IELTS nyelvvizsga (vagy még a Cambridge) az a nyelvvizsga, amit általában mindenhol kérnek külföldi felsőoktatásban. (Annak is az ún. academic modul-változatát) http://www.britishcouncil.org/hu/hungary-education-take-a-uk-exam-ielts.htm?mtklink=hungary-homepage-mtklink-hungary-education-take-a-uk-exam-ielts
Ez persze -naná- drágább, mint a többi nyelvvizsga, de ha már vizsgázik, érdemes ezt választani, hogy aztán mindenhol elfogadják.
Skóciában EU-tagoknak nincs tandíj (ezt évente kérvényezni kell, de azt mondják, amúgy gördülékenyen működik, ezt várjuk mi is...), viszont ennek fejében nem kérhet a diák sem szociális, sem tanulmányi ösztöndíjat. Tehát vagy gazdag szülők finanszírozzák, vagy dolgozik a gyermek...
Mi úgy tapasztaltuk egyébként, hogy nem olyan vészesen nehéz felvételt nyerni skót egyetemre egy magyarnak (bár minden szaknál meg kell nézni, hogy mik az elvárások, de a legtöbb helyen tényleg nem durva...). Tény viszont, hogy a nyelvvizsga eredményét kérték, úgyhogy mindenképp az legyen az első lépés.

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Hétf. Jún. 29, 2009 11:37 am

Sziasztok!
Bocsi Kata amiért csak most írok, nem tudok bejelentkezni a SAAS honlapjára :S Így újat nem nagyon tudok újat mondani. Az biztos hogy én egy fillért nem fizettem még tanulmányokért, de csak azért mert nekem a skót állam hitelez.
A tandíjról amennyire tudom, az EU területén tanuló diákoknak mindenképp van tandíj! De a támogatás mértéke változik. A skótok teljes támogatást kapnak, míg a külföldiek egy nagyon jó hitelt. Nálunk mindenki ezt használja. A mi esetünkben (most a mérnök-fizikus karon tanuló ismerősökre gondolok) ez mindig 1775Ł évente a mi évfolyamunkon.
A hitel azért nagyon jó mert nincs rajta kamat az infláción felül, és a tanulmányok befejezése után vonják le a fizetésből mint a diákhitelt. További előny hogy ha a fizetés nem ér el egy adott szintet (15000Ł/év a mi esetünkben) nem kell fizetni. Amennyiben a fizetésünk 20 évig ez alatt a szint alatt marad akkor a hitelt nem kell visszafizetni mert elévül.
Vannak olyan kérdések amire még nem tudtam választ találni, mint például: mi történik ha az egyetem után külföldön vállalok munkát? Teszem azt hazajövök Mo.-ra ahol ez jóval felülmúlja a friss diplomás fizetést, és ha meg is keresem, ki figyeli, ki vonja le?
Nem tervezek kitolni velük mert imádom Skóciát, és ha megkeresek annyit szerintem inkább kifizetem, de akkor is elgondolkodtató h mi történik.
Ha tudtok frissebb információt szóljatok, köszi:
RP

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Hétf. Jún. 29, 2009 12:36 pm

Kedves Árpi!
Rendeződni látszik a Saas-ügy nálunk is, bár még nincs visszajelzés, de gondolom, hamarosan meglesz az is.
Én anno, amikor utánajártunk ennek az egész tandíj-dolognak, úgy értelmeztem, hogy Skóciában gyakorlatilag tandíjmentesség van az EU-tagoknak, ami azt jelenti, hogy ők meghitelezik neked a tandíjat (most tényleg az az összeg, amit írtál), de Angliával ellentétben itt nem kell visszafizetni, hanem ez inkább egyfajta átvállalása a tandíjnak... Legalábbis nekünk az ottani ügyintéző is ezt írta. Itt egy link is : http://www.britishcouncil.org/hu/hungary-education-study-in-uk-what-undergraduate.htm
Vagyis minden évben kérned kell, ők minden évben kifizetik helyetted az összeget, ha kérted, és jogosult vagy.
Persze, ha kiderül, hogy mégis vissza kell majd a tanulmányok után fizetni, hát legyen, kívánom, hogy mindenki rögtön keressen annyit, hogy meg se érezze.Smile

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by mesterné anikó Szer. Júl. 01, 2009 3:09 am

SZEVASZTOK!

Mi augusztusban szeretnénk kiköltözni Edinburghba, vagy közvetlen közelébe! Iskolát keresünk gyerekeinknek ( lányunk 16 éves, németet tanul és kosarazik; fiunk 7 éves, most kezdené Mao-on a sulit és focizni szeretne )! Az is előnyt jelentene, ha esetleg lennének magyar diákok, ez megkönnyítené talán a kezdést. Tudnátok ebben segíteni? Minden infót előre is köszönök!

Üdv: Mesterné Anikó

mesterné anikó

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2009. Jul. 01.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Csüt. Júl. 02, 2009 12:15 am

Közben én is tájékozódtam a visszafizetésről, hátha mást is érint:)
http://www.saas.gov.uk/student_support/eu_students/2001_or_later/repayment.htm

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty The Glasgow School Of Art

Témanyitás by peet54 Kedd Júl. 07, 2009 6:28 pm

Sziasztok!

Először is nagyszerű, hogy létrehoztátok ezt a fórumot, nagyon hasznos, sok fontos információt tudtam meg a hozzászólásokból.
Én most végeztem a főiskolával, és érdekelnek a külföldi lehetőségek.
Grafikát és 3D-t tanultam eddig, megvan a kiadványszerkesztő szakmám, médiatechnológus papírom, és végül a vizuális kommunikációs diplomám is.
Ha valakinek nagyobb tapasztalata van, hogy melyik egyetemen lenne érdemes folytatnom a tanulmányaimat, nagyon sokat segítene az információval.
Én a The Glasgow School Of Art-ot néztem ki, valaki ismeri ezt az iskolát?
The GSA honlap
Kata írásaiból rengeteg minden kiderült, nálam csak annyi a különbség, hogy nem érettségi, hanem diploma utána mennék ki.
Ha van valamilyen információ, annak nagyon örülnék!

Köszönettel: Peet

peet54

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2009. Jul. 07.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by k.kata Csüt. Júl. 09, 2009 12:01 am

Szia Peti!
Írtam neked e-mailt. Very Happy

k.kata

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2008. Sep. 11.

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Pént. Júl. 10, 2009 2:32 pm

Hello!
Nem csak azért fényezem mert oda járok és imádom, de a művészeteket nálunk Dundeeban nagyon felkapták. Lehet megérném vetned egy pillantást a post-grad képzésekre a dundee.ac.uk -n, engem nem érint de így is tonna szám kapok ösztöndíj ajánlatokat diplomás művészeknek. Ha érdekel a következőt továbbítom az automatikus törlés helyett.
Üdv Árpi

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Dundee

Témanyitás by peet54 Vas. Júl. 19, 2009 4:12 pm

RP írta:Hello!
Nem csak azért fényezem mert oda járok és imádom, de a művészeteket nálunk Dundeeban nagyon felkapták. Lehet megérném vetned egy pillantást a post-grad képzésekre a dundee.ac.uk -n, engem nem érint de így is tonna szám kapok ösztöndíj ajánlatokat diplomás művészeknek. Ha érdekel a következőt továbbítom az automatikus törlés helyett.
Üdv Árpi

Szia Árpi!

Igen, nagyon megköszönném, ha elküldenél ilyen ajánlatokat. Minden érdekel! Smile
És nagyon köszönöm a segítséget!
Nagyon jó helynek tűnik!
Nem tudom, hogy én művésznek számítok-e kommunikáció- és médiatudomány végzettséggel, bár azon belül vizkommal. Smile

Erről esetleg tudsz valamit?
http://www.dundee.ac.uk/postgraduate/courses/media_arts_imaging_animation_visualisation_msc.htm

Köszi mindent!
Üdv: Peet

peet54

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2009. Jul. 07.
Age : 40

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by RP Kedd Júl. 21, 2009 1:52 pm

Hali Peet!
Bocsi de semmit nem tudok a művész post grad képzésekről, ha érdekel szerintem a legjobb őket megkérdezni, általában értelmes használható válaszokat adnak.
Ha a suli tanulmányi élmény oldala érdekel megkérdezhetem egy művész lakótársam, de saját tapasztalat alapján csak jó lehet.
A végzetséget általában nem kezelik durván, amit mondtál h érdekel szerintem simán beengednek. A mi tudós szakunkra is vettek már fel post gradra, diploma nélküli okleveles környezetvédőt. Mondd el nekik h mit végeztél és biztos szívesen látnak.
Sok sikert!
Árpi

RP

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2008. Sep. 07.
Tartózkodási hely : Kecskemét/Dundee

Vissza az elejére Go down

Segítségre van szükségem - Page 5 Empty Re: Segítségre van szükségem

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.